To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Festiwal „Był sobie blues...”   -   18/7/2006
Blues był, jest i będzie – zarówno jako „muzyka serca” jak i opowieść o życiu po prostu. Pokaże to letni, sierpniowy festiwal „Był sobie blues...”, który zagości na tarnowskim Rynku w piątkowe wieczory – zawsze o 20-tej. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty gitarowe, warsztaty gitary basowej i wokalu.

Ogloszenie
>

Jako pierwsza 4 sierpnia wystąpi Bardzo Orkiestra z udziałem gości. Tej założonej przez Wojtka Klicha bluesowo – rockowej formacji specjalnie Tarnowianom przedstawiać nie trzeba. Poza Wojtkiem BO tworzą: Krzysztof Krupa, Staszek Migała, Jerzy „Kobra” Drobot, zaś wspomagają wokalistki: Ludmiła Borkowska, Ple Pla, Magda Bobowska.

11 sierpnia gościem Wojtka Klicha ma być m.in. Maciej Maleńczuk (na zdjęciu), jedna z najbarwniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci na krajowym rynku muzycznym. Bluesa zaczął Maleńczuk śpiewać w więzieniu, odbywając w stanie wojennym karę pozbawienia wolności za odmowę pójścia do wojska. Już wówczas stał się swoistą legendą w kręgach opozycyjnej i kontestującej młodzieży. Obciążony więzienną przeszłością nie mógł znaleźć pracy, co było bezpośrednim powodem, dla którego postanowił wyjść z gitarą na ulicę, na której pozostał (z krótką przerwą na pierwszy epizod współpracy z zespołem Pudelsi) aż do roku 1993. Wtedy to Maleńczuk założył zespół Homo Twist. Dzięki kolejnym płytom Maciek i zespół momentalnie znaleźli się w czołówce polskiego rocka: surowe, chropowate riffy, zawiesisty i klaustrofobiczny klimat oraz znakomite teksty Maleńczuka trafiły zarówno do spragnionych alternatywy krytyków, jak i do przeciętnych radiosłuchaczy. Z barda i legendy Maleńczuk przeistoczył się w gwiazdę. Ten wizerunek utrwalił Maciek jeszcze nagraniami z reaktywowanymi Pudelsami, swoją solową płytą „Pan Maleńczuk”, zawierającą jego uliczne piosenki, ale też zgodą na udział – w roli jurora - w programie telewizyjnym „Idol”.

18 sierpnia na tarnowskim Rynku zagości Tortilla Flat – jedna z nielicznych w Polsce grup reprezentujących autentycznego bluesa elektrycznego. Zespół wykonuje zarówno swoje kompozycje utrzymane w konwencji bluesa chicagowskiego, jak i własne wersje uznanych standardów. Styl grupy cechuje szacunek do bluesowej tradycji czarnych wykonawców i rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków. Największym atutem Tortilli są żywiołowe koncerty i znakomity kontakt z publicznością. Zespół znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie dołączonej do encyklopedii „Blues w Polsce”.
Aktualny skład grupy: Maurycy Męczekalski – gitara, Przemysław Łosoś – śpiew, harmonijka, Maciej Jackowski – gitara basowa, Grzegorz Weręgowski – perkusja.

I wreszcie na zakończenie festiwalu, 25 sierpnia wystąpi Guitar Workshop.
Grupa, początkowo grająca pod nazwą „Rock Guitar Workshop” powstała w 1991 roku z incjatywy Leszka Cichońskiego. Przez 15 lat w projekcie wzięli udział czołowi polscy muzycy, między innymi: Antymos Apostolis, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Dariusz Kozakiewicz, Włodek „Lola” Krakus, Zbigniew Lewandowski, Andrzej Pluszcz, Jerzy Piotrowski, Andrzej Ryszka, Krzysztof Scierański, Grzegorz Skawiński, Janusz Skowron, Jerzy Styczyński, Marek Surzyn, Sławek Wierzcholski, a także goście z zagranicy: gitarzysta Raya Charlesa - Kenny Carr, oraz Tony McPhee, Carlos Johnson, Sammy Fender, Stan Skibby, Pistol Pete...

Imprezą towarzyszącą letniemu festiwalowi „Był sobie blues” będą warsztaty gitary basowej, wokalu oraz warsztaty gitarowe, które poprowadzi Leszek Cichoński. Odbędą się one 25 i 26 sierpnia – koszt uczestnictwa: 30 zł, zapisy w TCK.

BYŁ SOBIE BLUES ... na tarnowskim Rynku 4, 11, 18 i 25 sierpnia, godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:55:00
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html