To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Szczucin szuka pomocy w rządzie   -   20/1/2004
Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób.

Ogloszenie

Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób. Także wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk w Krakowie wskazują jednoznacznie, że zalega tam jeszcze sporo trujących związków.
Ponadto gmina znalazła się na pierwszym miejscu w tworzonym właśnie internetowym systemie rejestracji skażeń w województwie. To argumenty, które przemawiają za udzieleniem ze strony państwa szybkiej pomocy – przekonuje wójt. Niebawem modernizowana będzie droga wykonana przed laty w azbestowej nawierzchni. 700 tysięcy złotych na ten cel zapisano w budżecie gminy, reszta pieniędzy pochodzi z funduszu SAPARD. Już rozpisano przetarg na wykonanie tej inwestycji. Remont obejmie dwa i pół kilometra drogi. Wójt zapewnia, że przebudowa zakończy się najpóźniej w pierwszej połowie roku.
Dotychczas na usuwanie azbestu w gminie Szczucin wydano 6 milionów złotych. Tylko 2 miliony to pieniądze zarządu województwa. Wystąpienie do premiera ma służyć zdobyciu kolejnych środków z budżetu wojewody na poprawę stanu środowiska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 09:29:25
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html