To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Zielone Perły Tarnowa"   -   17/1/2004
W serii "Zielone Perły Tarnowa" ukazały się dwa nowe foldery o ciekawostkach przyrodniczych miasta. Po dwóch pierwszych, traktujących m.in. o tarnowskich "Trojaczkach", czyli głazach narzutowych koło pływalni przy ul. Piłsudskiego, teraz opisano w ekologicznych wydawnictwach Planty Kolejowe oraz potok Wątok.

Ogloszenie

- Mało kto wie na przykład, że na Plantach Kolejowych znajduje się tablica pamiątkowa upamiętniający posadzony tu przed II wojną światową Dąb Wolności - mówi Marek Kaczanowski, kierownik referatu ochrony środowiska w tarnowskim magistracie. - My przypomnieliśmy teraz w folderze poświęconym Plantom o istnieniu tej tablicy i jej historię. W folderze poświęconym Wątokowi znalazły się natomiast między innymi informacje dotyczące stanu czystości wód potoku.

Seria folderów przyrodniczych została zapoczątkowa w 2002r., gdy ukazały się dwa pierwsze, poświęcone właśnie "Trojaczkom" oraz rezerwatowi "Debrza". W magistrackim referacie przyjęto wtedy założenie, że co roku wydawane będą po dwa kolejne wydawnictwa w tej serii.
- Przede wszystkim rozdajemy je bezpłatnie w szkołach na terenie miasta i dwa nowe foldery, poświęcone Wątokowi i Plantom, też wkrótce trafią do wszystkich tarnowskich szkół - zapewnia kierownik Kaczanowski. - Foldery przyrodnicze prezentujemy także na różnego rodzaju targach, na których prezentuje się miasto Tarnów. Wydawanie przyrodniczych folderów współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 09:02:55
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html