Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Kontrakt stulecia dla Tarnowa i okolic   -   09/10/2003
25 milionów euro otrzyma Tarnów-miasto, Tarnów-gmina oraz Skrzyszów z unijnego Funduszu ISPA - tak zdecydowała Komisja Europejska. Za te pieniądze zostanie utworzone lub odremontowane ponad 100 km kanalizacji. Pierwsze pięć milionów euro powinno trafić do regionu jeszcze w tym roku.

Ogloszenie
>

Wyremontowane zostaną m.in. wszystkie ujęcia wody. Trzy gminy mają zostać skanalizowane w całości, same poniosą też jednak spore wydatki (z własnych funduszy pokryć mają ok. 1/3 ogólnej sumy inwestycji, czyli około 13 milionów euro) .
- Taka inwestycja to wielka szansa dla tarnowskich firm - powiedział Radiu Kraków wiceprezydent Tarnowa Andrzej Jeleń. Umowa z funduszem ISPA musi być jeszcze podpisana przez minister Hubner, ale to praktycznie formalność. Już za kilka tygodni do Tarnowa powinno trafić pierwsze 5 milionów Euro. Prace mają zakończyć się w 2008 roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
Zaściankowiec :
Pani Magdziu, facet który chce uwieżć i wykożystać kobietę też na początku przychodzi z różami a czasem z jakąś błyskotką ... proste :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Magda :
Ej, momencik panowie. Przecież składkę członkowską płacić będziemy dopiero od maja , a pieniądze na różne inwestycje od Unii dostajemy już od jakiegoś czasu. Te 5 milionów na kanalizację okolic i być może kolejne miliony euro też napłyną do nas jeszcze w tym roku i na początku przyszłego. Unia nie jest może św. Mikołajem, ale nie jest też taką złą macochą od razu ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


MrQ :
W.Popiela - hmmmmm sadze ze Prezydent mial na mysli raczej to, ze wpompowanie w ciagu 5 lat blisko 100 mln zl w Tarnow - nie bedzie bez znacznenia. Zakladam, ze na Nowej sa ludzie z olejem w glowie i wiedza, ze "samo" to sie nic nie dzieje. Jasna sprawa, ze ta inwestyje jest SZANSA, nie obligiem na sukces firm... pytanie otwarte kto bedzie chcial po ta szanse sie sklonic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


MrQ :
W.Popiela - coz - nieopatrznie cie zrozumialem - mea culpa ;) MG

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


oddys :
Mam nadzieje, że choć czysto będzie od tej unii!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Pesymista. :
Żeby tylko ktoś nie świstnął tych pieniąchów dla siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Stromy :
Wyrazy poparcia dla p. Popieli. Czysta arytmetyka dowodzi tych racji. Ale to "dostawanie" pieniedzy od Unii to jest swoja droga majstersztyk propagandowy , którego ani Goebbels , ani spece od inzynierii społecznej w byłych demoludach nie tylko by się nie powstydzili, ale chyba nawet by na to nie wpadli. A Unia wpadła. My ttez wpadliśmy. Po same uszy, niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


tarnow :
a ja juz widze co sie bedzie dzialo ... przetargi itp dla kolesi wiadomo kogo ... eh a mialo byc tak fajnie po wyborach prezydenckich tarnowa ... a teraz gdzie sie nie rusze slysze ze ten lub tamten ( znajmoy wiadomo kogo ) wygral przetarg tu .. zostal dyrektorem tam ... dlatego politycy do lopat !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W.Popiela :
Oczywiscie Pan Prezydent Jeleń ma rację. Tylko czę¶ciowo. Owa szansa dla tarnowskich firm - wprost, tylko niewielu, oznacza bowiem ze inne nie beda mialy swoich klientow. Dlaczego? ___________________ Sk±d UE ma pieniadze na -podtrzymajmy ten żartobliwy tytuł - kontrakt stulecia? Ano, z Polskiej składki. Przed czerwcem 2003 co inteligentniejsi juz wiedzieli, ze Polska bedzie do tego interesu doplacac [ o suwerennosci itd nie wspominam]. Teraz juz kazde dziecko wie, ze do UE bedziemy dopłacac. Pytanie tylko ile i dlaczego coraz wiecej [ wieksza skladka, mniejszy zwrot]. Tak wiec - jak juz to kilkroć mowilem, tarnowianie i okoliczni mieszkancy - wplaca w formie skladki wiecej niz owe 100 mln. Tyle, ze 100 mln zostanie zabrane wszystkim, a zyska kilka firm. Byc moze o to chodzi w calej filozofii UE, ale czy to przyczynia sie do wzrostu dobrobytu? Kazdy kto ma pojecie o gospodarce wie, ze nie. A urzednicy maja "sukces" i moga pomamić troche "poddanych", jaki to deszcz złota na nich spadnie. To tyle, jesli chodzi o "złapanie Pana Boga za nogi".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W.Popiela :
MisterKu, to ja wlasnie o tym. Nie wnikam co Prezydent mysłał. Wnikam w to, że włożenie 100 mln podczas, gdy w tym samym czasie wyci±gnie się ponad 100 mln daje bilans "-". A to czy pojdzie to "w kanał" czy na cele ktore by mieszkancy uznali za sluszne, jest miara efektywnosci tych pieniedzy dla gospodarki. Nie ulega watpliwosci, ze miejszkancy znaja swoje potrzeby lepiej niz urzednik, wiec sprawa jest dosc klarowna. _ _ _ Ale coż, socjalizm unijny wymaga ofiar. Kto glosowal na "TAK" powinien przyjmowac z pokor± kolejne wyrzeczenia. Jak to w socu. My wzywalismy do glosowania PRZECIW temu krokowi, ze wszech miar nierozs±dnemu. Schadenfreude nie jest jednak uczuciem milym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


m-ka :
Dlaczego my Polacy we wszystkim szukamy złych intencji?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947