Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Krakowskie Trio Stroikowe   -   01/8/2006
Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna zaprasza na koncert, podczas którego wystąpi Krakowskie Trio Stroikowe. Tworzą go wybitni wirtuozi instrumentów dętych, którzy na co dzień wchodzą w skład Capelli Cracoviensis: Marek Mleczko (obój), Roman Widaszek (klarnet), Paweł Solecki (fagot). W programie usłyszymy utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. v. Beethovena, D. Milhaud, J. Iberta, E. Schulhoffa.

Ogloszenie

Krakowskie Trio Stroikowe powstało z inicjatywy oboisty Marka Mleczko w roku 1996 przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis, w skład, której wchodzą wybitni instrumentaliści, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej i solowej. Stąd też na ich koncie wiele koncertów na liczących się estradach. Prowadzą działalność koncertową z szerokim repertuarem od muzyki barokowej do współczesnej, a jego koncerty spotykają się z uznaniem publiczności i krytyków.

Marek Mleczko ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie doc. J. Kotyczki. Studia muzyczne kontynuował w Staatliche Hochschule fur Musik we Freiburgu w klasie mistrzowskiej prof. Heinza Holligera. Uzyskał szereg nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych m.in.: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „The Skene Award” w Aberdeen, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach. Jest finalistą Międzynarodowych Konkursów Muzyki Kameralnej „Nicanor Zabaleta” w San Sebastian i U.F.A.M. w Paryżu. Za swoje osiągnięcia muzyczne otrzymał stypendia: Rosenberg – Stifung, Deutscher Akademischer Austauschdienst oraz stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. Dokonał licznych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych (m.in. polskie prawykonanie Chemin IV L. Berio). Obecnie jest oboistą w Capelli Cracoviensis oraz adiunktem w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Roman Widaszek ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. H. Kierskiego, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności kształcił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez prof. Guy Deplus i prof. Michaela Arrignon. Otrzymał II nagrodę na I Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Jest laureatem III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Bielsku – Białej i stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Ma w swoim dorobku wiele koncertów solowych i kameralnych, występując m.in. z takimi artystami i zespołami, jak: Sharon Kam, Waldemar Malicki, Kwartet Śląski, jako solista z Filharmonią Śląską, Szczecińską, Częstochowską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Capellą Cracoviensis oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Katowicach, wykonując koncerty Mozarta, Webera, Kurpińskiego, Mendelssohna, Kramarza, Brucha. Występuje również jako kameralista na koncertach i festiwalach w kraju i za granicą (Czech, Niemcy, Korea Pd., Japonia). Jako jeden z nielicznych klarnecistów gra na rzadko spotykanym instrumencie – bassethornie (altowa odmiana klarnetu), na którym zagrał wspólnie z Sharon Kam, światowej sławy klarnecistką, na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”, wykonując Konzertstucke F. Mendelssohna – Bartholdiego. Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jest pierwszym klarnecistą Capelli Cracoviensis, członkiem Kwintetu Dętego Capelli Cracoviensis, Krakowskiego Tria Stroikowego oraz wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

Paweł Solecki edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fagotu prof. H. Urbańskiego. Po uzyskaniu dyplomu II stopnia podjął naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. K. Siudmaka. Jest laureatem krajowych konkursów oraz stypendystą kilku fundacji m.in.: International Music Camp, Fundacji Sztuki Młodych, Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Brał udział w prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. Obecnie pracuje jako pierwszy fagocista orkiestry Capella Cracoviensis.

Początek koncertu 4 sierpnia o godz. 18.00 w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Bilety w cenie 10 i 15 PLN do nabycia bezpośrednio przed koncertem. Dla niezmotoryzowanych melomanów możliwość skorzystania z autokaru (po wcześniejszej rezerwacji), który wyjedzie do Kąśnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godzinie 17.00. Dodatkowe informacje w biurze Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna, ul. Rynek 9 lub pod numerami tel.: 014 621 09 21, 014 689 90 08 oraz na stronie internetowej: www.paderewski.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl