Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wielkie Odkrywanie Małopolski - znamy laureatów    -   01/10/2006
W trakcie piątkowej Gali na tarnowskim Rynku nastąpiło rozstrzygnięcie siódmej już edycji plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski", organizowanego przez Gazetę Krakowską przy współpracy Marszałka Województwa, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP3 i Radia Kraków. Tarnów gościł uczestników i laureatów WOM jako ubiegłoroczny zdobywca najwyższego lauru plebiscytu. W przyszłym roku Finał odbędzie się w Krynicy, do której - wraz z czekiem na 25 tys. zł otrzymanym z rąk Marszałka Janusza Sepioła - powędrowało tegoroczne Grand Prix. Powodów do radości z plebiscytowych rozstrzygnięć nie brakło też w Tarnowie i okolicach.

Ogloszenie

Uroczystą Galę Finałową poprzedził kiermasz na tarnowskim Rynku prezentacja dorobku turystycznego regionu. O atrakcyjną oprawę Gali zadbały trzy artystyczne chluby Tarnowa: Chór GOS.PL, Leliwa Jazz Band oraz Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy". Na zakończenie wspaniały koncert zaserwowała nam gwiazda wieczoru - Katarzyna Cerekwicka.
W trakcie imprezy, poza rozstrzygnięciem plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski, wręczono też odznaczenia i dyplomy wyróżniającym się działaczom i placówkom działającym na rzecz małopolskiej turystyki. Tarnowski Finał plebiscytu "Gazety Krakowskiej" stanowił bowiem jednocześnie kulminację obchodów Światowego Dnia Turystyki w regionie.
Istne oblężenie przeżywało stoisko Gazety Krakowskiej, gdzie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie, które błyskawicznie ukazywało się w jednoegzemplarzowym wydaniu gazety, i to na pierwszej stronie !

Najważniejsze były jednak emocje towarzyszące rozstrzygnięciom trwającego całe wakacje plebiscytu, którego wyniki trzymane były w tajemnicy aż do czasu ich ogłoszenia ze sceny usytuowanej przy wejściu do Tarnowskiego Centrum Kultury.
Nas oczywiście najbardziej interesowały lokaty zajęte przez kandydatów z Tarnowa i regionu tarnowskiego. W tym roku w szranki makroregionalnego konkursu, stanęły m.in. : Willa Krzyska i cygańska restauracja "Ke Moro"w Tarnowie, "Skamieniałe Miasto" w Ciężkowicach, Dworek w Kąśnej Dolnej oraz Turniej Rycerski w Dębnie. W tegorocznym plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” wzięło udział w sumie 72 kandydatów z 227 zgłoszonych do pierwszego etapu: 8 miejscowości, 12 atrakcji turystycznych, 12 obiektów stanowiących bazę noclegową, 14 z bazy gastronomicznej, 12 ofert w kategorii wydarzenie i 14 gospodarstw agroturystycznych.
W pierwszym etapie czytelnicy „Gazety Krakowskiej” typowali swoich faworytów, z których kapituła wyłoniła 19 najlepszych po 3 w każdej kategorii.
Nasi reprezentanci w tym gronie spisali się wyśmienicie.
III miejsce w kategorii baza noclegowa zajął pensjonat „Willa Krzyska***”.
Tę samą lokatę w kategorii atrakcja turystyczna wywalczyły Ciężkowice i rezerwat „Skamieniałe miasto”.
W tej samej kategorii oczko wyżej od "Skamieniałego Miasteczka" (i jedynie o pozycję niżej niz zwycięzca - zachodniomałopolska "Dolina Karpia") uplasowała się pobliska Kąśna Dolna - Dworek Ignacego Jana Paderewskiego i koncerty muzyki kameralnej.
Tylko zwycięzcy w swej kategorii - sądeckiej restauracji "Champion" ustąpiła też miejsca jedyna w Polsce a znajdująca się przy ulicy Żydowskiej w Tarnowie cygańska restauracja „KE MORO”. Bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii "Wydarzenie artystyczne, kulturalne, sportowe" okazał się natomiast Turniej "O Złoty Warkocz Tarłówny" na zamku w Dębnie.
Specjalną Nagrodę Kapituły Plebiscytu za najlepszy debiut 2006 zdobyła także niedawno owarta wieża widokowa na Brzance, z przepiękną rozpościerającą się z tej platformy panoramą Pogórza.

Lista Laureatów Wielkiego Odkrywania Małopolski 2006

Dyplom GRAND PRIX - dla Krynicy Zdrój
MIEJSCOWOŚĆ
I miejsce w kategorii miejscowość - Krynica Zdrój
II miejsce w kategorii miejscowość - Biecz
III miejsce w kategorii miejscowość - Lanckorona

ATRAKCJA TURYSTYCZNA
I miejsce w kategorii atrakcja turystyczna - Dolina Karpia - Zator, Przeciszów, Spytkowice, Osiek, Polanka Wielka, Brzeźnica oraz aleja Lipowa Zator-Przeciszów
II miejsce w kategorii atrakcja turystyczna - Kąśna Dolna, Dworek Ignacego Jana Paderewskiego i koncerty muzyki kameralnej
III miejsce w kategorii atrakcja turystyczna - Ciężkowice - rezerwat „Skamieniałe miasto”

BAZA NOCLEGOWA
I miejsce w kategorii baza noclegowa - Rytro - hotel „Perła Południa”
II miejsce w kategorii baza noclegowa - Hotel „Skalny” w Zakopanem
III miejsce w kategorii baza noclegowa - Tarnów - pensjonat „Willa Krzyska***”

BAZA GASTRONOMICZNA
I miejsce w kategorii baza gastronomiczna - Nowy Sącz - restauracja „Champion”
II miejsce w kategorii baza gastronomiczna - Tarnów - restauracja „KE MORO”
III miejsce w kategorii baza gastronomiczna - Wysowa Zdrój - „Gościnna Chata” Irena i Roman Suliczowie

WYDARZENIE ARTYSTYCZNE, KULTURALNE, SPORTOWE
I miejsce w kategorii wydarzenie - Dębno - turniej o złoty warkocz Tarłówny na zamku w Dębnie
II miejsce w kategorii wydarzenie – Kraków - „Święto Chleba”
III miejsce w kategorii wydarzenie - Kraków - „Piknik lotniczy”

AGROTURYSTYKA
I miejsce w kategorii agroturystyka - Gospodarstwo „Owieczka”
II miejsce w kategorii agroturystyka - Gospodarstwo agroturystyczne „U Ali”
III miejsce w kategorii agroturystyka - „Dom Pod Złotą Wiechą”

SPECJALNA NAGRODA KAPITUŁY za najlepszy debiut 2006 - Wieża widokowa w Brzance

(wyniki z samorządowego portalu "Wrota Małopolski")

Posłuchaj dźwiękowego reportażu z piątkowej Gali- na tle muzyki GOS>PL i LJB, wypowiadają się kolejno: Marcin Pałach z Tarnowskiego Centrum Informacji, Wojciech Wołosowski z restauracji Pasaż, Adam Andrasz z "Ke Moro", Mieczysław Bień - prezydent Tarnowa, Andrzej Wojdyło - z zarządu Gazety Krakowskiej oraz Janusz Sepioł - Marszałek Małopolski: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(02-10-2006) Piotrek - Galeria Miejska :
Oby więcej takich imprez i oby na przyszłość organizatorzy wszelkich zdarzeń na Rynku nie zapominali po sobie posprzątać, bo to, co pozostawiła po sobie część publiczności w pobliskim Pasażu Tertila woła o pomstę. Rynek owszem pięknie wysprzątany, ale ten uroczy zakątek (o dziwo pozbawiony monitoringu) jest od kilku już lat ulubionym miejscem spożywania taniego wina i przy okazji pełni rolę szaletu miejskiego. Dopiero na moją wyraźną interwencję w Straży Miejskiej oraz w jednej z firm sprzątających około południa (sobota) udało się zlikwidować górę pustych butelek, plastikowych kubków i innych śmieci. Mocz oraz pozostałości ekskrementów zmyłem osobiście sześcioma wiadrami wody z dodatkiem detergentu. Taka sytuacja powtarza się notorycznie od wielu lat i na nic próby różnego rodzaju interwencji, jak grochem o ścianę. Wszystkim jednakże życzę miłego dnia i dobrego samopoczucia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2006) buba :
Zgadzam sie. Jest dla mnie dziwne dlaczago do tej pory nikt jeszcze nie zajal sie ta sprawa. Przechodzilem kiedys z malzonka i dziecmi przez Pasaz, okolo 9-tej wieczorem to moglo byc i natknalem sie na imrezujacych a raczej dracych sie wnieboglosy mlodzian w wieku moze 15, 16-stu lat. Szaletow tam nie ma wiec moge sobie tylko wyobrazic gdzie oddawali mocz. No i ciekwy jestem kto sprzedaje im alkohol....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2006) arek :
bez komentarza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2006) arek :
Ale trzeba zobaczyc to z innej strony lepiej zeby mlodzież miala jakąś rozrywke /oczywiscie niemuwimy tu o alkoholu dla nieletnich/ niz zanudzala sie pod blokami bo sami wiemy jakie sa tego skutki coprawda duzo brakuje do doskonalosci org imprez na tarnowskim rynku.Ale jak najbardziej to popieram! Niech cos sie dzieje! w tym miescie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-10-2006) Peter :
Minister edukacji zamiast wymyślać kolejne bzdury powinien stworzyć odpowiednie programy, które pozwoliły by wypełnić czas wolny młodzieży. Powinny się znaleść pieniądze na osiedlowe kluby, sale treningowe (choćby boks), a organizacje katolickie też mogły by coś zrobić (nie tylko oaza). A tutaj gadu gadu, puste obietnice przedwyborcze a miasto upada, co widać na przykładzie choćby dbałości o Pasaż Tertila. Jakie wrażenia wynoszą stąd turyści zwiedzający stare miasto? To jedyny Pasaż w mieście i to w dodatku nazwany imnieniem zasłużonego dla Tarnowa człowieka, który nota bene w grobie się chyba przewraca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-10-2006) Zuzka :
Fajnie,że coś się dzieje.Ale gwiazdy .... pozostawie to bez komentarza.No cóż ponoć disco polo znów w modzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) magda100 :5905878 barbara.sroczyska@neostrada.pl 
Lubie okradasc taniec z gwiastami najpardziej lubie w11 i detektiwi i kryminalnich to sa moje filmy:):):*:*:*:*:P:P:P:P:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) szumusic :szumusic@jasna.tarnow.pl 
W wiadomości mp3 pojawia dość obszerny fragment nagrania chóru GOS.PL. Jestem autorem tego nagrania i przykro mi że nikt nie zapytał mnie o zgodęna wykorzystanie fragmentu. Gdyby nagrano kawałek koncertu Cerekwickiej, skończyłoby siępewnie w sądzie a miejscowych artystów można sobie wykorzystywaćbezkarnie. Gdyby nas ktośzapytał, zapewne zgodzilibyśmy się a tak po raz kolejny spotykam sięz brakiem szcunku dla naszej (chóru) własności intelektualnej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2007) anka :ptak@.com.pl 
jest to do d............!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947