Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przyjaciele Mościc...   -   17/1/2004
Nie minęły jeszcze dwa lata od rejestracji, a Towarzystwo Przyjaciół Mościc wyraźnie zaznaczyło swą obecność w życiu tej dzielnicy miasta i całego Tarnowa. Jego członkowie społecznicy poważnie traktują statutowe cele stowarzyszenia, tj.: promocję Mościc, integrację środowiska, tworzenie Wielkiej Kroniki Mościc.

Ogloszenie
>

W maju 2002 roku odbyło się zebranie założycielskie TPM-u, wybrano wówczas zarząd w składzie: Barbara Brożek-Czekańska (prezes), Jerzy Świtek (wiceprezes), Anna Krakowska (sekretarz), Bożena Padlewska-Chuchla (skarbnik) oraz Halina Malik, Stanisław Pękala i Andrzej Wróżek (członkowie zarządu). A już we wrześniu 2002 TPM zostało wpisane do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń i rozpoczęło statutową działalność. Dzisiaj skupia 136 członków w różnym wieku, najmłodszy ma 14 lat, a najstarszy 85.
- Po rejestracji niezwłocznie nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Tarnowa, Mościcką Fundacją Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną, Zarządem Cmentarzy, Zakładami Azotowymi - przypomina Robert Lichwała, historyk i członek komisji rewizyjnej mościckiego stowarzyszenia. Co też istotne, podpisaliśmy umowę bezpłatnego użyczenia lokalu z dyrektorem IV LO w Tarnowie-Mościcach i do dzisiaj korzystamy z uprzejmości szkoły.
Aktywność Towarzystwa Przyjaciół Mościc zwraca na siebie uwagę, w tak krótkim czasie od powstania zainicjowało wiele przedsięwzięć integrujących lokalną społeczność. Wyrażało swoje opinie m.in. o budowie nowego osiedla w Mościcach, ścieżek rowerowych, stanie mościckich parków. W minionym roku rozpoczęto w stowarzyszeniu prace nad założeniem archiwum TPM dokumentującym powstanie i rozwój Mościc, dzieje rodzin i ludzi związanych z tą robotniczą dzielnicą Tarnowa. Zorganizowano do tej pory dziewięć spotkań z cyklu "Mościckie wieczory wspomnień" i zarejestrowano na kasetach wideo.
TPM próbowało swych sił także w organizacji wystaw i konkursów. W 2003 roku ogłosiło konkurs "Mościckie ogrody" zakończony ekspozycją najciekawszych prac fotograficznych. Współorganizowało przegląd filmowy "Kino norweskie wczoraj i dziś", wystawę rzeźby Wincentego Florka. W minionym roku udało się też wydać pierwszy numer biuletynu i opracować stronę internetową TPM.
To niektóre dotychczasowe inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Mościc, które zapowiada kolejne przedsięwzięcia. - Stale gromadzimy, zbieramy wśród ludzi fotografie, pamiątki z przeszłości i archiwizujemy. W najbliższym czasie chcielibyśmy przygotować wystawę pod hasłem "Mościce wczoraj i dziś" - mówi o najbliższych planach Robert Lichwała. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947