Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dożynki Gminne w Bobrownikach i Koszycach Wielkich   -   22/8/2006
W najbliższą niedzielę 27 sierpnia w Bobrownikach Wielkich odbędą się Żabieńskie Dożynki Gminne. Organizatorem tej imprezy jest sołectwo Bobrowniki Wielkie oraz Centrum Kultury w Żabnie. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Żabna. Tego samego dnia dożynki gminne odbędą się też w gminie wiejskiej Tarnów. W tym roku mieszkańcy podtarnowskiej gminy świętować będą w Koszycach Wielkich.

Ogloszenie

Tegoroczne święto plonów gminy Żabno rozpocznie o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą dożynkową na boisku sportowym w Bobrownikach Wielkich, którą celebrował będzie ks. dr Andrzej Bakalarz z parafii p.w. Św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim. W programie znajdzie się wiele atrakcji dla mieszkańców gminy i gości. Tradycyjnie zaplanowano konkurs wieńca dożynkowego oraz liczne występy kapel i zespołów ludowych. Podczas Dożynek przeprowadzony zostanie również Turniej wsi Gminy Żabno. O nagrodę główną w postaci dodatkowej dotacji dla najlepszej wsi, którą ufundował Burmistrz Żabna walczyć będzie 9 drużyn reprezentujących 9 wsi gminy Żabno. Będą to reprezentacje z Bobrownik Wielkich, Chorążca, Gorzyc, Ilkowic, Kłyża, Łęgu Tarnowskiego, Niecieczy, Niedomic i Otfinowa. Organizatorzy zapewniają, że to nie wszystkie atrakcje a do Bobrownik zapraszają też mieszkańców innych, okolicznych gmin.

Podobnie zresztą, jak organizatorzy imprezy dożynkowej w Koszycach Wielkich. Podtarnowskie święto plonów rozpocznie się tu o 14.00 mszą św. kościele parafialnym. Następnie barwny korowód przemaszeruje na stadion. W Koszycach także przewidziano występy artystyczne i tradycyjne dożynkowe obrzędy a także konkurs wieńca dożynkowego - jego rozstrzygnięcie nastąpi o 18.00 a o 19.00 wystąpi popularna piosenkarka ELENI. Po koncercie rozpocząć się ma zabawa taneczna, przerwana na kilkanaście minut około 22.00 na pokaz ogni sztucznych. Organizatorzy zapewniają, że nie braknie stoisk gastronomicznych oraz niespodzianek dla najmłodszych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl