Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Coraz mniej czasu dla prywatyzacji "Azotów"   -   19/7/2006
- Nafta Polska zrobiła wszystko, co miała zrobić w sprawie prywatyzacji "Azotów", teraz głos i decyzje należą do Rady Ministrów i UOKiK - mówił we wtorek na konferencji prasowej w ZAT SA Marek Drac-Tatoń, prezes zarządu Nafty Polskiej, wciąż właściciela 80 % pakietu akcji największego przedsiębiorstwa w regionie tarnowskim. Prezes Tatoń nie ukrywał jednak, że ostateczne decyzje zapaść muszą przed listopadem, kiedy to kończy się ważność umowy z PCC AG. To zresztą nie jedyny powód. Nafta Polska, jako podmiot gospodarczy, ulega bowiem likwidacji z końcem bieżącego roku.

Ogloszenie
>

Szef likwidowanej firmy - właściciela ZAT podkreślał jednak, że "wszystko toczy się zgodnie z założonym harmonogramem", choć nie chciał oceniać, jaką decyzję podejmie rząd i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. "Nie wchodzę w kompetencje organów administracji państwowej" - mówił prezes. Termin prywatyzacji, tj. ostatecznej sprzedaży akcji PCC AG, przewidziany w umowie sprzedaży, szef NP określał jednak jako "realny".
Zarówno prezes Tatoń, jak i obecni podczas konferencji Jarosław Żołędowski (p.o. prezesa ZAT SA) i Mirosław Grzyb (członek zarządu ZAT SA), odwołując się do licznych publikacji prasowych, które ukazały się po dokonaniu ostatnich zmian personalnych w składzie Rady Nadzorczej i w zarządzie spółki, podkreślali wielokrotnie, że "nie ma zagrożeń dla bytu przedsiębiorstwa i rozwoju Zakładów". Wręcz przeciwnie - argumentowali - wyniki "Azotów" za ostatnie miesiące są bardzo dobre, lepsze od przewidywanych. Również założone w rocznym harmonogramie inwestycje realizowane są bez opóźnień.
Zapytany przez nas o powody niedawnego odwołania prezesa R.Ścigały ze stanowiska prezesa zarządu "Azotów" - szef Nafty Polskiej odpowiedział: "Uważam, że jesteśmy w stanie pozyskać dla Zakładów lepszych fachowców, lepszych menadżerów". Dowiedzieliśmy się jednocześnie, że konkurs na stanowisko prezesa ZAT wciąż nie został jeszcze rozpisany, nieznane są także jego kryteria. Ich brak jest m.in. powodem dylematu Jarosława Żołędowskiego, który nie zdecydował jeszcze czy wystartuje w tym konkursie.
Zapytany o powrót byłego prezesa Antoniego Barwacza, J.Żołędowski poinformował, że uczynił Barwacza jednym ze swoich doradców. Były prezes jest teraz pełnomocnikiem do spraw restrukturyzacji.
Pewny jest także dalszy proces zmian personalnych w radach nadzorczych i zarządach spółek - córek - nie ukrywał tego zarząd ZAT SA. Walne Zgomadzenia we wszystkich tych podmiotach mają się odbyć w najbliższych tygodniach a ewentualne zmiany w spółkach, w których ZAT jest właścicielem, mają służyć "intensyfikacji przychodów, głównie przychodów ze źródeł zewnętrznych".

Komentarz:
Wbrew intencjom organizatorów wtorkowej konferencji prasowej w ZAT, która służyć miała - jak mniemam - uspokojeniu sytuacji wokół "Azotów", nie poczułem się ani trochę spokojniejszy i nie mogę tegoż spokoju przekazać dalej, inTARnautom. Dowiedziałem się oto, że w sprawie prywatyzacji Zakładów tyka już nie jeden zegar, a dwa. Poza listopadowym terminem ważności wynegocjowanego z PCC kontraktu doszła, potwierdzona już oficjalnie, informacja o likwidacji z dniem 1 stycznia - jako podmiotu rynkowego - Nafty Polskiej. Gdyby zatem z jakichkolwiek powodów (brak ostatecznej decyzji rządu lub UOKiK w ciągu najbliższych 3 m-cy) umowa z PCC nie weszła w życie - to cofnięcia procesu prywatyzacyjnego do np. sytuacji z przełomu roku a nawet jego wznowienia, nie ma się co rychło spodziewać. 1 stycznia znika podmiot, który koordynował cały, długi dotychczasowy proces prywatyzacji Zakładów. Rzecz cała (tj. akcje "Azotów", obecnie w posiadaniu NP) wróci do ministerstwa skarbu. Oba zegary tykają teraz dla prywatyzacji "Azotów" nieubłaganie ...
Nijak nie uspokoiły mnie informacje o dobrej kondycji Zakładów w chwili obecnej (choć w zasadzie deklarowano nam wyniki za okres od stycznia do maja). Nawet jeśli przyjmiemy tezę o przereklamowaniu roli niedawnego jeszcze szefa firmy w sukcesach "Azotów", to można je co najwyżej przypisać dobrej wciąż koniunkturze w branży chemicznej a nie działalności nowych członków zarządu firmy, których wpływ na te wyniki firmy był - choćby ze względu na niedługi czas piastowania przez nich stanowisk - nikły, o ile nie żaden.
Nadal zresztą nie wiemy jak ten nowy zarząd będzie wyglądał ! Twierdzenia prezesa Tatonia, że będą to znakomici, zdecydowanie lepsi od poprzedniego zarządu "fachowcy" nie budzą zaufania, obrażają też zdrowy rozsądek. Jeśli bowiem wynegocjowano z PCC AG dobry kontrakt - czego ponoć prezes Nafty Polskiej broni - to jaki był sens usunięcia z zarządu "starego" prezesa na 4 miesiące przed nadejściem nowego właściciela, który przecież i tak urządzi sobie zarząd "po swojemu" ? Co więcej, nadal nie został ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa spółki - istnieje więc szansa, że ewentualny nowy prezes nie zasiądzie na swoim fotelu przed przejęciem Zakładów przez nowego właściciela, a jeżeli nawet to zaledwie na kilka dni lub tygodni. Jacy to "znakomici fachowcy" zdecydują się wziąć udział w konkursie z takimi perspektywami?
Karuzela personalna w zarządzie formowanym już od ponad pół roku z równie szybkimi nominacjami, co spektakularnymi odwołaniami lub dymisjami tych samych osób, nie jest dobrym prognostykiem dla konkursu, który rozstrzygnie zarząd Nafty Polskiej. Wśród wybieranych w ostatnich miesiącach przez Radę Nadzorczą, czyli wskazywanych przez właściciela, członków zarządu jeszcze nie rozpoznano wybitnych "fachowców" (oczywiście, dajmy szansę wykazania się obu Panom obecnie zasiadającym w zarządzie), nie brakowało natomiast takich "kwiatków", jak brak elementarnych kompetencji, czy nawet wyższego wykształcenia jednego z niedawnych członków zarządu...
W sprawie prywatyzacji "Azotów" zamiast odpowiedzi, pojawia się coraz więcej pytań, również po opisywanej wtorkowej konferencji. Wciąż nie wiadomo "co tu jest grane" i czego się spodziewać - po obecnym właścicielu i zarządzie, po rządzie, który ma teraz podjąć decyzję w sprawie sprzedaży Zakładów, po potencjalnym nowym właścicielu... Cała sytuacja, w tym okoliczności dokonywanych zmian są bardzo dalekie od przejrzystości, a wypowiedzi decydentów zamiast cokolwiek wyjaśniać dostarczają kolejnych niedomówień. Trudno w tej sytuacji o spokój, na horyzoncie nadal nie widać jego oznak.


Piotr Dziża

na zdjęciu od lewej - prezes Nafty Polskiej Marek Drac-Tatoń oraz Jarosław Żołędowski, p.o. prezesa zarządu ZAT SA i Mirosław Grzyb, nowy członek zarządu ZAT
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 166)Dodaj komentarz
(19-07-2006) luzak :
"fachowcy" to wg. nafty - prezes prawnik, członek zarządu - dziennikarz i jeszcze jeden w gotowości - specjalista od parówek w MORLINACH :-) Fachowcy od przemysłu chemicznego , że aż... WKRÓTCE RAJ DLA ZAŁOGI .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) UWAGA! BARWACZ POWRACA!!!! :
RDN: "Barwacz wraca na Azoty Antoni Barwacz, były prezes tarnowskich Zakładów Azotowych, związany z zakładową Solidarnością wraca do Azotów. Jak dowiedzieliśmy się na konferencji prezentującej nowe władze spółki doradza on obecnemu prezesowi Zakładów Azotowych Jarosławowi Żołędowskiemu. Pogłoski o tym krążyły od kilku dni. Dziś pełniący obowiązki prezesa Zakładów Azotowych Jarosław Żołędowski potwierdził, że Barwacz jest zatrudniony jako jeden z jego doradców. >Pan Antoni Barwacz został zatrudniony na części etatu jako pełnomocnik do spraw restrukturyzacji, a dotyczy to inwestycji min. PCW- u, które były realizowane wcześniej< - wyjaśnia Żołędowski. Niedawno odwołany z funkcji prezesa Ryszard Ścigała uważa, że odzyskiwanie wpływów przez Barwacza może być szkodliwe dla Azotów. >Z dużym zdziwieniem traktuję, że można wejść dwa razy do tej samej wody i jeżeli doradcą zarządu jest poprzedni prezes pan Antoni Barwacz, którego sukcesy gospodarcze można nazwać wątpliwymi, no to stwierdzam, ze istnieją również zagrożenia dla funkcjonowania zakładów. Również być może pomysły powrotu do koncepcji nietrafionych, które były preferowane przez pana prezesa Barwacza, mianowicie przywrócenie produkcji PCW - u, a być może także inwestycja w tym zakresie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) UWAGA! BARWACZ POWRACA!!!! :
cd..... "Również być może pomysły powrotu do koncepcji nietrafionych, które były preferowane przez pana prezesa Barwacza, mianowicie przywrócenie produkcji PCW - u, a być może także inwestycja w tym zakresie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) UWAGA! BARWACZ POWRACA!!!! :
"Również być może pomysły powrotu do koncepcji nietrafionych, które były preferowane przez pana prezesa Barwacza, mianowicie przywrócenie produkcji PCW - u, a być może także inwestycja w tym zakresie- mówi Ryszard Ścigała. Przypomnijmy, że Antoni Barwacz odchodząc ze stanowiska prezesa zarządu tarnowskich Azotów jesienią 2001 roku zostawił zakład z 186 milionami strat za 2001 rok i zadłużeniem wynoszącym ponad pół miliarda złotych."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) zachwycony :
Barwacz to człowiek "sukcesu" ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) luzak :
kolejny fachowiec ... coraz mniej do śmiechu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Układ :
Sikora dopina swego:((( Wobec tego ja sie pytam, gdzie są pozostałe związki??? Pan Zygmunt, Pan Krzysztof, Pan Leszek no i Pan Franciszek, który wrócił do funkcyjnego pracownika AZZ. Po co Wy jesteście??? Po jaką cholerę w ogóle udajecie związkowców??? Uczcie się od Sikory skuteczności! Bo jeśli wg Was wywieszenie flag to wszystko na co Was stać, to lepiej podajcie się do związkowej dymisji!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) luzak :
dopina częściowo - bo mu UW utarł nosa , z pozostałą częscią Układu się zgadzam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Układ :
I jeszcze jedno, nasi z Bożej łaski "związkowcy". Jak mogliście dopuścić, aby Żołedowski przedłużył umowy Sikorze i Bednarczykowi do 2010 roku???? Toż to absolutny skandal! Dlaczego załoga o tym nie wie? Od czego Wy w końcu jesteście? Ciekawe czy Wiesiu K. ma przedłużoną umowę, na pewno nie. I co Wy na to? Ciekaw jestem, czy choć któryś z naszych dzielnych związkowców odezwie się szeptem. Nie bardzo wierzę.. Jesteście figurantami i tyle!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) pracownik :
Z tym Sikorą to prawda? Ale jaja!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Układ :
Prawda! Jest jeszcze parę innych numerów, ale Pan Dyr. od Personaliów (nota bene jak on to robi, że jak zwykle jest na topie) nie chce się nimi chwalić. Faktem jest, że ostatnio złamano wielokrotnie ZUZP. Wię ponownie sie pytam i to publicznie: Gdzie są związkowcy z Azotów??? Wypisuję się od Bargera, mam to gdzieś...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) luzak :
Personalny - lojalny wobec każdego. Nie wiadomo jaką cenę zapłacą Ci co mu ufali....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Układ :
Najwyższą... Poświęci KAŻDEGO. To taka swoista lojalność wobec samego siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) pp :
Do Układu: Sądząc po pseudonimie i wypowiedziach też jesteś tylko lojalny wobec siebie... Ci nie załatwili, to się wypiszę... Żeby Ci tylko nie przyszło do głowy zapisywać się do Solidarności... Takich ludzi nam nie trzeba...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) war yjt :@@@.h 
ale jaja szkoda tylko autonomikow a wszczegolnosci wiesia to jest jeszcze normalny zwiazkowiec poprostu ludzki chlop

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) zza siatki :
drodzy pracownicy AZotów a wy gdzie byliście kiedy wam ludzkiego prezesa Scigałę odwołali, tez myśleliście że leniwe i myślące tylko o sobie związki bargerowskie i pozostałe, bez Solo czywiście, za was wszystko załatwią? i dobrze wam, macie to na co zasłużyliście nie broniąc Scigały teraz będziecie mieć Barwacz, za chwilę Boryczko jako finansowy, na handlowego facet od wędlin bo dyrektorki na wylocie, Sikora juz dożywotnio, do tego prawnik Kasztan co produktów zakładów nie rozróżnia, dziennikarz z Warszawki i miała być Ukrainka na dokładkę to sobie wypracowaliście tylko do siebie możecie mieć pretensje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) azotka :
dlaczego w zakąłdowych mediach nic nie ma cisza w biuletynie, w radiowężle; zaczne bardzie słuchać mediów z zewnątrz, jak tu cisza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) PR :
nie ma szefowej pr w Azotach więc stąd taka posucha informacyjna, więcej wiadmomo z plotek, a nie z normalnego przekazu, podobno jest na urlopie, ale wiadomo, człowiek Scigały i to niezły fachowiec więc pewnie ją odwołają; pojawił się nowy rzecznik prasowy - niejaki Dziekan z Dębicy, to jego dzieło na www.azoty.tarnow.pl - zdanie cytowane wiernie "Pytany w trakcie konferencji prasowej o powody niedawnej zmiany składu Zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A., Marek Drac-Tatoń odpowiedział, że Spółka w trudnym okresie przejściowym musi być zarządzana przez fachowców z najwyższej półki" - szkoda, że tak skompromitował się niewiedzą na dzień dobry nowy pan rzecznik; bo szef Nafty może nie mieć wiedzy, ale facet z jajami stąd z Tarnowa musi wiedzieć, że na pewno fachowcami z najwyższej półki nie są ani Zołędowski, ani Grzyb (bo gdyby tak było to stolica by ich nie wypluła), ani - pożal się Boże - Barwacz i jego ekipa. Panie Dziekan, oszczędź Pan tych bredni, albo nie fimuj swoim nazwiskiem bufona Kasztana, który na pewno kazał tak panu napisać, bo co jak co ale mniemanie o swojej wielkości to ci panowie mają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
Skonczyla sie rozdmuchana do granic mozliwosci propaganda sukcesu. PR jesli "menago" Ryszard bylby tak wspanialy jak tu sie stara go przedstawic, to po 2 miesiacach powinien przebierac w ofertach jak w ulegalkach. Jakos byli czlonkowie zarzadu nie mieli problemow znalezienia pracy i to w zdecydowanej wiekszosci w spolkach prywatnych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Koti :
... a słowo stało się ciałem.... ON WRÓCIŁ !!!! Wrócił fachowiec z najwyższej półki. Tarnowski Nikodem Dyzma, Nieustraszony Pogromca Zysków Bilansowych i Odkrywca Nowych Dróg Zarządzania . Można się pośmiać z rzecznika który nie wie o czym mówi, można odreagować i pośmiać się z Bereta,ale tak naprawdę to robi się groźnie.... Beret jest mściwy, chorobliwie podejrzliwy i nie zapomina osób które zalazły mu za skórę. Władzę już ma potężną (pisałem o tym - super fucha. Doradca). Mam kilka typów co do osób które zostaną na 100% odstrzelone, przewiduję też rychły powrót osób które firma wypluła, jak również licznych chrześniaków, pociotków i kolegów pociotków. Idę również o zakład, że Dyrektor o którym była mowa powyżej się utrzyma i do emeryturki dociągnie - jest mistrzem mimikry i załatwiania śmierdzących spraw tak, aby nie było po nim śladu - inaczej nie byłby na tym stołku przez ca 20 lat. W pierwszej kolejności polecą osoby które przygotowywały materiały do Raportu Otwarcia (pamiętacie ?) + donos do prokuratury. Mam również swoje typy co do średniego szczebla i spółek - najbliższa przyszłość pokaże czy mam rację. PS. Weredyk już podobno negocjuje ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) fama est :
będzie prywatyzacja? a dziś prasa branzowa pisze o tym, że na wniosek posła z PiS prokuratura bada prywatyzację Kędzierzyna, a ten poseł bredzi coś o lepszych warunkach - giełdzie albo Anwilu (orlenie) Kłosowski z PiS to przecież partyjny kolega Rojka Panie Rojek - najpierw wywrócić Kedzierzyn, a może i Tarnów po drodze poleci, czy to taka filozofia? to może by Pan wreszcie głośno powiedział "ręce precz od knucia przy prywatyzacji Tarnowa"!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lustro :
Weredyczku nie mieli w większości u kolesiów z AWS-u czyli ręka rękę czyli to te układy, z którymi IV RP nie chce walczyć bo są ich i one się teraz reaktywują, brawo Krakowska za super tytuł dziś na 1 stronie - BARWACZ REAKTYWACJA a o Ścigałę bym się nie martwił, przecież Tarnów i jego mieszakńcy zasługują na takiego prezydenta jak on; na przebieranie w ulęgałkach jeszcze przyjdzie czas, za 4 lata

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) PR :
Weredyk odczep się od Ścigały, on nie zginie a z nim może i Tarnowowi bedzie lepiej- ti zgadadzam się z LUSTREM; Weredyk, popatrz - jak możesz rozsądnym okiem na to co sie dzieje w Azotach i dołącz do wołających "biada, oj biada" a że pracownicy sami warci takiego losu - to zgoda, nie zrobili nic by było inczej, teraz też siedza cicho, a Sikora z Rojkiem grają im na nosie; przecież reaktywacja Barwacza i ekipi to pomysł Rojka i Sikory, to ich ludzie; tylko patrzeć jak z Azotów zaczną kasę na kampanię Rojkową wyprowadzać (patrz: Tarmedia i inne spółki przed wyborami 2001 roku)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Tomek N. :
weredyk, nie wiem skąd masz takie informacje. Nie pomyślałeś, że po ogłoszeniu prezydenckich ambicji ścigała chce sobie wypocząć i dobrze się przygotować do kampanii? Nie sądzę, aby zaczął jakieś wielkie poszukiwania. I jeszcze jedno pytanie. Proszę o odpowiedź : naprawdę cię nie niepokoi sytuacja, w której w tak sztubacki i nieudolny sposób prezes Nafty stara się uzasadniać decyzję o odwołaniu R.Ś. ? Przecież nie ma w tym za grosz logiki co słusznie mu red. intarnet zresztą wytyka . Przeciez już lepiej zasłonić się tajemnicą handlową albo po prostu odmówić wypowiedzi niż przywoływać takie argumenty. to pogmatwanie tylko wyraźniej jeszcze wskazuje na pozamerytoryczne , polityczne powody tej decyzji. Widzi to każdy w miarę inteligentny obserwator, a ty tego nie widzisz ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) PR :
dziennikarze obecni na konferencji mówili, że dawno takie buraka z Warszawy nie przywieziono i on rzadzi majątkiem takim jak chemia i petrochemia czyli Orlen, LOtos itd, o tempora, o mores! odsyłam na stronę www azotów, to teraz może być super strona: nowy rzecznik niejaki Dziekan pisze - lub mu kazano - że: " Podczas spotkania ze Związkami Zawodowymi Prezes Nafty Polskiej S.A. Marek Drac-Tatoń zagwarantował , że niezależnie od tego, czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a później Rada Ministrów zgodzą się na sprzedaż Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A. niemieckiemu PCC, rozdzielane aktualnie akcje pracownicze pozostaną w rękach Załogi" - braci pracownicza! ciesz się! raduj wielce! dzis to podał także radiowęzeł zakładowy w komunikacie Solidarności i Sikory - autora całej tej rozpierduchy - ciesz się braci zakłądowa - Tatoń Ci mówi, że masz i bedziesz miał to, co ci się zgodnie z prawem i ustawą o prywatyzacji i komercjalizacji spółek SP należ y jak psu micha! oni chyba uwierzyli w to, że głupszymi od siebie mają do czynienia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
Lustro - wszystko pieknie ladnie, ale w miescie koniunktury na kaprolaktam nie uraczysz, wiec tutaj pies pogrzebany. Chyba ze koszty wydania decyzji, ścieki tudziez oplaty za cieplo pojda ze 4 razy w gore. Choc czytajac Wasze konstatacje dochodze do wniosku, ze zwazywszy jakie to nas szczescie i radosc spotka w zwiazku ze Scigala, to zapewne wprowadzi sie podatek scigalowy, za to ze w ogole taka alfa i omega polskiej sceny zarzadzania i marketingu w ogole ma ochote zarzadzac miastem Tarnów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lustro :
Pr to ciekawe i bardzo prawdopodobne, przecież kampania kosztuje; Weredyk zdradż, pójdzie kasa od przyjaciół osadzonych na stołkach w Azotach czy nie, przecież i o to chodziło w tej zabawie; szkoda tylko, że kosztem ludzi i tego co dobre w Azotach teraz jest i być by mogło; ale z tymi fachowcami z najwyższej półki jak pisze rzecznik Dziekan, powtórka z 2001 roku murowana.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
A czy w 2001/2002 nie nastapily zadne zmiany we wladzach spolek-corek? Moralnosc Kalego wykazujecie. To oczywiste ze nowy zarzad nie musi ufac dotychczaswoym czlonkom. Wy tu szaty rozdzieracie nad oczywistosciami i ubieracie w szaty swietoszka Ścigaly. Przynajmniej byscie zachowali pozory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lustro :
Weredyczku masz rację, osobiście dziwię się Scigale, że w samorząd chce się bawić, wysłuchiwać pseudointelektualnych wypowiedzi radnych typu JŁ, sflustrowanego wiecznego opozycjonisty MC, trzymającej się od jakiegoś czasu na uwięzi biskupa AC, wtyki PiS do tarnowskiego PO - BB od okien, hotelu i interesów na Ukrainie itd. Tarnowskie piekiełko przecież nie lepsze od innych. A czy szczęście nas spotyka, że Scigała zostanie prezydentem? Jeżeli bedzie kandydował - bo o ile mi wiadomo, to tego jeszcze nie ogłosił - to kto wie? A jak nie Scigała to kto? Nieudolny i sterowany przez Sikorę Rojek? i jeszcze teraz jak stara ekipa zawłaszczyła ponownie Azoty, ubezwłasnowolnienie Rojka bedzie spotęgowane! Bień - który za drugim podejściem do prezydentury więcej skłócił niż zbudował? Ja stawiam na Ścigałę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
Jak zwykle powtarzam 100 mln inwestycji w 4 lata czyli 80 tys złotych dziennie. Dodatkowo przeprowadzenie inwestycji na ktore czekali mieszkancy od 20 lat. Faktycznie bardzo niedobrze bylo. Przeciez krytykujecie tylko dlatego, ze zdajecie sobie sprawe dobrze, ze Józef Rojek jest najpowazniejszym graczem, ktory ma duzo sukcesow na swoim koncie. Wiec trzeba zrobic wszystko by umniejszyc jego role. Teraz postanowiliscie uczynic z JR narzedzie, to w takim badz razie Scigala byl pacynka w rekach Janika. Bo czemu nie. Rozumiem trzeba krytykowac, ale moim zdaniem krytyka nie powinna przyjmowac konstruktywne zalzoenia, a nie lzenie i pomowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) zza siatki :
Weredyk o zachowanie pozorów to apeluj do Barwacza, Sikory, Rojka i spółki; przecież Barwacz powinien siedzeć cicho jak myszka, po tym co zrobił i w jakiej formie zarządzał Azotami - swięte słowa KOTI; piszesz Weredyk, że i w 2001 roku zmieniali pewnie masz rację, że tak, toż to prawo właściciela, by dobierać sobie ludzi; tylko kwestia na kogo zmieniamy; mają być lepsi i kompetentniejsi, a nie prymitywy, gbury i nieudacznicy (vide: AB) czy ignoranci bez elementarnej wiedzy z zarządzania (takich rekomendował Sikora do spółek, nawet skrótu KRS nie potrafili odczytać! a chcą zarzadzać spółkami!!!) i branży (vide: nowi w zarządzie Azotów; facet po prawie kanonicznym, dziennikarz od komputerów, nowy handlowy od wędlin - morliny, Ukrainka z podwójnym obywatelstwem od kosmetyków i jeszcze Bóg jeden wie kto wymyslony w Warszawce). A to wszystko zaakceptowane przez Sikorę i Rojka, bo przeciez im mniej wiedzą ci nowi, wszak dla nich pobyt w Azotach to epizod, długo w Tarnówku nie zagrzeją, to ci "starzy" reaktywowani więcej mogą. I tyle. Jakie to proste.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) ha ha ha :
i proszę toż to ci fachowcy o których dzisiaj mówił przez 1,5 h nowy prime minister. przecież nie trzeba być miłośnikiem lewaków jak kolega kwaśny, żeby nie dostrzec, że ta cała fachowa ekipa pis to tylko marni działacze, niedouczeni absolwenci studiów (bez tytułów) i "krasomówcy" pokroju pana posła rojka. ludzie ileż jeszcze wody upłynie w wątoku zanim się zorientujecie, że ten cały pis z pogrobowcami aws to tylko banda kmiotów. bez aparycji, wykształcenia i obycia. może jak upadną azoty i pociągną w dół to miasteczko zarządzane przez człowieka, który wygląda gorzej niż wójt zapadłej wsi w podkarpackiem (nota bene widziałem jego zastępcę jak paradował w gajerze a na nóżkach miał czarnek skarpetki z sandałkami z kapłanówki). kiedy znawcy tematu pokroju weredyka dorosną i zrozumią, że jest już XXI wiek i ten klimat wioskowy nie zapewni sprawnego rządzenia w tym mieście i firmach działających w tarnowie. ale jak się ktoś przykleił do tego bagienka to będzie je chwalił twierdząc, że rojki barwacze i sikory są cacy, a reszta która myśli inaczej to komuchy,agenci sb - jednym słowem układ. PANIE PREMIERZE UKŁAD DRZEMIE W TARNOWIE PROSZĘ NAS RATOWAĆ I USTANOWIĆ ZARZĄD KOMISARYCZNY NA CZELE Z UKOCHANYM PANEM POSŁEM - BYŁYM (P)REZYDENTEM!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lustro :
Weredyk duzo o Rojku piszesz dobrego, widac taki Twój juz los, ktoś musi; ale czy uważasz, ze nie można lepiej, że Rojek wykorzysta sznase, jakie stoja przed Tarnowem? jest bezbarwym posłem, miota się w zeznaniach, nie może dogadac się z kolegami z PiS nie mówiąc juz o dialogu z opozycją na szczeblu Tarnowa i regionu? I to mają być predyspozycje na prezydenta? to przyszłość, a patrząc w przeszłość- - z ręką na sercu, napisz, że Rojek był samodzielnym Prezydentem, że nie był sterowany - jak Barwacz w Azotach przez Sikorę; że nie pytał czy może a może nie może wielebnego senatora?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Koti :
Lustro, to co piszesz w przedostatnim poście to święta prawda jak dwa a dwa to cztery. Oczywiście że zacznie się wyprowadzanie kasy z ZAT i to nie tylko na kampanię. (vide: sprawa reklamy w "Gazecie Polskiej" za ciężką kasę). Nikt przecież nie jest na tyle naiwny żeby wierzyć że nowi są samodzielni i sami decydują na co pójdą zakładowe pieniądze. Nowi są zakładnikami układu który ich wyniósł na te stołki, zaciągnęli potężne zobowiązania i muszą je spłacić z kasy ZAT, bo przecież partia w potrzebie. PS. Weredyku: pochwal się publicznie jaki stołek ci szykują na Zakładach :o) No ale w gruncie rzeczy uczciwie pracowałeś na tę nagrodę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) tarnowianie :
Ścigała i inne sługusy Millera Leszka (tego co jego brat siedzi a syn bije zone) powinny wylecieć z azotów, czekamy na to wystarczająco długo. Jak ktoś jest świnią musi w chlewie skończyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lepiej :
Lepiej żeby Ścigała wydawał dalej publiczne pieniądze na swoją kamoanię, którą od 4 lat prowadzi w Tarnowie? Jego kolesie już siedzą, a ludzie tak jak wybrali Rojka na posła wybiora go na prezydenta, bo nie są głupi. I posty paru opłacanych przez mafie paliwową sługusów tego nie zmienią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) zza siatki :
tarnowanie coż za styl i język, czyżby maturzysta z Giertychowej amnestii? przeczytaj co napisałeś i trochę pokory względem słów pisanych, bo o rozum do Cię apelować nie warto, trzeba by było go najpierw mieć ; ci, co uratowali twój zakład - pisze twój bo jako mieszkaniec tarnowa z niego zyjesz - a więc Scigała i reszta z kadry już dawno za burtą, kadra która została idzie w odstawę, a pracownicy, którzy ponieśli koszty tych wyrzeczeń i wychodzenia firmy z upadłości - cięzko pracowali na kawałek chleba. Scigała bez względu na to jakie masz zdanie czyim był sługusem - choć do Millera było mu na moja wiedze tak samo blisko jak dziś do kaczorów - wykonał zadanie, nie chciałbym być w skórze tych co dziś wlecieli do Azotów na gotowe i zepsują to co naprawione.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Koti :
No kurcze, żeby mnie tak jakaś mafia paliwowa chciała zacząć opłacać. Tak się starałem, a tu ani grosza.... :o(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
Widze ze ulegacie gladkim slowkom, garniturom od Bossa i butom od Prady - moim zdaniem polityk ma dobrze dzialac na rzecz miasta, a nie dobrze wygladac. Pachniec i dobrze to moze wygladac ale kobieta w alkowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Koti :
Weredicku, widzę że jesteś i czytasz. Ponawiam prośbę z końcówki przedostatniego posta. Wstydzisz się czy co ? A cóż to zmieni ? Jeden ignorant więcej, jeden mniej. Przecież za parę dni bomba i tak pęknie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) lustro :
lepiej masz rację tylko "mądrzy " mogą głosować na mało atrakcyjnego i kompetentnego Rojka; ładnie śpiewający w chórze, dający datki, gdy pół kościoła patrzy, uczciwy gdy ze swoich płacił za studia i nepotycznie obstawiał rodzinę na posadkach, samodzielny w decyzjach - zgoda LUSTRO, święta prawda, coś Weredyka zatkało, czyżby ręka na sercu nie pozwoliła na łgartswo? A wracając do Rojka - przecież tyle jako poseł dobrego zrobił dla Tarnowa np. oczyścił Zakłady Azotowe z takiego słabego prezesa jakim był Scigała i sprowadził sprawniejszych takich jak Barwacz, załatwił autostradę, korzystny algorytm dla Małopolski. Tak LEPEIJ masz racje tylko "mądrzy" mogą zagłosować na takiego kandydata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) zza siatki :
Koti zdradż gdzie nasz Weredyk ma awansować stanowiko rzecznika prasowego już zajęte handlówka obsadzona przy finansach kręci się B i czeka jak WG ozdrowieje kadry trzyma niezatapialny JK doradców kasztan ma co dni w roku - Banderas, Switalski, prawnicy opłacani z Krakowa za gotowość, bliski prawnik do noszenia teczki a więc kim?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) rosso :
Panowie bedzie dobrze mamy pierwszy profesjonalny Zarząd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! Pan Rysio Fachowiec koncentrował się na swojej kampani Prezydenckiej zdradzajac Lewice i Towarzyszy i kumajac sie z PO a sam wiedzial ze nie jest menadzerem bo przed prezesura miał pod soba 5 osob w tym sekretarke

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Weredyk :
Lustro, chyba jestes zepsute i zdefektowane, przez co ukazujesz rzeczywistosc w karykaturalnych tworach Twojej subiektywnej wyobrazni. Pozdrawiam liczac , ze znajdziesz kiedys wlasciwego szklarza, ktory nastawi Ci optyke na normalny i zwykly tor, a nie na zawisc, podszept i urojenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Koti :
Zza siatki: Nie doceniasz inwencji twórczej pisiorków. Coś się tam chłopakowi znajdzie żeby związał koniec z końcem za te marne parę tysiaków. Młody jest, ale zasłużył jak mało kto.. Interesuje mnie B. Czy to ten sam który miał wybór "dyscyplinarka albo Główny Księgowy" w spółce od okien ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) war yjt :@@@ 
autonomiki macie przesrane po co wam franek B a ty wiesiu tez masz przechlapane beret cie nie lubil rysiu nie kochal moze teraz w padniesz w laski?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Toimek N. :
Weredyk jak zwykle dobry jest w szczekanie i odszczekiwanie ale gdy zadałem grzecznie proste pytanie najzwyczajniej go olał. Będę pamiętać, kiedy trzeba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) buła :
Koti-zza siatki mówił o innym B. tym który idzie na Dyr. od finansów. Ale jest jeszcze stanowisko, Gł. Ksiegowego, które może obsadzić drugie B. to o którym ty mówisz :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2006) Pożyjemy :
rozliczymy. Tylko że chyba niektórzy nie wiedzą, co to wstyd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) gucio :
Rosso- tak, baaaaaardzo profesjonalny zarząd. Do niedawna wydawało mi się (ale widzę głupi byłem), że aby kierować taką firmą, czy też zarządzać poszczególnymi obszarami to i wykształenie i doświadczenie w branży mieć trzeba (bo kto mądry, to wie, że jakaś baza z ekonomii na przykład się przydaje, a i kontakty w branży nie do przecenienia). A tutaj mamy p.o. prezesa co niby różne szkoły kończył i kilkadziesiąt kursów (kiedy miał na to czas?), a o karierze zawodowej niewiele pisze (ta wielka spółka od inwestycji to Trasa Swiętokrzyska?). Mamy też członka zarz. dziennikarza z doświadczeniem w branży komputerowej (może on dobry, tylko czy tutaj?), będzie dyr. finansowy co przez ostatnie kilka lat z wielkimi finansami nie miał nic wspólnego, no i teraz jeszcze dyr. od handlu po biotechnologii, z doświadczeniem w Morlinach. Ale paka!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Weredyk :
A czy wczesniej Ryszard Scigala zarzadzal duzymi przedsiebiorstwami? Jakos sobie nie przypominam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Pytanko dla , no kogo? :
Niejaki Ślak, wielki sponsor Unii, już siedzi,. Zgadnij Kotku kiedy pójdzie siedzieć Scigała ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) gucio :
Branżę znał znakomicie. I kontakty miał. I Zakłady znał. I w mieście znany i tutaj mieszkał. I wiadomo było (co pokazał), że zależy mu na regionie i firmie. A obecnym na czym zależy? Na stanowisku (już mają), na samochodach (jeden z nich powiedział, że chce sobie sam pojeżdzić, bo takiego fajnego to jeszcze nie prowadził:-). No i żeby kumpli poobsadzać (a czemuż to Zołędowski posprowadzał przeróżnych młodzieńców z Krakowa?). No i żeby mieć w życiorysie taki epizod jak praca w wielkich zakładach (tak też jeden z nich się wyraził).Konia z rzędem temu, kto wierzy, że coś dla Azotów zrobią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Weredyk :
Gucio czy tak ciezko odpowiedziec na pytanie? Wiec tym samym o braku doswiadczenia obecnego zarzadu mozna miedzy w bajki wlozyc, w koncu byly legitymowal sie takze swiezoscia pod tym wzgledem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Jakostam :
Kochani, ależ jesteście mało spostrzegawczy! Pod ksywką "Weredyk" kryje się od lat sam Józio Rojek. Całuski!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) eko :
najglupszy argument jaki słyszałem to ten, że Prezes ZAT musi być z Tarnowa. Prezesów wielkich firm, które mają być znaczącymi graczami na rynkach światowych nie wybiera się z klucza miejsca zamieszkania. Czy Prezes Orlenu jest z Płocka? Konia z rzędem dla tego kto wykarze że Prezesi BP, ENRONU, WALL MARTU, pochodzą z miejscowości - siedzib firm. Najczęściej nawet nie są obywatelami kraju, w którym firma jest zarejestrowana. Zarząd ma być dobry w tym co robi i może być nawet z Kamczatki!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) no tak :
eko, masz rację, z tym, że zastanawiam się jakie mechanizmy rządzą doborem ludzi w przypadku Azotów. Wg mnie mechanizm PIS-u jest taki: jest lista ludzi do "zaspokojenia" i jak zwalnia się jakieś "państwowe" stanowisko, to bierze się pierwszego wolnego z listy. I na kogo popadnie, na tego bęc...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) nowy :
co z tych komentarzy ..chyba tylko tyle że się wam ulży a pozatym nic !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) nowy :
co z tych komentarzy ..chyba tylko tyle że się wam ulży a pozatym nic !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) buła :
gucio-jasne że nie maiał. lepiej przecież hondą pojeździć niż starym fiatem punto (vide oświadczenie majątkowe pana p.o. prezesa) :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) pp :
Przecież Żołędowski przez dwa lata pracował jako prezes Bonarki w Krakowie... A to chyba jest zakład chemiczny...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Edzio :
WEREDYKU daj sobie spokoj z tym bronieniem tej gnidy rojka, bo kazdy wie ze on w tym paluchy maczach, o czym sam juz dawno mowil - ze ten uklad trzeba zmienic. Ludzie Rojka osadza w wyboraczh i ten sad bedzie bezlitosny! A mowienie ze on jest najwazniejszym graczem to widac ze tylko ktos z jego otoczenia moze tak twierdzic. Bo graczem to on jest chyba tylko w swoich majtkach, a poza tym to partaczem, ktory przedklada wlasny interes nad interes miasta i jak taki czlowiek chce byc prezydentem miasta?!? Ścigałe jak wywalili (bo tak to trzeba nazwac!) to przy najmniej siedzi cicho bo facet ma klase, a szuja Rojek jak odszedl to tylko szuka co i gdzie by tu wcisnac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) wyborca :
A powiedzcie mi czy Rojek zrezygnuje z mandatu poselskiego przed wyborami na prezydenta miasta? Bo chyba posel nie moze startowac na ten urzad?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Weredyk :
Edzio juz wybory parlamentarne w 2005 mialy zweryfikowac stosunek wyborcow do Józefa Rojka, wiec Twoje slowa odbiegaja zdecydowanie od rzeczywistosci. Wiec moze przestan sie kisic w swojej zatechlej i zacietrzewionej klitce i popatrz prawdze w oczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) luzak :
tak... prawda Nas wyzwoli...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Edzio :
Weredyk - bo ludzie byli głupi i dali sie nabrac na obiecanki Józia! Teraz przejrzeli na oczy i Rojek nawet do drugiej tury nie wjedzie - jezeli do niej dojdzie. W finale beda Bień i Ścigała! I całe szczescie bo Rojek juz byl prezydentem 4 lata i poza dlugami niczego nie zostawil po sobie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) pp :
Na Bienia to bym tak nie stawiał....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) pp :
Tylko nie rozumiem po co te wątki pod tematem zwiazanym z Azotami... Poczekajmy na kampanię wyborczą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) dotter :
Weredyku, przyjmij do wiadomosci kilka uwag. Rojek dostał sie do Sejmu , bo 1. był wysoko na liscie Pisu a ludzie głosowali na znane nazwisko , skoro juz zaufali Kaczorom i chcieli ich poorzeć a npo. nie chcieli zagłosować na Marianowska lub zagłosować na feceta 2. (pewnie rzadziej) chcieli się go pozbyć z Tarnowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Weredyk :
Ciekawe interpretacje:) Zabawni jestescie - w deprecjonowaniu posuniecie sie az do smiesznosci w swoich wywodach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Vanishing point :
Oh Weredyku, jakiś Ty "ę" "ą" elokwętny proszę ja Ciebię. Szkoda tylko że imć Rojek nie ma tyle klasy i jakże pięknego języka! Najlepszy scenariusz dla Tarnowa: Rojek rezygnuje z mandatu posła, NIE wygrywa wyborów na prezydenta i mamy go z głowy przynajmniej na 3 lata - bo że później znowu będzie gdzieś startował - w to nie wątpię (to się nazywa choroba na władzę).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) hahaha :
a najsmieszniejsze jest to, że Rojek wygra, a Bień ani Ścigała nie wejdą do II tury. I to jest własnie najśmieszniejsze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) gandolf :
Przy negatywnym nastawieniu mediów do Rojka, wynik jaki osiągnął w ostatnich wyborych jest co najmniej imponujący. I nic tego nie zmieni, nawet najgłupsze domysły. Jak będzie w najbliższych wyborach, nie wiadomo, ale na pewno Rojek jest kandydatem, którego oponenci traktują jako najpoważniejszego konkurenta do stanowiska Prezydenta Miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) tomasso :
Wreszcie mamy do czynienia z sensownymi krokami które skieruja Zakłady na ścieżkę trwałego rozwoju bo poprzedni Zarząd jedynie dbał o własna karierę polityczna Franek SLD-owską a Rysiek mierzy wyrzej marzy sie mu Prezydentura w Tarnowie dla której zdradzi towarzyszy z SLD nawiązując sojusz z P.O.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Adi :
Brac sie do pracy Panowie zamiast pisac głupoty zmiany są i będą. Pozdrawiam chłopaków w Dyrekcji mocno polemizujacych na rozne tematy w ramach walki z nudą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Slaw :
Witam Pana A B...........a w ZAT S.A. Wreszcie jakis swoj człowiek z Tarnowa oby tak dalej Panowie z Zarządu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Jan :
Jesteście bankrutami. Odegraliście już swoją rolę. Odejdźcie tam, gdzie jest wasze miejsce - na śmietnik historii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) M.Wietrzyk :
W moim przekonaniu media panu J.Rojkowi w czasie wyborów krzywdy nie robiły. To, że jest jednym z faworytów do prezydenckiego stołka to fakt niepodważalny, co jednak nie oznacza, że prezydentem będzie. Zakładam, że pan Rojek dojdzie do drugiej tury a potem to już "co Bozia da". Ja rzecz jasna stawiam na pana dr Martykę, ale każdy może mieć swojego faworyta. Każdy ma swoje plusy i minusy. Proponuję nieco wyluzować, bo naprawdę nie warto sobie szarpać nerwów już teraz. Większość tarnowian zna p. Rojka i wiedzą co za ptica z niego i jakich ma kolegów. Spokojnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) Pani Krysia :
łatwo mówić spokojnie.....jak wiadomo są plusy dodatnie i ujemne (nie ja to wbrew pozorom wymyśliłam). A marzę o jednym: .....oj, nie chodzi o Józia, Stasia, czy Rysia.....NIECH WYGRA NAJLEPSZY.|

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) jasiu :
Jan głupiś jak głupi jasiu a to imię dla mnie zarezerwowane... Czy nie widzisz nieuku , ze psiary nie mają kadr ? UCZYĆ SIĘ , UCZYĆ SIĘ !!!!!! ZARZĄDZANIA a nie wożenia hondami cycatych blondynek... nawiasem mówiąc co na to żonusia imć new managaer :-) also new first man in tarnov :-)fotki fajne wyszły :-) ach byłbym zapomniał.. toż to grzech....aczkolwiek w ramach rozbijania układu :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2006) jasiu :
cd. myślę że orzechy powinni przestać uważać galicję za wiochę , gdzie nikt niczego nie zauważy! MY WIDZIMY WSZYSTKO A ORZECHA ŻONKA NIE JEST CYCATĄ BLONDYNĄ :-) ot tak z innej beczki :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) gucio :
To fakt, trochę ludzi ich widziało. A wydawać by się mogło, że po prawie kanonicznym, to takich rzeczy robić nie wypada....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) Observer :
Kurczę - prezes w Tarnowie to ma przechlapane! Ciągle go śledzą, nawet z aparatem... Ani to się pokazać w knajpie i coś wypić (p. Barwacz); ani być w zażyłych kontaktach ze swoim oddanym rzecznikiem prasowym (p. Ściagała); ani pokazać się z jakąś blondynką (p. Żołędowski)... Chyba nie wystartuję u was do konkursu na prezesa... :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) luzak :
e tam, observer startuj, Jasiu nie napisał nic o prezesie chyba że Ty coś wiesz ? Może napisz więcej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) ciekawski :
ale ten świat idzie do przodu, już nawet stare dziadki korzystają z internetu i piszą na forum. Pytanie tylko kiedy oni to robią? Zaryzykuje stwierdzenie, że co najmniej połowa z nich neta w domu nie ma więc piszą w pracy. Oj nie ładnie, nie ładnie tak marnowac cenny czas. A tak z innej beczki artykuł, do którego piszemy tu komentarze jest o PRY-WA-TY-ZA-CJI a nie o posłach i innych cycatych blondynkach...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) acha :
kandydatem PO na prezydenta nnie jest już Ścigała :-) PO stawia na prawdziwych fachowców

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) ciekawski :
jeszcze o tej blondynce i prawie kanonicznym - co ma piernik do wiatraka? ...gucio wyrwałeś kiedyś jakąś blondynke? Nie? no strasznie mi przykro. Jak chcesz zamówie Ci seans terapeutyczny u psychologa, zycie w traumie to nic dobrego. ps:pozdrawiam absolwentów z IV LO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) NiechMnieKtosZastrzeli :
no chyba ze to jest tak: wybory samorzadowe -> partie polityczne -> członkowie, sympatycy i tym podobni w/w -> wyŚcig... po władze -> p. Ścigała -> były prezes Zakładów -> ZAT S.A. -> prywatyzacja = temat powyzszego artykułu. Starsznie to skomplikowane. Chyba wroce do pisania na stronce: www.bajer.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) gucio :
do "ciekawski" - a ma wiele wspólnego. Bo oni takich świętych udają. A co do blondynek:niech to pozostanie moją słodką tajemnicą. Bo się dowie żona. Też fajna blondyna:-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) ciekawski :
...z tego co wiem to imć new manager vel kasztan z warszawki nie jeździ Hondą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) buła :
ciekawski-jak to nie jeździ ? oczywiście że jeździ. służbową.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2006) trener jarząbek :
łubu dubu, łubu dubu niechaj żyje PRZEZES naszego klubu (ZAT-u), nieeech żyyyjeee naaam!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) malik :
Strasznie jednostronne i monotonne w swoim światopoglądzie ideologicznym są media lokalne w Tarnowie, dlatego teoria kreacjonizmu Ścigały ma się dobrze w umysłach gawiedzi. A więc żyjemy w medialnym średniowieczu, co jest o tyle dobrym określeniem, że na Azotach od dawna mówiło się o fukcjonującym "dworze", a nawet istniały pojęcia takie ja np. "książe". O ile należy liczyć się, że w zakresie medialnym niewiele się zmieni w najbliższych miesiącach i - pewno - latach, o tyle można zastanawiać się, czy nowe(czyli stare) władze będą zdolne do wyjścia ze średniowiecza zarządzania, czy może - podobnie, jak poprzednio - zakonserwują stare układy dla własnych doraźnych korzyści. Można przypuszczać, że skoncentrują się na szczeblu decyzyjnym, pozostawiając nie ruszony szczebel operacyjny, przez co - poprzez umocowanie biernego oporu "poddanych" dworu w obszarach produkcji, inwestycji, czy finansów - skażą się na zaprogramowaną porażkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) sirin :
Odnosząc się do komentarza Pana Malika musze się z nim w pełni zgodzic Dodatkowo mam wrazenie jakby wszystkim tym sterowal ktos z byłegoPR-u Pana Ryszarda moze to Pani D.S wszak przecież ma tyle wolnego czasu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) syddo :
PiS owi nie pomoze nawet najlepsza dla nich ordynacja wyborcza, czas szybko mija a ludzie nie są tak ciemni jak by chciał Kurski i jego mocodawcy, sami wybiorą jak należy. Na pewno pójdę na wybory i nie zmarnuję głosu na nacjonalistyczno-szowinistyczn o-kolesiowski układ Pisuarów, a Rojek będzie miał mój głos jak swinia niebo i jego komple nieudacznicy również.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) ariel :
Na każdego zagłosuje tylko nie na ROJKA i nie popre jego kolesiowskiej 3 i pół RP-litej, nawet gdybym musiał na Scigałę choc nigdy nie miałem lewicowych poglądów. Mam dośc kompromitacji POLSKI, dość wojen dośc zamieszania i dośc tych wszystkich oszustw biednych ludzi którym obiecano pracę, raj, dobrobyt, a spycha sie ich na emigrację zarobkową, a władza najwyzsza kupczy stanowiskami i ta korupcja polityczna nikt sie nie chce zająć, a ściga sie lekarzy za przyjecie 1000 złotych łapówki. PISOWI STOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) visir :
1000 zł łapówki? - chyba tygodniowo. Każdego złodzieja trzeba gonić. Na tym polega prawo i sprawiedliwość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2006) Weredyk :
I pokazuja przeciwnicy PiSu swoj poziom. Tylko wulgaryzmy, zadnych konkretów - jesli inne partie maja takie zaplecze i aktyw, to tylko PiSowi bedzie rosnac, co zreszta sie dzieje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) Ja :
Weredyk zamknij się, bo tak durnowatych wypowiedzi to nawet w sejmie z ust posłów PIS-u nie słychać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) Weredyk :
Za to Ty popisales sie calym swim arsenałem srodkow zaczepno-obronnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) Wielki Elektronik :
Weredyk - jak mozna pokazywac swoj poziom przy PiS(dzie) ktora reprezentuje soba dno dna?! Przeciez nizej niz kaczory i spolka juz upasc nie mozna. Ś.P. Stanisław Lem w jednym ze swoich ostatnich wywiadów powiedział, że Kaczyńscy to głupki i skończą się szybciej niż się zaczeli bo ludzie się na nich prędko poznają. Ponieważ p. Lem w przeciwieństwie do kaczorów potrafił przewidzieć przyszłość ze spokojem czekam na rozwój wypadków. Pierwsza porażka PiS(dek) już w najbliższych wyborach samorządowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) anty-wypierdyk :
weredyk(wypierdyk) oddajwaj frajerze NASZE PIENIADZE (podatnikow), bo to za nasza kase bujasz sie u Rojka na stanowisku - jak pomysle ze za moje podatki musze utrzymywac takich pseudo-urzedasow, ktorzy w trakcie pracy zamiast robic co do nich nalezy to piszac codziennie po kilkadziesiat komentarzy w sieci to az mnie trafia! Wielki k** pracownik bura poselskiego, ledwie pewnie skonczyl zaoczne studia na jakejs nedznej prywatnej uczelni i wielkiego znawce zgrywa, jak cale te PiSy, Samoobrony i inne LPRy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) Edzio :
Panie jakie studia on studia skonczyl - bez przesady. Weredyk mature od Giertycha niedawno przeciez "dostał"!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) demokrates :
Ludzie to nie matura, to "MATÓRA"! Jak mozna byc takim debilem zeby na podstwowym poziomie nie uzyskac z matury 30% punktow?!?!?! Lecz jak widac nie przeszkadza to byc u Józefa R. na stanowisku...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) Weredyk :
Wielki Elektroniku czytalem ten wywiad rzeke z Lemem, nie uzyl slow o ktorych piszesz, choc oczywiscie byl antagonistycznie nastawiony do PiSu. Coz, w koncu zyjemy w wolnym i demokratycznym panstwie i kazdy ma prawo do wypowiedzenia swego stanowiska. Ostatnie 3 komentarze - :), nie mam kompleksow co do swego wyksztalcenia, ale Wy sadzac po Waszych komentarzach macie az nadto mankamentow i braków na tym polu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) no cóż :
Werdykt :-) - młody, głupi, dojrzeje... może również zmądrzeje. Dobrej nocy. ps. jeśli to nie sam Józio :-) łabędzi głos i zero pomysłu ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) do Weredyk :
Rany, co z tą naszą Polską robicie! Tutaj naprawdę żyją mądrzy ludzie i widzą do czego zmierzacie. Opanujcie się w swym szale. Nie zawłaszczajcie sobie kraju, który jest take samo Wasz, jak i każdego z nas. I nie mówcie, że tego naród chciał, bo tak głosował. Dzieli Was przepaść od tego, co mówiliście, a co robicie. I jeśli nie boicie się historii, która Was oceni, to bójcie się swoich sumień, o ile jeszcze je macie. A jeśli ich nie macie, to nie afiszujcie się w kościołach i psalmów nie śpiewajcie (vide p. Rojek), bo za to odpowiecie przed Najwyższym. I tak naprawdę żal mi Was!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) gandolf :
Widzę, że tutaj od pługa parę osób się urwało..., tyle, że nie potrafię dociec z której strony tego pługa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) biada nam narodzie! :
do "do Weredyk" - jak to co, oni teraz robią "prawo", "sprawiedliwość" i "samoobronę". Kpią sobie z ludzi w żywe oczy, naobiecywali ile się dało, a teraz robią co mogą żeby jak najdłużej utrzymać się na stołkach, mamy namiastkę Łukaszenki w postaci dwóch kurduplastych bliźniaków, Gosiewskiego z krótkimi rączkami, przesczepa Romana i murzyna Andrzeja. Rządzą nami skazańcy, popaprańcy i zakompleksione bliźniaki, a najgorsze jest to że takie Józie Rojki i inne zrobią wszystko co im bliźniak Jaro nakarze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2006) POLECAM PRZECZYTAC :
http://www.pis.org.pl/article. php?id=1013

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2006) SQAREK :
TERAZ CZAS NA ZMIANE ORDYNACJI, JA NA MIEJSCU JÓZKA ROJKA NIE BYŁBYM TAKI PEWNY ZE BEDZIE KANDYDOWAC, MAJA ZNIESC (ALBO JUZ ZNIESLI) PRZEPIS ZE TRZEBA BYC PRZYNAJMNIEJ ROK ZAMELDOWANYM W MIESCIE W KTORYM UBIEGA SIE O PREZYDENTURE, WIEC TERAZ ZAMIAST ROJKA MOZNA PRZYWIEZC OD JAROSLAWA K. JAKIEGOS WATAZKE I WMOWIC LUDZIA ZE JEST SUPER ZNAWCA OD WSZYSTKIEGO. I ZAMIAST JOZEFA BEDZIEMY MIELI DYZME...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2006) wolność :
jak tu pięknie, jak czerwono! niestety tak jak nadal na azotach :(. KOMUNA ZAWSZE BYŁA JEST I BĘDZIE!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2006) swoboda :
amen

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) Observer :
Niestety niektórym ludziom nie da się powiedzieć, że ten artykuł dotyczy Azotów i prywatyzacji. Są tak zajadli w swojej zawiści do J. Rojka, że obojętnie gdzie, ale muszą pisać o nim i o wszystkim co im się z nim kojarzy. To się nazywa paranoja...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) paranoja :
ja bym to inaczej nazwal.......... zazdrosc, tez chcieliby miec taka popularnosc, aktywna polityka mnie nie interesuje, ale wiem (jak kazdy) ze dobry polityk to taki, o ktorym duzo pisza i nie wazne czy dobrze czy zle, wazne zeby pisali****************ps: dobry polityk to niekoniecznie dobry fachowiec.... chodzi o glosy w wyborach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) Materazzi :
Observer - ty albo glupiś, albo z PiS-u, nie wiesz kto maczal paluchy we wstrzymaniu prywatyzacji Azotow? To ze ludzie pisza to co mysla to bardzo dobrze, bo jak sie patrzy na socjotechnike propagandy PiSowskiej to wlasnie takie slowa sie cisna na usta!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) DOKTOR DOLITTLE :
Weredyk=Observer !!!! TO DOPIERO PARANOJA !!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) Weredyk :
Zapewniam, ze dzialam wylacznie pod swoja ksywka. Co dla innych tu udzielajacych sie stanowi wyjatek i precedens.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) do weredyk :
wez sobie chlopie poczytaj slownik Kopalinskiego i zobacz co znacza slowa ktorymi sie poslugujesz, bo cos mi sie widzi ze ERUDYTA z Ciebie jak z koziej !@#$$%^^

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) Weredyk :
Dziekuje za uwage, zabiore ja sobie do serca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) Observer :
do Materazzi - marna prowokacja i nie strzelę cię z "byka"... Ale widze żre masz jakieś lepsze informacje od wszystkich, bo ja nigdzie nie znalazłem potwierdzonej informacji o wsrzymaniu prywatyzacji Azotów. No chyba że ty też w tym maczasz, jak to nazwałeś, "paluchy" :) A socjotechnikę to uprawiał Ścigała... ; do Doktora Dolittle - skoro stawiasz tak trafne diagnozy, to musisz mieć duże doświadczenie w posługiwaniu się wieloma pseudonimami... Nioestety głupota cie zdradza!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2006) http://akcjaobywatelska.wordpress.com :
http://akcjaobywatelska.wordpr ess.com/about/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2006) poczytajcie sobie :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wi adomosci/1,53600,3507968.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2006) ciekawski :
ma ktoś jakieś informacje z wczorajszego posiedzenia Rady Nadzorczej????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2006) ciekawski :
ja nie mam,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2006) ciekawski :
wiem tylko ze zjedli duzo cukiekow i ciasteczek i ze powsatala z tego powodu dziura w azotowym budzecie, dziura tak duza jak ozonowa i w zwiazku z tym nie bedzie prywatyzacji, Nowy prezes dostal za to kare w postaci obowiazku dozywotniego pelnienia tej funckji... koniec swiata!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2006) kaczy kuper :
a o tym ze Azoty beda sie teraz nazywac Zakłady Azotowe im. J. Kaczyńskiego - to juz nie wspomniales ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2006) MnieNieJestWszystkoJedno :
Kaczy Móżdżku: pewnie byś wolał powrót do Feliksa. Po co judzisz jak nic sensownego nie potrafisz dopisać? Chyba ze Cię swędzi Twój czerwony kuper?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2006) widziałem,slyszałem :
Za rządów Bereta dzwoni do niego maluczki sklepikarz i mowi- no cześć, co jest? Pamietasz, ze zapraszamlismy do naszego miasteczka na uroczystosc....no to super-wiec nas nie zawiedz i...sluchaj tam macie jakies zwolnienia-wiesz bo ja tu mam takiego podopiecznego-nie godzi sie by go zwolnic-co?- nie wiem-no to jak go zostawisz to ja mu powiem, zeby sie zapisał...a no i pamietej ze za tydzien w miasteczku impreza-musisz być-CZYŻBY TO dzwonil doradca Bereta?- TAKIM TONEM DO PREZESA?.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2006) Bystry :caa@gov.pl 
Chłopy Azotowe, przed bramą stoi Porche Caerra co to nią przyjechał pewien "fachowiec" do kolesiów od restrukturyzacji, prywatyzacji i wycyckiwania kapitału.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2006) Solista :bi@ms.gov.pl 
Jak to jest? Jest tak jak na początku napisali: Nafta Polska zrobiła wszystko, co miała zrobić w sprawie prywatyzacji "Azotów", teraz głos i decyzje należą do Rady Ministrów i UOKiK. (...) Prezes Tatoń nie ukrywał jednak, że ostateczne decyzje zapaść muszą przed listopadem, kiedy to kończy się ważność umowy z PCC AG. To zresztą nie jedyny powód. Nafta Polska, jako podmiot gospodarczy, ulega bowiem likwidacji z końcem bieżącego roku. Zrobili co chcieli czyli nic albo jeszcze gorzej i trzeba ich rozwiązać, bo jakby dalej tak działali toby Ziobro miał DUZO roboty. A tymczysem p.o. Prezes, Wielki Brat od "S" czyli PAN A.Sikora cichcem w piątek we Wrocławiu już z przyszłym właścicielem obgadali stołki i posadki. A ten przyszły właściciel to Niemiec. I III wojny nie potrzeba. My Polacy wszysko oddamy nawet to czego nie mamy. Kurne może by tak Maciarewicz albo ten od korupcji Kamiński tu by się przydali i to przyjezdne dziadostwo posprzątali? Przypomina mi się pewna piosenka, ale co ja tu będę śpiewał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2006) niedowiarek :
coś nieprawdopodobnego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2006) nasz dom :
Zamkną ich ? Azoty uratowane !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2006) i ja tu byłem i się wqriłem :
Te "niedowiarek" i te "nasz dom" aleśta elokwentne i tak piknie pitolicie. Rozwinta myśl! Nieprawdopodobne to to że kaczki fruwają, bo jak na razie to naród pomału wqrwiają. Czy kto widział aby obecne agenta ABW i CBS sie zamykały? One nie na ratowanie ale na rozpier....dalanie Azotów tu są zdesantowane. Powstańcie ludu miast i wsi bo was te idioty jak ten Maciarewicz do nieszczęścia doprowadzą. A te kurduple co to się rząd nazywają - te Giertychu sory - to ino czekać kiedy ich po du...pie trza bedzie pokopać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2006) obserwator :
Będzie bardzo ciekawe jaki "rachunek" wystawią Ludzie z Azotów szkodnikm, którzy poraz kolejny wpakują firmę w zapaść a stanie się to niebawem !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2006) życzliwy :
A co z żółtymi papierami A.Barwacza.Jak uciekał przed odpowiedzialnością to leczył się w Straszęcinie u czubków i to ma być doradca prezesa dobea posadka bez żadnej odpowiedzialności!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2006) życzliwy :
Wszyscy czerwoni na azotach są wkurwieni ale ich czas już się skończył teraz nastały rządy prawicy i tak trzymać!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2006) życzliwy :
i dymać !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2006) luzak :
ha ha już zaczynają się między sobą gryźć.. a i kasy zaczyna brakować na kolejną ratę układową, ... Właściwie to nie ha ha bo smutne jest to że w kilka miesięcy rozwalili wszystko co było z takim mozołem budowane... Sromotnik Wstydliwy, Kasztan Ponury, Salceson Krakowski I Dziurawiec Dębicki. Wkrótce będzie głośno. Na dodatek konkurują ze sobą o tajne spotkania z klientami... ciekawe dlaczego tajne :-) a i jest nowa /stara/ gwiazda Paniusia o wdzięcznym imieniu Smalec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2006) przyjazny :
słyszałem że Antoni Barwacz jest prezesem w PKS Tarnobrzeg, podobno już niewiele brakuje tej firmie należącej do "ORBISU" aby znalazła się na dnie. Prrawdopodobnie robi tam to samo co robił w ZA - tylko im współczuć. Mam nadzieję żę do nas nigdy nie wróci bo chyba bym się ?????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2006) załogant :
Luzaku, trochę przesadziłeś! Na ratę układową jeszcze wystarczy, natomiast cała reszta Twego postu jest niestety (na szcęście) prawdziwa. Gryzą się chłopcy, oj gryzą... I z każdym dniem wychodzi na jaw ich niekompetencja. Długo będziemy ich pamiętać, bo takich dyletantów/decydentów ta fabryka jeszcze nie zatrudniała. Chyba, że chłopaki zakotwiczyli na stałe. W takim przypadku lepiej z daleka być od Zakładów...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2006) Jola lojalna :
Przewalą raty układowe na tajnych wyżerkach w knajpie w Wojniczu, a ośrodkiem spotkań godnych azotowskich klientów staje się Kraków. Zapewne liczna delegacja grzybo-kasztano-pasztetowa okraszona smalcem ozdobnym odwiedzi wkrótce Brazylię. Póki co, paraja się centralizacją tego, co sam Barbi zdecentralizował - czyli skupianiem handlu - pod banderą parówki nadzianej muchomorem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2006) Weredyk :
:) science- fiction. Spielberg mialby konkurencje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2006) sumienie weredyka :
Hej ! Nie przesadzajcie! Z faceta zwanego wdzięcznie "salcesonem" będzie jeszcze niezły handlowiec!. MUSI jedynie 1. Nauczyć się angielskiego. 2. Zrozumieć ,że amoniak to jest to co się kupuje ,a saletrzak to to co ma sprzedać /broń Boże odwrotnie/ 3. Transakcja za kilka milionów euro różni się od sprzedaży nawet tony kiełbasy /choćby i niezłej jakości/ 4. Przestać opowiadać klientom jakiej klasy fachowcem jest i jakie zmiany wprowadzi, bo robią się im /znaczy klientom/ zajady od śmiechu i są trudni w dalszych negocjacjach. Jak się spręży to zajmie mu to , no góra pięć lat. A ,że dostał opierdziel ? No cóż początki są zawsze trudne, hehehe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2006) Koti :
Klientom robią się zajady, fakt. Gorzej że potem człowiek nie wie gdzie ma oczy podziać... Ale widać lepszych fachowców na podorędziu nie było.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2006) ZAT :
Na sport Azoty nie maja pieniedzy a zatrudniać takiego pseudo fachowca sie znalazły. Ciekawe czy ktos zna odpowiedz na pytanie ile mozna zarabiac w Azotach na 1/3 etatu na stanowisku doradcy? 1000 zł ? 2000 zł ? 3000zł ? tez tak myslalem ... do czasu gdy dowiedziałem sie ze "czubek" okrada nas zakład na kwote ....... ponad 7000 zł. Prezes to ma tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji , podpisuje to co mu wielki działac solidarnosci połozy na biurko. Kwota przeznaczona na płace jest przekroczna juz o 5 mln to wszytsko skutek tych ciagłych zmian w zarzadzie i płacenie kolosalnych odpraw . płacimy ludziom ktorzy nic nie zrobili dla zakładów oprocz dostarczeniu kilku artykołow ( jakimi to sa fachowcami) do gazet . Żal serce sciska jak sie o tym slyszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2006) ZAT-2 :
nie zarabia 7000 tylko 1500 wichrzycielu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2006) musztarda :
a odwalcie się od gaf Serdelka zakochanego w Ewelinie. Każdemu wolno kochać, nawet menadżerowi najwyższej klasy na łamach zakładowej prasy.A "miłość ślepa jest-sam wiem, bo noszę grube szkła"-trafnie zauważa ZATowski rzecznik rasowy poeta prasowy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2006) legenda :
Dajcie im już spokój. Coś dziwnie jestem przeświadczony, że co powyżej to już poczytali....I dobrze... I tylko szkoda, że "afery" tropią zamiast coś dla firmy pożytecznego robić i nie koncentrować się cały czas na ocenach co było dobre, a co złe. Chyba przesadziłem: wg nich wszystko było złe. A teraz będzie prawo i sprawiedliwość!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2006) taki sobie :
Jutro rada nadzorcza. I dyskutowane kolejne "reformy". Pion zarządzania i polityki personalnej do zagłady. Finansowy też. I outsoursing. Dla mniej wtajemniczonych: to samo będzie robić firma zewnętrzna. Najprawdopodobniej kumpla jakiegoś. A Azotowych pozwalniać. Bo donosiciele. I będzie "tanie państwo".I super. I byłoby super, gdyby nie chodziło o ludzi, którzy wiele serca w rozwój firmy włożyli i "nowi" powinni im w pas się kłaniać. Bo jeszcze niczym się nie wykazali. Niech udowodnią co są warci. Pani Danusiu! Jesteśmy z Panią! Tylko wszyscy się boją. A szkoda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2006) ciekawski :
donosiciele? a i owszem, bo niby skąd tyle osób wie o tylu sprawach? .....................a gdyby Ci co się boją wykonywali dobrze swoją robotę to nie musieliby się bać - NICZEGO i kropka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2006) mniej ciekawy :
spiskowa teoria dziejów. A niby to czemu wszystko w spółce publicznej ma być tajne i poufne???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2006) ciekawski :
nie chodzi o to zeby bylo tajnie i poufnie tylko o to zeby nie robic z geby cholewy i jak sie "dostanie" jakas informacje to nie trzeba koniecznie po calym zakladzie rozpowiadac bo ludzie dodaja do niej cos od siebie i robia sie takie ploty jak w telenoweli brazylijskiej........ abstrahujac od tego ze istnieje cos takiego jak tajemnica przedsiebiorstwa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2006) nieAzotniak :
Witam "odważnych" z za węgła! /lustra,musztardy,gucie i j.w./ - i muszę zniżyć się do waszego poziomu... Czytając te wasze załosne wypociny ,ja nie "azotniak" ,odnoszę wrazenie, że jedynym uzasadnieniem co do złej waszym zdaniem prywatyzacji ZA ,są "cycate blondynki" "słodkie tajemnice",Eweliny jakieś,czyjeś tanie sandały/ które zauważył może ten co ma drogie za pieniądze z machlojek i afer/.To,że ktoś z "nowych" przewiezie kobietę /nie żonę/ to zaraz kochanka... /znam to z PRL-u/.Nie sztuka chować się za pseudonim /metody esbeckie/ i pomawiać /jaki dowód?/. Przeciwników wymieniacie z nazwisk , a sami po cichu ,bo "bohaterowie" boicie się o swoje tyłki , które przylepione macie do stołków. Pewnie jeszcze te bzdety piszecie na służbowych komputerach /a gdzie wasz administrator od sieci?/ Za to już powinniście wylecieć!. Marcinkiewicz tańczył nie z żoną to zaraz zdjęcie i do gazety... To jest wasz odnośnik do artykułu o prywatyzacji ZA?.W mojej firmie dawno już zostalibyście namierzeni i wywaleni z pracy!Przestańcie rozczulać się nad sobą nie można pracować z takimi co to ryją tylko... /a ci wasi pokrzywdzeni ulubieńcy to stołki dostali od Millera/ A to przecież takie gucia,lustra i j.w. Dobrze że z takimi nie pracuję - a fe zgroza!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2006) sumienie weredyka :
Rozumiem, że masz na imię "Nie" a nazwisko "Azotniak" i podanie ich upoważnia Cię do oceniania cywilnej odwagi innych. Nie??? To się zamknij i nie pouczaj innych. Jakoś za poprzedniej ekipy ludzie nie czuli potrzeby wylewania swoich żalów w internecie. Może mogli to zrobić w sposób cywilizowany zwracając się do swoich szefów? Może pamiętają ,że za ekipy B i S za krytykę wylatywało się na zbity pysk i nie chcą ryzykować. Nie przychodzi ci to do głowy? Piszesz "W mojej firmie dawno już zostalibyście namierzeni i wywaleni z pracy!" NO WŁASNIE !!!! A tak a propos czy twoja firma to nie przypadkiem WSK Tarnobrzeg?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2006) Hihil :
A ja Wam powiem kawał polityczny: Przychodzi Premier do Prezydenta i mówi: Bracie tak się zakochałem, że się nie mam kiedy wysrać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2006) szwab niemiecPCC :
ch ci w książkę nie Azotniaku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2006) Grożne :
Kto wie czy to prawda, że wyprowadzane są w tej chwili pieniądze z Azotów - przez jakieś ZWRI ? Czy to jest możliwe ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2006) wiem jak było :
Zgadzam się: jeszcze niedawno nie było tak, że ludzie cichcem musieli coś pisać i tylko najbardziej zaufanym coś powtarzać. Mogli mówić co usłyszeli. Bez względu na to co plotką było, a co prawdą akurat. i wszyscy mówili co "w dziewiątce mówią". Kto chciał to słuchał, kto nie to w niepamięć rzucał. Albo udawał, że to go śmieszy, a na boku wnioski wyciągał. i to było w miarę normalne. A wtedy managment Azotów miał szczytniejsze zadania, bo chodziło o ratowanie firmy, o zachowanie jak najwięcej stanowisk pracy, wtedy wydawało się, że ratunkiem prywatyzacja. A teraz kasa jest, będzie prywatyzacja to będzie, nie będzie to dla zarządu lepiej. Więc problemem jest kto co pisze i kiedy, kto co mówi i komu. I jeszcze czemu z nich się śmieją. Panowie! Zostawcie to. Takim zachowaniem pokazujecie jak maluczcy jesteście!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2006) no tak :
do nieAzotniaka!!! a ja rozumiem tych ludzi. Sam jestem pracodawcą i chętnie poczytam co o Nas piszą. To nie te czasy a jesli tego nie rozumiesz , tym bardziej współczuję Twoim pracodawcom jako PRACODAWCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2006) szkoda :
Nie ja to wymyśliłem, wczoraj w telewizji było: czasy jak za Stalina. pod pewnymi względami oczywiście. Stalinowi o coś chodziło, a o co chodzi tym Panom?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2006) Koti :
Będzie prywatyzacja to będzie. Im później - tym Azoty będą tańsze... A tak na poważnie - to o wyprowadzaniu kasy pisałem już w którymś z "azotowych" wątków. Pisałem że się zacznie, ale w życiu nie wpadłbym na pomysą że tak prędko. Jeśli już na lewo wychodzi kasa, to co będzie za chwilę ? Nie wiem do końca co tam zaszło między p. Danusią a B., ale musiało pójść na noże. I mamy outsourcing bo po raz kolejny okazuje się jak krótka jest ławka Pisiorów. W księgowości nie ma przebacz - każdy błąd jest natychmiastowo przeliczalny na pieniądze i pewnie dlatego nie ma frajera który firmowałby ten bajzel własnym nazwiskiem. To co widzimy to dopiero cisza przed burzą. Obym się mylił, ale myślę że dopiero się zacznie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2006) beti :
Karuzela kadrowa "pisiorków", kilkuset tysięczne odprawy dla pisuarówq no i imć jegomośc B. jako doradca to poprostu kpina ze zdrowego rozsądku. Prokurator powinien wziść na tapetę nie tylko przekręty tych uzdrawiaczy ale także tych co tych orłów do Azotów przysłali czyli całą wierchuszkę Pisiorków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2006) PCC :
Mam już dość tego cyrku. Zainwestuję gdzie indziej. Bawcie się drogie dzieci same!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2006) POszło w PiSdu :
hehe Pan prezes z drugim czlonkiem zarzadu postanowili sobie uchwalic dofinansowanie do wynajmu mieszkan. Ludzie jak was nie wstyd pracownicy zarbiaja po 1000 zł a wy 10 razy wiecej i na wynajem mieszkania was nie stac, jak nie macie to ja wam moge pozyczyc. Nastepuje tez tzw druga czystka na lepszych stanowiskach, podziekoano juz za wspolprace dyrektorowi do spraw polityki placowej i kierownikowi dizału kadr ( nie bhyli moimi ulubiencami ale i tak szacunek dla nich). Pan koordynator z pokoju obok pewnie juz sie szykuje na ich miejsce, Jesli tak to polecam kilka sklepow z eleganckimi koszulami bo do tej pory to mistrzowie chodzili w lepszych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2006) tarnowianin :
hehe no to rzeczywiscie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl