Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Estrada Młodych" - Igor Lipiński   -   07/8/2006
Centrum Paderewskiego zaprasza 13 sierpnia na koncert, który jest kontynuacją nowej inicjatywy służącej promocji młodych, utalentowanych muzyków. Cykl koncertowy "Estrada Młodych" jest ideą wynikającą z realizacji statutowej działalności Centrum polegającej na tworzeniu młodym artystom warunków do rozwoju i prezentacji osiągnięć twórczych. Tym razem zaprezentuje się Igor Lipiński, absolwent tarnowskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie fortepianu Jarosława Iwaneczko.

Ogloszenie
>

Zdobywca nagrody Grand Prix I Małopolskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Od tego momentu rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej a jednocześnie swoje podróże szlakami Paderewskiego. W listopadzie 2004 roku został laureatem nagrody specjalnej XXII Tygodnia Talentów - Tarnów 2004. W styczniu 2005 roku został wyróżniony stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa dla utalentowanej młodzieży a w lutym dał kolejne koncerty w Buffalo i w Pittsburghu.
W kwietniu 2005 pomyślnie zdał egzamin wstępny na wyższą uczelnię muzyczną i został przyjęty do prestiżowej Eastman School of Music w Rochester, New York w USA.
Jego drugą pasją jest iluzja. Sztukę tę prezentował na scenach w Polsce, Czechach, Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w USA. W lutym 2006 na specjalne zaproszenie wziął udział w festiwalu World Magic Seminar 2006 organizowanym w Las Vegas, Nevada. Od tej pory został członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Iluzjonistów SAM.
Obecnie ukończył pierwszy rok studiów w klasie fortepianu Dr Douglasa Humpherys w Eastman School of Music na Uniwersytecie Rochester. Za bardzo dobre wyniki w nauce i egzamin z fortepianu przyznano mu stypendia: Howard Hanson Scholarship oraz Jose Echaniz Scholarship. Podczas recitalu fortepianowego w wykonaniu Igora Lipińskiego usłyszymy m. in. utwory: J. S. Bacha, L. v. Beethovena, F. Chopina, I. J. Paderewskiego.

Początek koncertu w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18.00 w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wstęp wolny. Dla niezmotoryzowanych melomanów możliwość skorzystania z autokaru (po wcześniejszej rezerwacji), który wyjedzie do Kąśnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godzinie 17.00. Dodatkowe informacje Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna, ul. Rynek 9 lub pod numerami tel.: (014) 621 09 21, (014) 689 90 08 oraz na stronie internetowej: www.paderewski.tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl