To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wojnicz ambitny, Wojnicz prężny   -   15/1/2004
Zdaniem Zbigniewa Noska, wójta gminy Wojnicz, gmina ta wprawdzie nadal żyje z Tarnowa, ale coraz częściej Tarnów zaczyna żyć z Wojnicza. Jego zdaniem, w przyszłości ta tendencja się umocni, a pomogą w tym liczne planowane w gminie inwestycje. - Wciąż wielu mieszkańców naszej gminy pracuje i dojeżdża do Tarnowa, lecz i tarnowianie coraz częściej przyjeżdżają tutaj, inwestują i zaczynają na naszym terenie robić interesy. Niektórzy z nich osiedlają się na stałe - twierdzi wójt.

Ogloszenie

Wójt twierdzi, że jest to także rezultat coraz powszechniejszej tendencji, że na obrzeżach dużych miast wyrastają niewielkie, lecz prężne ośrodki gospodarcze. - Działa już u nas Zielony Park Przemysłowy, rozwojowi przedsiębiorczości służą niższe niż gdzie indziej podatki, szybkie załatwianie formalności oraz planowane ważne inwestycje. Mam na myśli budowę obwodnicy wojnickiej, remont drogi krajowej nr 4, która przebiega przez Wojnicz, budowę autostrady A4. W gminie jest wystarczająca sieć dróg, położenie komunikacyjne jest korzystne, dojazd do Tarnowa ułatwiony. Wojnicz w przeszłości był ważnym ośrodkiem handlowym, położony był na skrzyżowaniu ważnych szlaków, myślę, że nawiążemy do tych historycznych tradycji.

Coraz więcej tarnowian wybiera południowe tereny gminy Wojnicz jako miejsce stałego zamieszkania. Nowe domy powstają w Grabnie, Milówce, Sukmaniu. - Tereny te mają walory przyrodnicze i wypoczynkowe - zachwala wójt. - Funkcjonuje "Dolina Fasolowa", gospodarstwa agroturystyczne, w miejscu eksploatacji żwiru powstanie zbiornik wodny na miarę Dwudniaków.
Znaczenie może mieć też fakt, że Wojnicz od przyszłego roku prawdopodobnie znowu będzie miastem. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl