Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: PAP
  
  Nie będzie śledztwa w sprawie "hiszpańskiej wycieczki"   -   11/7/2006
Ani Regionalna Izba Obrachunkowa, ani Prokuratura Rejonowa w Tarnowie nie dopatrzyły się żadnych nieprawidłowości w organizacji i przebiegu niedawnego wyjazdu radnych powiatu tarnowskiego do Hiszpanii i Portugalii. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa napisał do prokuratury radny miejski Marek Ciesieczyk po publikacji w . "Rzeczpospolitej", która sugerowała, że radni pojechali na wycieczkę za pieniądze starostwa.

Ogloszenie
>

W wycieczce do Hiszpanii i Portugalii a nawet - przez Gibraltar - na północne wybrzeże Afryki wzięło udział na przełomie maja i czerwca 16 radnych oraz sekretarz i etatowy członka zarządu powiatu.
Wyjazd był częściowo służbowy i również tylko w części pokrywany przez Starostwo. Natomiast z zawartych w artykule informacji wynikało, że radni nie spotkali się na półwyspie Iberyjskim z żadnymi samorządowcami. Jedynie w Grenadzie, burmistrz tego miasta przyjął kilku radnych na kurtuazyjnym spotkaniu, które - zdaniem autora publikacji - miało być pretekstem do potraktowania wyjazdu, jako służbowego.

-Tarnowska policja pod nadzorem prokuratury odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez starostę powiatu tarnowskiego przez zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu radnych do Hiszpanii. Jak wykazało postępowanie sprawdzające, nie stwierdzono w nim żadnych nieprawidłowości" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak.
Jak ustalono w toku postępowania sprawdzającego, starostwo sfinansowało przelot w jedną stronę i dwa dni pobytu radnych w Hiszpanii. Pozostałą cześć pobytu oraz powrót sfinansowali sami uczestnicy wyjazdu, ponieważ przedłużyli oni pobyt prywatnie.
Decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa opiera się także na wynikach kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, która (równiez po publikacji w "RP") badała w starostwie wydatki na wyjazdy w ciągu ostatnich dwóch lat i nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(13-07-2006) elektorat :
Ciesielczyk na Prezydenta!!! RPA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2006) obserwator :
I znowu nie powiodlo się DONOSICIELOWI. Za okupacji takim golono głowy. Czy nasz przypadkowo nie chodzi ogolony?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2006) franek :
ciesielczyk ty nie pilnuj kasy innych tylko oddaj pieniądze które pozbierałeś od ludzi , a z których nie potrafisz się rozliczyć .czy coś jeszcze pan sobie życzysz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2006) elektorat :
Ciesielczyk- prawie, jak profesor Prawie- robi dużą różnicę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl