Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Święto Fasoli w Zakliczynie   -   28/8/2006
W trakcie drugiego weekendu września w Zakliczynie zaplanowano - już po raz siódmy - obchody Święta Fasoli. Rozpocznie się ono w godzinach wieczornych już 8 września – wtedy to w centralnym punkcie Rynku zostanie ustawiony wielki kocioł Teatru Kulinarnego, specjalnie sprowadzony do Zakliczyna, aby ugotować największą, rekordową fasolkę w Polsce. W trakcie obchodów nie zabraknie mnóstwa innych atrakcji, występów artystycznych a nawet ... festiwalu rockowego Rock Fasola !

Ogloszenie

Aby ugotować rekordową potrawę z fasolki organizatorzy zużyją 550 kg fasoli „Piękny Jaś”, prawie pół tony wędlin i kilkadziesiąt kilogramów przypraw i warzyw. W ten sposób przyrządzonych zostanie aż 12 tysięcy porcji smacznej fasolki po zakliczyńsku – czyli tyle, ile liczy ludność Miasta i Gminy Zakliczyn. Dla przybyłych gości poczęstunku również z pewnością nie zabraknie.
A wszystkiemu temu towarzyszyć będą stoiska gospodarcze i produktów rzemiosła ludowego, zaś na scenie przed ratuszem odbędą się prezentacje artystyczne. Dodatkowo, przez dwa dni czynny będzie na płycie Rynku w Zakliczynie park gastronomiczno- rozrywkowy firmy Rancho Pasja.
9 września na scenie pod Ratuszem w Zakliczynie rozpocznie się „Rock Fasola” – wystąpią tam zespoły z południowej Polski, m.in. „Aspekt”, Bawełna”, „Futro z ryby”, „Carrion” i nasz „Polski Cukier”. Prezentacje potrwają od 15:00 do 22:00.
Dzień później, w niedzielę 10 września już o godzinie 13:00 rozpocznie się piknik rodzinny – wtedy to wystąpi zespół wokalno – instrumentalny „Sami swoi”; od 14:00 do 17:00 trwać będzie show rozrywkowe z zespołem Omen, o 17:00 nastąpi Uroczystość Oficjalna VII Święta Fasoli, o 17:30 na scenie pojawi się zespół „Folkoperacja”, zaś o 19:00 wystąpi gwiazda wieczoru – grupa „Vintage”.
Organizatorzy imprezy to Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie, Małopolska Izba Rolnicza, Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Partnerują im: MODR w Karniowicach oraz Związek Gmin Fasolowych Doliny Dunajca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(31-08-2006) zwykły groch :
Podobno zaproszono też,a jakże! Jasia Fasolę !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2006) info :
Z ostatniej chwili... W Zakliczynie nie bedzie jasia fasooli wystarcza nam politycccy ktorzy zainaugruja kampanie wyborczaaaaaaaaaa 20066

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2006) Jaka :
Czuband gra jako gość sobotniego dnia....super!!!!.....fajnie sie zapowiada:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2006) Romek z Zakliczyna :
zakliczyn,to ładne miasteczko,warto go zobaczyć,a fasola ? z pewnością będzie o wiele lepiej smakować w czasie swojego swięta,niż zwykle !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2006) OloFasola :
W Zakliczynie od zachodu jutro przyjdzie... kupa smrodu ... Niech sie kazdy w domu schowa bo na Rynku..FASOLOWA !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl