Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Straszna i śmieszna historyja kładki na Białej    -   28/8/2006
Któż lepiej od Polaków wie, że co niczyje, czyli wspólne, to nasze, czyli moje. Prawidłowość ta odwraca się, gdy za niczyje trzeba płacić. Tak jest ze zniszczoną podczas powodzi 1997 roku kładką na rzece Białej (na wysokości ulicy Chemicznej), z której korzystali i mimo zagrożenia wciąż korzystają mieszkańcy Białej, Bobrownik, Niedomic czy Żabna. Obiekt jest wybrzuszony na wysokość ponad jednego metra, zaś wspierający go dźwigar podpiera... powietrze. Do kładki nie przyznaje się ani starostwo, ani miasto, ani podmiejska gmina Tarnów.

Ogloszenie

Kładkę wybudowały Zakłady Azotowe w latach 70-tych, do dziś skraca ona w sposób istotny drogę mieszkającym po drugiej stronie rzeki pracownikom "Azotów". Konstrukcja grozi zawaleniem od 9 lat i przez ten czas nie udało się znaleźć jej właściciela, który dokonałby odbudowy kładki, z której wciąż korzystają – bo muszą – bezradni w tej sytuacji okoliczni mieszkańcy. Podobno obiekt nie ma żadnej dokumentacji i jeśli coś budzi tu większe zdziwienie to może fakt, że „most” w ogóle jeszcze stoi. Są jednak szanse, że coś wreszcie „drgnie” w tej sprawie – odbudową kładki zainteresowane jest miasto i wszystko zależy od ustaleń pomiędzy tarnowskim magistratem, gminą Tarnów, starostwem i Zarządem Gospodarki Wodnej. Jeśli w tym roku samorządowcom uda się ustalić właściciela i porozumieć co do sfinansowania inwestycji – być może za dwa lata przejście przez kładkę będzie bezpieczne. O ile obiekt przez ten czas wytrzyma i nad Białą nie dojdzie, odpukać, do jakiegoś nieszczęścia...

Posłuchaj co o kładce mówi wiceprezydent Andrzej Sasak (((mp3)))
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(28-08-2006) Tomasz :
Proponuję dodać jeszcze do listy zainteresowanych aby przyspieszyć realizację jakże skomplikowanego problemu, tych którzy muszą się porozumieć zanim dojdzie do katastrofy budowlanej: Parafie rz.-kat. w Białej, Niedomicach, Tarnowie, Koła Gospodyń Wiejskich w w/w miejscowościach, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Głupotą Administracji itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2006) antanas :
to jest jedna wielka farsa, tylko do momentu odpukać ...... obiekt zbudowany w latach 70-tych musi miec jakąkolwiek dokumentację techniczną zważywszy na fakt iż każda budowla tego rodzaju jest obliczonas na zniesienie obciązen związanych z konstrukcją budowli ( a czemus ona miała służyc czyli dochodza kolejne obciażenia), pozwolenia ktoś tez musiał wydac, kłania sie gospodarka wona i pozwolenie na regulowanie dna rzeki ,pozwolenie na budowę obiektu(byc moze gmina T) czy zawsze musi być mądry polak po szkodzie????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl