Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Gdzie zaparkować samochód ?    -   15/9/2006
W Tarnowie w tym roku przybędzie w sumie około 300 miejsc parkingowych w okolicach centrum miasta. Z pewnością jednak nie zaspokoi to potrzeb kierowców i jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby powstanie wielopoziomowych parkingów podziemnych. Magistrat wytypował już miejsca, w których mogłyby powstać takie obiekty, wciąż jednak szuka inwestora. Tego zaś znaleźć nie będzie łatwo – albowiem są to inwestycje kosztowne i o długim okresie zwrotu poniesionych nakładów.

Ogloszenie

Jeśli miastu nie uda się znaleźć inwestora, magistrat będzie musiał rozważyć samodzielne wybudowanie parkingów podziemnych, np. z udziałem środków unijnych. –Najpierw jednak musimy uporać się z naszymi drogami – zastrzega się wiceprezydent Andrzej Sasak. Wstępnie wytypowano już stosowne lokalizacje – m.in. niewielką działkę przy ul. Brodzińskiego, rejon obecnego Burku oraz wybrane miejsca na osiedlach mieszkaniowych. Na 5 tysiącach metrów kwadratowych powstanie także parking obok planowanej galerii handlowej na terenie Owintaru. Na razie miasto buduje „zwyczajne” parkingi, stopniowo adaptując kolejne miejsca. W sumie w tym roku w centrum lub w jego okolicach przybędzie około 300 miejsc parkingowych. Parkingi obok hipermarketów położonych w oddaleniu od centrum z oczywistych przyczyn nie są dla kierowców żadnym rozwiązaniem.

Posłuchaj wypowiedzi Andrzeja Sasaka : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(18-09-2006) sceptyk :
A Pan Sasak to już, jak widze, sie normalnie prezydenetem czuje. Wszedzie pelno jego wypowiedzi. Mam tylko nadzieje ze bedzie podobna niespodzianka jak z wyborami prezydenta RP (tamta była niestety bardzo niemiła) i nie będziemy go już oglądać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2006) Lucjus :
Za chwilę muszę zrobić kanapki na śniadanie ale boję się zajrzeć do lodówki !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2006) Paweł :
Pisałem już o tej sprawie, są doskonałe tereny vis a vis koszmarnego nowotworu architektonicznego przy al. Solidarności. Można tam (czyli obok skarbówki) wybudować potężny parking piętrowy lub podziemny na tysiące samochodów. Zaletą jest bliskość centrum miasta , urzędu miasta i innych urzędów, z powodzeniem można by tam zostawić pojazd i piechotką przejść w docelowe miejsce. A pieniądze? Inwestycję zawsze można kredytować, tym bardziej, że po kilku latach nastąpi amortyzacja kosztów i obiekt zacznie zarabiać. Prawda jest taka, że brak potężnego parkingu w centrum blokuje w pewnym sensie ruch turystyczny i jest poważnym utrudnieniem dla samych mieszkańców, prosty przykład chcemy podjechać w okolice Rynku aby: załatwić sprawę w banku, uczestniczyć w jakiejkolwiek imprezie, zwiedzić wystawę lub stare miasto i co? Brak nawet miejsc płatnych. O zaletach takiej inwestycji nie ma co mówić bo są oczywiste. I jeszcze jedna sprawa a nawet dwie: kto postawił koszmarne betony na ul. Katedralnej? Są one po prostu niebezpieczne i wyjątkowo nieestetyczne, zamiast tego lepiej postawić tam znaki zakazu postoju a opornych karać (przynajmniej miasto by na tym zarobiło) i sprawa druga: skandalem jest dla mnie zakaz wjazdu na rynek oraz ul. Żydowską samochodów ze znakiem inwalidy, toż to jawna dyskryminacja! Samochodów przybywa, dróg nie, ale problem parkingów można radykalnie i raz na zawsze rozwiązać. Oczywiście jest jeszcze wiele problemów i spraw które są w miarę proste do rozwiązania i tym bardziej irytujące, ale nie chce mi się o tym pisać, bo łatwo się denerwuję…

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2006) Maro :
Paweł po co to piszesz, mudzisz się czy co, władza i tak wie lepiej i podobnie jak z tymi betonami zrobi parking na terenach Ovintaru (stanowczo za daleko od centrum) jak znajdzie inwestora czyli praktycznie w niekreslonej przyszłości. Tu trzeba działać radykalne, ryzykować, bo kto nie ryzykuje ten nigdy tak naprawdę nie zyska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2006) karol :
odnosnie parkingow...to wkurza mnie ze wiekszosc parkingow w tarnowie jest platnych... horror w innych miastach np w rzeszowie wszystkie parkingi sa bezplatne...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl