Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę   -   18/8/2006
Od wczoraj w drodze są już uczestnicy wciąż jednej z największych w Polsce, Tarnowskiej Pielgrzymki Pieszej do Częstochowy. W tym roku na Jasną Górę wyruszyło 8 tysięcy osób – o ponad dwa tysiące mniej niż w latach poprzednich –to częściowo wynik niżu demograficznego oraz faktu, że coraz więcej Polaków, głównie młodych (a tacy najczęściej decydowali się na 9-dniowy marsz) wyjeżdża za granicę. Nowym elementem dorocznej wędrówki wiernych jest wprowadzona po raz pierwszy tzw. „Strefa Ciszy” – wyznaczone na trasie miejsca wyciszenia.

Ogloszenie
>

Podczas 9-dniowej wędrówki wierni pokonają ponad 200 km, dziennie przemierzając dystanse od 18-tu do 32 kilometrów. Tematem tegorocznej pielgrzymki są Jasnogórskie Śluby Narodu, w 50-tą rocznicę złożenia ich przez Prymasa Tysiąclecie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Katolicy, którzy nie mogli wyruszyć do Częstochowy mogą powierzyć swoje intencje za pośrednictwem specjalnej strony www.ppt.lap.pl; codziennych relacji można ponadto słuchać na antenie RDN Małopolska.
Nowością pielgrzymki jest tzw. „Strefa ciszy” – na wyodrębnionych odcinkach obowiązywać będzie zakaz śpiewów i rozmów; czas ten przeznaczony jest na indywidualne modlitewne rozważania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl