Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Za nami muzyczny weekend na Rynku   -   22/8/2006
Za nami kolejny weekend z muzyką spędzony na Rynku – tym razem propozycje TCK i Muzeum Okręgowego okazały się znacznie zróżnicowane, bo bawiliśmy się i na kolejnej odsłonie festiwalu „Był sobie blues” i słuchaliśmy klasyki - najpierw podczas koncertu kameralnego w Ratuszu a w sobotę podczas Gali Mozartowskiej w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. I tylko szkoda, że niektórzy mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny padli ofiarą organizacyjnego, typowo tarnowskiego galimatiasu, do którego przyzwyczaić się nie sposób – piątkowy koncert Valeriy Filipova podczas „Muzyki nocą” w Ratuszu skutecznie przygłuszały dobiegające z Rynku bluesowe brzmienia.

Ogloszenie

W czasie, gdy w piątek, na zlokalizowanej pod TCK scenie liczną publiczność czarowali Jan „Kyks” Skrzek i Leszek Winder, a następnie prawdziwie ognista formacja „Boogie Boys” (((mp3))), w Ratuszu przez dobiegającą z rynku lawinę dźwięków próbował się przebić Valeriy Filipov, multiinstrumentalista wykonujący muzykę klasyczną na gitarze, fletni pana, harmonijce ustnej i... śpiewającej pile. Odporność miłośników „Muzyki Nocą” wystawiona została na ciężką próbę również z racji zamkniętych z konieczności okiennic – duchota panująca na sali wzrastała z każdą chwilą. Wszystkim tym, którzy na koncercie tym nie byli lub nie wytrwali do końca, a którzy chcieliby posłuchać, jak czysto i pięknie potrafią brzmieć utwory klasyczne wykonywane na pile, polecić mogę stronę artysty: www.filipov.pl
Nie mam pojęcia, kto konkretnie ponosi odpowiedzialność za kolizję w tym samym miejscu i w tym samym czasie dwóch różnych, i zapewne „z dawna planowanych” imprez. Zapewne też "winnych nie ma". Chociaż ja tak łatwo bym nie odpuszczał dochodzenia w tej sprawie. Wszak, inaczej niż dotychczas w podobnych przypadkach, żaden z organizatorów obu imprez nie jest instytucją prywatną (komercyjną). Siedziby obu instytucji (TCK i Muzeum Okręgowego), wśród których co najmniej jednej należałoby w tym śledztwie nadać status podejrzanego, dzieli od siebie raptem kilkadziesiąt metrów wokółratuszowej przestrzeni ...

Na szczęście na melomanów czekała dnia następnego (sobota) jeszcze jedna, tym razem plenerowa propozycja – czyli wielka „Gala Mozartowska”, w wykonaniu Opery Krakowskiej. Licznie przybyli na Rynek Tarnowianie, w 250 rocznicę urodzin wielkiego kompozytora mieli okazję wysłuchać fragmentów jego najsłynniejszych oper i operetek – „Don Giovanni”, „Cosi fan tutte”, „Wesele Figara”, czy „Czarodziejski flet”, a także Symfonii „Jowiszowej”, „Eine Kleine Nachtmusik”, koncertu skrzypcowego A-dur i Symfonii g-moll. W koncercie wystąpili soliści: Katarzyna Oleś-Blacha (sopran), Agnieszka Cząstka (mezzosopran), Andrzej Biegun (baryton) oraz 28-osobowa orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.
Ten nad wyraz udany wieczór tarnowscy sympatycy muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu mogą kontynuować od niedzieli w Kąśnej Dolnej, gdzie rozpoczął się Festiwal Muzyki Kameralnej BRAVO MAESTRO, będący na pewno największym wydarzeniem muzycznym i uwieńczeniem kulturalnych wakacji w regionie: (((mp3))).

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(23-08-2006) szu :
organizatorem koncertu Velerego Filipova nie było muzeum okręgowe a S.M. Yamaha. Koncert był zaplanowany i zakontraktowany od marc, cyzli wcześniej niż powstała idea festiwalu bluesowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2006) future :
tbardziej prawdopodobnym jest arogancja, ktora sprzyja tłamszeniu kameralnych spotkań

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2006) do future :
bardziej jest to winą braku odpowiedniej koordynacji przy planowaniu wydarzeń przez różne instytucje!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2006) terefere :
jaka to jest "muzyka nocą" po ósmej wieczorem w sierpniu ?. Jak nocą to trzeba było zagrać o 23 albo o północy i byłoby po sprawie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2006) tar :
gdyby była koordynacja, nie byłoby nakładanych na siebie terminów imprez - koordynacja jak na razie nie ma żadnej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2006) Tomasz :
No a gdzie byli Państwo Urzędnicy z Szanownego Magistratu w którym zdaje mi się jest wydział zajmujący się sprawami tzw. Kultury w naszej metropoli?? Czyżby sprawa koordynacji imprez, aby nie dochodziło do tak żenujących potknięć organizacyjnych przekracza ich kompetencje i mozliwości?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl