To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rozmowa prezydenta z marszałkiem   -   20/1/2004
Będzie lepsza współpraca dwóch tarnowskich szpitali. Pomoże to poprawić jakość obsługi pacjentów oraz zmniejszyć koszty. Do końca lutego będą pracowały komisje, które przygotują projekt porozumienia w tej sprawie. Zostanie on przedstawiony marszałkowi województwa i prezydentowi miasta. Na temat służby zdrowia prezydent Tarnowa rozmawiał w Krakowie z marszałkiem województwa małopolskiego. Na razie nie mówi się o połączeniu obu placówek, ale koordynacji ich pracy.

Ogloszenie

Ponadto prezydent rozmawiał o wnioskach, jakie mają szansę być realizowane przy dużej pomocy Unii Europejskiej. Jak już informowaliśmy dotyczą one remontu Pałacu Młodzieży, rozbudowy sieci informatycznej oraz modernizacji ulic Krzyskiej i Piaskowej. Czy uda się otrzymać wsparcie tych trzech wniosków – tego jeszcze nie wiadomo - powiedział nam Mieczysław Bień.
Ustalono, że prezydent i marszałek będą spotykać się raz na kwartał. Najbliższa wizyta marszałka w Tarnowie planowana jest na 4 lutego – wówczas odwiedzi on Mościcką Fundację Kultury. Rozmowy mają dotyczyć form pomocy tej instytucji. Prawdopodobnie odwiedzi też Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Romanowicza w Tarnowie. Wczorajsze spotkanie było również okazją do omówienia organizacji małopolskich eliminacji do Mistrzostw Polski w Amatorskim Kolarstwie Górskim.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(20-01-2004) Obserwayor :
To Pan BIEŃ wrócił już z nart? - chyba po odbiór "NALEŻNEGO ?????????" dodatku - G R A T U L A C J E od tych przede wszysytkim, którym miesięczna kwota dodatku musi wystarczyć co najmniej na pół roku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2004) jeszcze zdrowy :
brawo brawo ,jak to ma dobrze chodzić skoro nowy dyr.Szczeklika to super teoretyk ale praktyk to zero

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2004) jeszcze zdrowy :
brawo brawo ,jak to ma dobrze chodzić skoro nowy dyr.Szczeklika to super teoretyk ale praktyk to zero

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2004) chory :P :
Ja to sie tylko dziwie jednemu , tyle sie mówi o fatalnej sytuacji służby zdrowia, szpitali, że są zadłużone itp. I własnie dla mnie paradoksem jest to,że w tarnowie jeden szpital a w zasadzie Pani dyr. Czech. potrafią tak gospodarować by szpital nie tyle nie miał ani nie powiększał długów placówki ale w dodatku otwierał nowe oddziały, wprowadzał nowoczesne metody w poczekalniach dla pacjentów (muzykoterapie), a drugi Szpital tonie w długach, sa strajki i ratowanie placówki. Czy nie jest tak,że jesli się chce to się może? Przeciez Pani Czech nie dostaje specjalnych kontraktów z funduszu, ma to samo co inne szpitale! Myśle że najpowazniejszym błędem w całej tej reformie było to iż dyrektorami szpitali byli lekarze a nie managerowie. Myśle i choć jestem z opozycyjnego do Prawego Tarnowa ugrupowania, że Pani Czech jest właściwą osoba na właściwym miejscu - i dobrym managerem. Takich wiecej w Polskiej służbie zdrowia to by nie było problemu ani z Kasami Chorych ani z NFZ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2004) sceptyl :
czytajac posty - czasem mysle sobie - skad w czlowieku tyle zawisci i zlosci... frustraci - jak potraficie tylko marudzic - to robcie to przynajmniej z klasa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2004) "uzdrowioiny" :
Chory:P, owszem,można zrobić wiele lub nie móc zrobić nic - pod warunkiem, że Pani Czech jest z tego samego ugrupowania co prezydent Tarnowa - według starego powiedzenia "ręka rękę myje". Nie dziw się więc, że szpital Pani Czech ma wszystko, natomiast szpital Sczceklika od kilku lat /szczególnie za prezydentury Pana Bienia/ przezywa kłopoty.Najprostszym wytłumaczeniem tego "fenomenu" jest to, że Panu Bieniowi nie udło się przejąć władzy i kontroli /prywatnej/ nad szpitalem. Na każdym kroku w Tarnowie widać władzę Pana Bienia, jego "dokonania" /najczęściej warte psu na budę, bo napewno nie mieszkańcom Tarnowa/, a najważniejsze sprawy /edukacja z wyjątkiem WSB/ są dla Pana Bienia zakałą i kulą u nogi,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2004) chory :P :
Mówiłem bardziej globalnie... takze nie jestem entuzjastą pracy Pana Bienia... Chodzi tylko o to ze Szczeklik miał ten sam kontrakt... a dlugi ma nie wspolmierne , i dlaczego nie bylo tam od razu managera tylko dyrektor???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl