To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Filmowa Góra na Żydowskiej (film)   -   08/8/2006
W pubie - Galerii "Studio" ruszył kilka dni temu II Letni Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra". Ogródek przed tym lokalem, bezpośrednio na ulicy Żydowskiej (tu odbywają się projekcje), zamienił się w małe kino "pod chmurką". Inicjatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Promocji Kultury "Liberum Arbitrium" i Agencja Artystyczna Studio w porozumieniu z Fundacją KOMBINAT KULTURY z Zielonej Góry. Pierwsze projekcje w ramach cyklu odbywały się już w lipcu. Najciekawsze wydarzenia i projekcje czekają na nas jednak w tym miesiącu. Wstęp do tego letniego kina jest wolny.

Ogloszenie
>

-W tym roku funkcjonujemy jako pozakonkursowa scena "Filmowej Góry", ale spotkawszy się już z żywym zainteresowaniem odbiorców i twórców sztuki filmowej, zdecydowaliśmy się zaistnieć podczas III edycji jako pełnoprawna scena konkursowa. Tak jak w Zielonej Górze będziemy chcieli ją wzbogacić o dodatkowe działania artystyczne plastyczne, muzyczne, poetyckie i teatralne- mówią Andrzej Tylko, właściciel lokalu i Światosław Karwat, nowy szef tarnowskiego ZPAP, jedni z organizatorów przedsięwzięcia. Trzecia (pełnoprawna już w Tarnowie) edycja festiwalu odbędzie się być może jesienią tego roku !

Poza zaplanowanym w tym roku programem projekcji konkursowych organizatorzy udostępniają miejsce filmowcom- amatorom, którzy chcieliby zaprezentować swoje filmy przy tej okazji.

W każdy środowy i czwartkowy wieczór sierpnia, o godzinie 20.30 Pub "Studio" zaprasza do siebie na kolejne seanse. Za nami już pierwsze pokazy konkursowe. Program kolejnych projekcji festiwalowych wygląda następująco :

09.08 - środa
20.30 II LFKN „FILMOWA GÓRA 2006"
LUDZIE TOKSYCZNI

10.08 - czwartek
20.30 Przegląd "7 DIAMENTÓW KINA OFFOWEGO"
FIKCYJNE PULPETY i inne

16.08 - środa
20.30 II LFKN „FILMOWA GÓRA 2006"
DOKUMENT & PARADOKUMENT

17.08 - czwartek
20.30 Przegląd "7 DIAMENTÓW KINA OFFOWEGO"
MARKO P I ZŁODZIEJE ROWERÓW.... Bodo Kox

23.08 - środa
20.30 II LFKN „FILMOWA GÓRA 2006"
KINO EKSPERYMENTALNE

24.08 - czwartek
20.30 Przegląd "7 DIAMENTÓW KINA OFFOWEGO" projekcja siódma projekcja specjalna MOCNY CZŁOWIEK
Zakończenia festiwalu

30.08 - środa
20.30 FILM NIESPODZIANKA
PROJEKCJE FINAŁOWE

Zobacz krótki reportaż filmowy, a w nim m.in. rozmowę z organizatorami tarnowskiej edycji festiwalu "Filmowa Góra" - Andrzejem Tylko i Światosławem Karwatem. W materiale wykorzystano fragmenty jednego z filmów o miłości grupy AYOY oraz utworu "Bałkański Wiatr" Rafała Rzeźnikiewicza : (film)

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:51:32
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html