Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Bravo Maestro” bez wody ?    -   14/8/2006
- Pani ruszała nasz hydrant bez zezwolenia, odetniemy pani wodę – usłyszała w miniony wtorek dyrektor Centrum Paderewskiego Krystyna Szymańska. W czwartek rzeczywiście woda została odcięta. W Dworku w Kąśnej znajduje się wprawdzie osobne ujęcie, jednak często okazuje się ono za słabe. Wiele wskazuje na to, że artyści przybyli na Festiwal „Bravo Maestro” będą musieli obejść się bez wody.

Ogloszenie

Konflikt między Centrum Paderewskiego a dzierżawcą gminnych wodociągów, panem Augustynem Włódyką najwyraźniej narastał od lat; teraz jednak wybuchł z całą siłą. Zaczęło się od nieszczęsnego hydrantu stojącego przed dworkiem, który kontrola przeciwpożarowa nakazała odsłonić. Zgodnie z zaleceniami wycięto więc okalający go stary żywopłot. Na widok rozkopanej w ten sposób ziemi dzierżawca wodociągów doszedł do wniosku, że bez jego zezwolenia dokonywano jakichś przeróbek. Zagroził odcięciem wody i... groźbę swą spełnił...
Na pozór zatem sprawa jest śmieszna i prosta. Bo przecież hydrant ruszany nie był, w dodatku ciśnienie w nim jest za małe, by spełniać przeciwpożarowe normy, zaś w kosztach budowy samego wodociągu partycypowało Centrum Paderewskiego za życia Ś.P. Pani Anny Knapik. No i jak tu można wodę odcinać?!
Prostota sprawy pryska jednak, gdy zapoznać się także z relacją drugiej strony. Zdaniem pana Włódyki: raz, że hydrant nie jest przeciwpożarowy, tylko sanitarny, dwa – Dworek Paderewskiego od lat "kradnie wodę i czyni to nielegalnie, co udowodnić jest łatwo, bo wodomierz wykazuje stan ujemny, czyli do tyłu chodzi". Poza tym nie ma podpisanej umowy na pobór wody, a wodociągi od lat nie są wstanie wystawić rachunków, bo podstawą takiego dokumentu muszą być wskazania prawdziwego wodomierza. W tym celu - kontynuuje dzierżawca - Centrum powinno na własny koszt postawić zewnętrzną studzienkę pomiarową, na co pani Szymańska zgodzić się nie chce, proponując sfinansowanie 50% kosztów. Na to z kolei nie chce zgodzić się pan Włódyka. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że cała instalacja wodna powstawała w czasach, gdy robiono to „na wariackich papierach” i prawdopodobnie nikt żadnej dokumentacji nigdy nie wykonywał.
W całej tej sytuacji, z kiepskiej farsy rodem, tkwi pewnie jeszcze niejeden haczyk, nieścisłość, niedomówienie. Trudno też wyrobić sobie na obecnym etapie ostateczną opinię. Jedno jest pewne – bez dobrej woli ze strony władz gminy Ciężkowice oraz władz powiatu, turyści tłumnie, szczególnie teraz odwiedzajacy Dworek a także przybywający na „Bravo Maestro” artyści mogą zostać zmuszeni do obycia się bez wody...

Posłuchaj wypowiedzi dyrektor Centrum Paderewskiego Krystyny Szymańskiej: (((mp3)))
Posłuchaj też wypowiedzi dzierżawcy gminnych wodociągów, Augustyna Włódyki: (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(15-08-2006) płatnik :
Na marginesie wodociągu mam pytanie, czy "Centrum Paderwskiego" mogą utrzymywać ludzie tam przebywający i inni kulturalni goście, czy musimy wszyscy, nawet ci, którzy nigdy tam nie będziemy i nie chcemy być - płacąc podatki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2006) racja! :
"kradnie wodę i czyni to nielegalnie" Ma chłopina rację. Legalnie okrada nas tylko rząd i urzędy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2006) Podwójny Kaczynski :
Kaczynski kazal zamknac kurki bo sie tam kultura az nadto panoszy! W dobie psa Irasiada nie przystoi koncertowac na fortepianach!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl