To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PRL-owski show na Rynku   -   17/7/2006
Już w najblizszy piątek 21 lipca o godzinie 20.00, w przeddzień nie obchodzonego już od 15 lat Święta Manifestu Lipcowego, czyli rocznicy wydarzenia, które miało legitymizować komunistyczną tyranię tzw. Polski Ludowej, na tarnowskim Rynku odbędzie się wielka impreza pod hasłem „NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PRL-u”, czyli gdzie się podziały tamte prywatki? Jak głosi zapowiedź: "W tym spektaklu aktorzy Studio Buffo wykonają 250% normy krajowej, zatwierdzonej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, a jeden z nich nawet 780%"! Artyści zabiorą nasz w podróż sentymentalną do czasów, które niekoniecznie wspominamy z sympatią, przypominając przy okazji, że PRL był oczywiście skarbnicą absurdów i paranoi ale też wielu kontrastów i przekornej twórczości, która sprawiała, że w tej siermiężnej rzeczywistości w ogóle dawało się jeszcze wytrzymać ...

Ogloszenie

W programie zaprezentowany zostanie przekrój największych przebojów od lat 60 do 80-tych. Doskonale dobrany repertuar sprawi, że piątkowy wieczór upłynie w swoiście magicznej atmosferze czasów PRL-u.

Będziemy mogli powspominać lata naszej młodości śpiewając, tańcząc i bawiąc się przy piosenkach, które wszyscy doskonale pamiętamy. Słysząc przeboje ze szkolnych prywatek, z nostalgii, w niejednym oku zakręci się łezka. Innym razem rozbawią nas pastiszowe interpretacje takich hitów jak: „Do zakochania jeden krok”- Andrzeja Dąbrowskiego, „Bo z dziewczynami nie wie się” – Jerzego Połomskiego, „Jak się masz kochanie” – grupy Happy End, czy „Daj mi te noc” – grupy Bolter.

Artyści Studia Buffo podczas swojego występu, do każdej piosenki będą zmieniać kostiumy oraz użyją wielu rekwizytów (peruki, torebki, gitary, kapelusze, parasolki, okulary itp.) nadających im wyraz i podkreślających lata, z których pochodzą.

Piosenki wykona zespół Szafa Gra, w skład którego wchodzą: Anna Mamczur, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski, Paweł Hartlieb - artyści grający główne role w spektaklach: Metro, Koty, Ukochany kraj, Chicago, Grease, Złe zachowanie, Tyle miłości, Miss Saigon - wystawianych na deskach warszawskich teatrów Buffo, Roma i Komedia.

Przed występem Artystów ze Studia Buffo wszystkich zebranych na tarnowskim Rynku, do wspólnej zabawy zagrzewać będzie DJ CELOWNIK i ŻUSTO, który w 30 minutowym secie DJ- skim przypomni kilkanaście piosenek o sile masowego rażenia z ery socjalizmu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:53:55
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html