Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezydenckie stop plakatowej wolnej amerykance    -   04/10/2006
-Będziemy konsekwentnie usuwać plakaty wyborcze umieszczane w niedozwolonych miejscach – informuje prezydent Tarnowa Mieczysław Bień. –Niech poszczególni kandydaci na radnych czy prezydenta, których wizerunki przypięte są zszywkami np. do drzew nie mówią, że leży im na sercu estetyka naszego miasta. Na koniec naszej kadencji zaprezentujemy Państwu zerwane przez nas plakaty.

Ogloszenie
>

Pomysł wydaje się ciekawy, gdyż w ten sposób wyborcy mogliby przekonać się, kto z kandydatów najczęściej złamał w ten sposób prawo. Z drugiej strony łatwo sobie wyobrazić, że oto podległe prezydentowi Mieczysławowi Bieniowi służby – jak np. straż miejska – zrywają plakaty konkurencji. Tyle że prezydent nie ubiega się o reelekcję. Warto też zauważyć, że w przedmiocie odpowiedzialności za niezgodne z prawem plakatowanie miasta jeszcze chyba nikomu nie udało się ukarać winnych – po trzech miesiącach po komitetach wyborczych nie pozostaje nawet ślad. Dziwne to, bo przecież wciąż można znaleźć afisze z ostatnich wyborów, a nawet z ostatnich wyborów samorządowych, na których widnieją buśki osób, które winne zostać usunięte na koszt właścicieli owych buziek. Ale cóż, z niektórymi twarzami przyjdzie nam się spotkać jeszcze raz...

W związku ze zbliżającą się kampanią prezydent wystosował list do Komitetów Wyborczych, w którym zwraca się z uprzejmą prośbą o prowadzenie jej „z poszanowaniem prawa i powszechnie akceptowanych norm społecznych”. I tak, zgodnie z ordynacją m.in. (skrót):
1. Prowadzenie kampanii powierzone jest na zasadach wyłączności komitetom wyborczym
2. Bez zgody pełnomocnika komitetu zakazana jest każda forma agitacji wyborczej
3. Materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie, od kogo pochodzą
4. Zakazane jest prowadzenie kampanii na terenie: urzędów administracji rządowej i samorządu, sądów; zakładów pracy (w formie zakłócającej ich normalne funkcjonowanie), jednostek wojskowych, szkół podstawowych i gimnazjów. Od zakończenia kampanii wyborczej do zakończenia głosowania zabronione jest zwoływanie zgromadzeń, rozdawanie ulotek itp.
5 Zakazane jest komitetom, kandydatom oraz wyborcom prowadzącym agitację organizowania loterii fantowych, gier i konkursów w których wygranymi są nagrody pieniężna lub przedmioty znacznej wartości.
6. Na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. Przy tym: plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, by można było je usunąć bez powodowania szkód. Policja (straż gminna) jest zobowiązana usuwać plakaty, których sposób umieszczania może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) postanawia o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych przez obowiązanych do tego w terminie. Przy czym osoby wykonanie uprawnień wynikających z ordynacji nie ogranicza możliwości dochodzenia uprawnień na podstawie przepisów innych ustaw, a w szczególności Kodeksu karnego, Kodeksu cywilnego i Prawa prasowego, wobec osób, których działanie lub zaniechania w toku kampanii wyborczej naruszyło cudze dobra osobiste lub majątkowe. Komitety wyborcze prowadzące kampanię z naruszeniem prawa mogą zostać ukarane grzywną.

Prezydent Tarnowa informuje, iż nie wyraża zgody na umieszczanie materiałów wyborczych na drzewach , ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych i telekomunikacyjnych stanowiących własność miasta. -Proszę także o dołożenie wszelkich starań, by kampania wyborcza była wolna od agresji, rozpowszechniania informacji nieprawdziwych i naruszeń dóbr osobistych konkurentów. Przebieg agitacji wyborczej powinien odzwierciedlać powszechnie uznawane zasady kultury i uczciwości oraz wartości i dobra, do których odwołują się wszystkie komitety wyborcze. Jestem przekonany, że prawdziwą satysfakcję ze zwycięstwa wyborczego może dać jedynie uczciwa kampania i merytoryczna agitacja wyborcza. Poszczególne miejskie służby, inspekcje i straże będą w granicach swoich kompetencji analizować przestrzeganie prawa w toku kampanii i odpowiednio reagować w razie stwierdzenia naruszeń jej zasad – pisze Mieczysław Bień.
Całość pisma otrzymali: Komitety Wyborcze, Sąd Rejonowy, Prokuratura Rejonowa, Straż Miejska i Policja.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta: (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 83)Dodaj komentarz
(04-10-2006) TT :tt 
Mam nadzieję, że z buźką p. Bienia już nie będziemy się musieli spotykać. Jedno mu się nie udało- zorganizowanie toru żużlowego wokół tarnowskiego ratusza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Ziom :
Sprawa stara jak świat. Każda kampania rządzi się takimi prawami, że się plakatuje i tyle. No chyba że ktoś ma kasę na bilbordy. Jak Pan Prezydent Bień bleee

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Chip :
To już tylko esteci Bień i Kwaśny mogę wisieć na drzewach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) ? :
nie rozumiem komentarzy , prezydent Bień powiedział o wszystkich komitetach wyborczych nie wyróżniając nikogo. Swoją drogą , jesli ktoś ma kasę na kampanie wyborczą to niech buli za bilboardy, drzewa to nie miejsce na kampanię reklamową , może i miasto na tych bilboardach trochę zarobi. pozdrawiam - niezrzeszony obywatel :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) TT :TT 
A czy o zdzieraniu plakatów wyborczych z miejsc do tego nieprzeznaczonych (oczywiscie jestem za) będzie również decydował wiceprezydent Sasak? Rzecz polega oczywiście także na prewencji, ale również na tym, żeby egzekwować przepisy, a nie tylko o nich gadać. Jeżeli zatem do dziś można spotkać plakaty z poprzednich wyborów, to co obecna władza robiła przez 4 lata, dlaczego nie egzekwowała prawa? Oni myślą, że z ludzi będą robić idiotów. Panie prezydencie Bień, Pan to może co najwyżej lodowisko na rynku postawić, a reszta to przekracza pana mentalne i intelektualne możliwości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) yyy :
niech Pan swoje z poprzedniej kampanii pozbiera z tych drzew - pokoju braknie.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Ktoś :
Nieśmiało chciałbym zwrócić uwagę, że dziennikarze publikujący teksty dom powszechniej wiadomości czytelników, powinni być lepiej wyedukowani, przynajmniej w zakresie wiedzy ortograficznej. Słowo "buśki" zawiera błąd. Z kontekstu zdania wynika, że chodzi chyba o "buźki"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Łukasz :
Popieram yyy. Pan Bień miał 4 lata na zwiekszenie ilosic tablic w naszym miescie! Np. na kampanie na informacje dla mieszkancow!!! tablic jak niebylo tak nie ma. Plakatów nie ma gdzie wieszac poza tym jak przypomne sobie gdzie 4 lata temu wisialy plakaty pana Bienia to mi sie nie dobrze robi!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) autor do ktoś :
Istotnie, wkradł się błąd, ale sądzę że to podświadomość spłatała mi figla i pisząc buśka zamiast buźka inną buśkę mogłem mieć na myśli :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Kom :
Czy chodzi o Ba - buśkę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) haha :
to chyba dlatego że sam nie kandyduje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) JAC :
Sam pomysł by Tarnów był jedynym miastem w Polsce bez " buracji "wizualnej" jest ok. Tylko wysyłanie do komitetów wyborczych faktur za sprzątanie może być skuteczne ( oczywiście , należy zawrzeć stosowne porozumienie z odbiorcami takich prezentów w którym uzyskać zgodę na wystawianie przedmiotowej korespondencji ) Primo - Komitet który podpisze , sam będzie egzekwował od konkuretów porządek. Secundo - " to się nie uda " - ale będzie pozytywna jazda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) ach :
żal mi cię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) OLO :
KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŻ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Jakub Kwaśny Czas na MŁODYCH!!! :
Brawo Panie Prezydencie! Bezwzględnie trzeba karać za ochydne zaśmiecanie miasta! Tablice TCK są można się kleić - wystarczy zapłacić - przynajmniej TCK bedzie miało dodatkowe dochody - te wystawione przez UM dodatkowe tablice też powinny być płatne - wtedy TCK zarobiłoby dodatkowe pieniadze bo przecież popyt jest większy niż podaż !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) Dżet :
Popieram. Brawo. Przeciez to pozniej wygląda koszmarnie zwłaszcza po deszczu. Wreszcie odezwał się prawdziwy gospodarz. Nie po to wydaje sie duze pieniadze na estetyczne latarnie lub nowe elewacje żeby najblizsze wybory to zniszczyły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) anty SLD :
TCK przyjmie plakaty albo i nie ... takie sa realia ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2006) wow :
a gdzież to ostatnio "estetyczne" latarnie wstawił pan prezydent???? A to dobre:) Tylko, wielka szkoda , że wydumane :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Łukasz :
Popieram anty SLD !!! DOBRZE WIEMY DLACZEGO JEST TAKA USTAWA...AKURAT TERAZ NAGLE COS TAKIEGO WYSKOCZYLO!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) krytyk :
No jak narazie same SINT-y wiszą wszędzie poprzybijane wprost do drzew. Szczerze mowiac juz zanim powstał ten artykuł zwróciłem na to uwagę - BARDZO MI SIE TO NIE PODOBA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) KArol :
No właśnie: skoro same SiNTy wisza, to już wiadomo w kogo bije Pan Prezydent i kto tu stanowi prawdziwą konkurencję. A jeśli wygra SiNT to od razu pojawi się domniemanie, że wygrał nieuczciwie. Niechże Perzydent Tarnowa przejedzie się do Krakowa i zobaczy ile pojawiło się tablic na ogłoszenia ostatnio. Na solidnych betonowych podstawach estetyczne metalowe tablice. Coś mi sie wydaje, że ktoś wpadł na pomysł, żeby policję municypalną do zwalczania konkurencji użyć...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Dzet :
Dzieci Ciesielczyka tez choc gdzie wiszą. To ze SINT dostał amoku i plakatuje nam miasto to nie znaczy ze mamy to akceptowac. Jak to sie ma do haseł o pieknym Tarnowie. Nie chce takiego gospodarza który nie jest wstanie zadbać o wizerunek swojej posiadłości tylko preferuje prywatny interes. Czepiamy sie reklam a tym samym jakis dr. klei co chce i gdzie chce. Jest to wporządku???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) szarik :
Dlaczego nie egzekwują służby miejskie już teraz wszędzie pełno plakatów na drzewach słupach ipłotach i gdzie się tylko da powinny być natychmiast uprzątniete gdyż .szpecą nasze piękne miasto.Mam nadzieje że Straż miejska szybko sobie ztym poradzi i zleci jakieś firmie akosztami obciąży tych co wiszą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Wina prezydenta i viceprezydenta :
Podziekujcie Bieniowi i SASAKOWI ze nie ma nawet gdzie plakatow wieszac!!!! Mogli by za te kilka lat zrobic chociarz tablice w Tarnowie!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Anty SLD :
SiNT jest PRZYKLEJONY TASMA A NIE PRZYBIJANY !!!!!!!!!! bez szkody dla drzewa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) belfer :
do "wina prezydenta....." najwiekszą winą jest to , że nie raczysz szanować pięknej, polskiej pisowni - nieuku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) oj Kuba :
Ty tylko o kasie miejskiej - a moze bys tak raz o ludziach pomyslal?? dlaczego nie bronisz zwyklych ludzi - za tablice w TCK trzeba sobie zaplacic i to slono bo monopolisci- a moze sa jakies biedne komitety zwyklych wyborcow - moze by ich jakos wspomogl - jakas dotacja, subwencja - dla wyrownania szans - no bo przeciez jakis tam komitecik maly nie moze dorownac wielkim gigantom koalicji lewicowo-demokratycznej, czy PO, czy PiS-owskiej. Przeciez ludzie sa rowni - a czesto Ci, ktorzy nie maja kasy sa madrzejci od tych co szastaja groszem. Kuba - czasem wychodzi z Ciebie kapitalista - jak Ci to na reke - a udajesz socjaliste, ktory jest za rownoscia wszelaka, wszak wszyscy mamy rowne zoladki i potrzeby? prawda? Piszesz, ze TCk powinno zdzierac jeszcze za tablice wyborcze, ale chyba wiesz, ze UM musi "zorganizowac wybory" i zapewnic komitetom "bezplatne" pole do popisu, czyli co - sugerujesz dzialania niezgodne z prawem. (Ty chcesz zeby bylo bezplatne wiele rzeczy - moze jednak przekonujesz sie, ze prywatne platne jest lepsze niz "panstwowe bezplatne" bo jakis elementarny porzadek jest wtedy zapewniony, sam to posrednio przyznales), A swoja droga - jesli o popycie i podazy - to nie sadzisz, ze troche tarnowski rynek tablic jest wykoslawiony przez monopolistyczne praktyki TCK? jak wprowadzisz wolny rynek tablic ogloszeniowych - to wtedy sobie mozemy pogadac o podazy i popycie. A teraz to taka przewodnia rola TCK-u - troche to przypomina przewodnia sile narodu (no przeciez 99% glosowalo za PZPR). Pozdrawiam Kuba - czasem jednak przemysl co piszesz, skoro jestes socjalista - bo posrednio przyznajesz racje w swoich wypowiedziach wolnorynkowcom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Jakub Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Po 1. To w Tarnowie działają dwie instytucje świadczące tego typu usługi : czyli TCK i Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego - która ma swoje "okrąglaki" Po 2. Co do darmowych tablic, czy uważasz, że korzystałyby z nich faktycznie te komitety które nie mają dużej ilości pieniedzy? Mnie się wydaje, że największym beneficjentem byłaby ekipa która ma najsprawniejszych "plakaciarzy" - a tych ma chyba SiNT, który do biednych nie należy ( duża ilośc plakatów , przbijanych również ZSZYWKAMI!!! ze szkodą dla Drzew!!! źródło: www.timi.pl , obszerny program finansowany przez polonie) Także do końca nie jest tak jak mówisz, również radze abyś się zastanowił Po 3. To skoro zauważyłeś niszę w rynku ... otwórz konkurencyjna do TCK i Fundacji firmę, życzę powodzenia :-) i chętnie będę pierwszym klientem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) anty SLD :
JK jak zwykli czynic lewacy - rżnie głupa ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) sintowiec :
Ani TCK ani fundacja nie przyjmuje już plakatów B1. Poza tym dziwi to że nie przeszkadza Ci bolszewicki rodowód Twojej partii SLD, a przeszkadzaja plakaty wyklejone w słusznej sprawy! Ot esteta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) KArol :
Obrońcy drzew piszą o cierpieniu kory, choć to tkanka martwa. Najważniejsze, żeby plakaty nie zaśmiecały miasta, a nie żeby nie można ich wieszać za pomocą taśm, bo dla p. Bienia wszystko co SINtowe musi byc nieestetyczne, gdyż nie jest zgodne z estetyka jego poglądów partyjnych. Powinno sie egzekwować zrywanie plakatów po kampanii. W Niemczech widziałem obwieszone plakatami kandydatów przed wyborami wszystkie słupy przydrożne, a po wyborach znikają dokładnie wszystkie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) wow :
do belfra: jeśli już kogoś pouczasz, to przyjmij do wiadomości, iż polska "pisownia" (eh, ale to politycznie zabrzmiało...) może być i jest trudna, a jedynie język jest piękny...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) krytyk :
Przyklejone tasmą czy nie, ciekaw jestem czy je pozbieracie po zakonczeniu wyborow i nie bedzie po nich sladu. Jesli tak - zwracam honor. Jesli nie - nie różnicie się niczym od olewusów i komuchów których tak piętnujecie. Czas pokaże - oby nie pokazał tego co w przypadku PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) wow :
krytyku, Twój ostatni post jest the best:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) Winetou :
do ...Ziom...oczywiscie ,ze sie plakatuje , ale nie wbija gwożdzie do drzewa - aby plakat wisiał.Powiedziałem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) wow :
a tu Wodzu macałeś te oklejone drzewa, by stwierdzić na nich :obecność lub brak gwoździa?? I jeszcze fajkę pokoju wypaliłeś :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) wow :
Ty Wodzu...literówka:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Łukasz Babicz www.lukaszbabicz.pl :
To prawda że nie można przesadzać jeśli chodzi o plakatowanie gdzie tylko się da . Ale jeśli chodzi o zachowanie estetyki naszego miasta to powinno się pomyśleć trochę wcześniej. Ścisłe centrum miasta można powiedzieć ze wygląda czysto choć też mam kilka zastrzeżeń. Wystarczy przejść się na obojętnie jakie najbliższe osiedle lub wzdłuż torów kolejowych w kierunku Krakowa to jest jedno wielkie składowisko śmieci i proszę mi wierzyć nie jest to pozostałość po żadnych dotychczasowych kampaniach wyborczych. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) krytyk :
Tak panie Łukaszu, ale to że miasto przypomina do pewnego stopnia śmietnisko nie oznacza że można je zaśmiecać dalej. Natomiast to co się dzieje przy torach to sprawka PKP do którego ten teren należy i to na nich trzeba wywrzeć nacisk żeby go uporządkowali - jako młody działacz PiS ma Pan pole do popisu. Może chociaż tą sprawą będziecie potrafili się zająć profesjonalnie - czy też zwalicie zaśmiecanie torów i ich okolic na obcą agenturę podróżującą pociągami ? Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) wow :
a dlaczego tutaj tak cicho się zrobiło?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) t :t 
Zrobiło sie cicho, po PIS szuka układu oraz jakby tu kogo zaszantażować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) bójcie się :
wszyscy się boicie bo macie coś na sumieniu dlatego Pis wam przeszkadza ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) tablica :
to ja wasza tablica przyjmę was wszystkich ale brakło pieniędzy na moje odnowienie bo przecież BOM w urzędzie kosztował 240 tyś , amoje odnowienie tylko 100 zł ale brakło przepraszam was wszystkich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) wow :
tablico, daj się choć na chwilę do siebie przytulić, czyt. przykleić:) a do t: szantaż, jak każdy kij, ma dwa końce...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2006) anty SLD, anty PiS :
Jakie dostaniemy stołki od PiS za poprarcie, pewnie w terenie macie wiecej stanowisk. Gdzie się tzreba zgłaszać ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-10-2006) do anty sld, anty pis :
zglaszaj sie do pani begger

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2006) anty SLD, anty PiS :
Czyba z kolegami Rojka Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem !! to są dobrzy koledzy?? Jakie stołki ma dla nas Józek ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2006) juzek :
żadne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2006) anty SLD, anty PiS :
Ale sprawy sądowe załatwisz. No i mam kilka weksli, ale to sie opłaci z miejskiej kasy ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2006) Małe przesłanie! :
Lepiej nie głosujcie na NOWAKA z list PO RP...bo bedziecie tego żałowac...!!! Nic sobą nie reprezentuje...!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2006) Plikos :
Hej hej! ...popieram tego kogoś to sie kryje pod małym przesłaniem...Na NOWAKA GŁOS toś jest koleś przegrany... Pozdro for all

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) już czas :
juz czas wywalić ten artykół z pierwszych stron - jak ludzie wypowiadali swoje opinie na temat bubli prezydenta oraz jego wspaniałym propozycjom pracy to szybko skasowali takie wiadomości na koniec strony a ponoć prezydent jest obiektywny i ta strona też widać kto z kim gra Beger miała by tu co do roboty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) już czas :
do już czas - spadówa jak się nie podoba - kup sobie Gazetę Polską albo co innego ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) zapomniał ..... :
sam Pan Prezydent Bień wieszał przez całą kampanie wyborcza plakaty na drzewach w 2002 r

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) wyborca :
ale za to jaki piękny widzialem rozpostarty bilbord materiałowy na sobieskeigo .........jakiegos pana z Platformy. no piekne to jest nie ma co. i efektowne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) wybiórczy :
NOwak pewno sie tam zaweisił. jutro zobacze:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) pisowczyk :
Ja widziałem nowaka dzisaij. no efektowne to jest, mozna pozazdrościć miejsca i możliwości finansowych żeby takie cudeńka sobie fundować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) pisowczykobida :
zarób, powieś i podziwiaj :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) Magda :
Widziałam baner na Sobieksiego. Musze powiedzieć ze jest niezwykle profesjonalnie przygotowany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) poszkodowany :
Panie Prezydencie i do konca zgodnie z prawem niech sie Pan zobowiaze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) wow :
panie Bień, a co to się na sotatniej sesji RM podziało? Czyżby coś poszło niezgodnie z planem???(Mościce)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) poszkodowany :
oj dzieje sie na koniec dzieje az wlosy deba staja a niektorym co maja i nie wiedza co to konstytucja to stana oj stana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) żbik :
Nowak potrafi robić tylko banery. ciekawe co nato plastyk miejski?Hmmm. mam nadzieję że jest zgoda. No izgoda admonistratora nieruchomości. Bo jak nie to powinien być mandat. Prawo to prawo . Uchwała jest i obowiązuje. Chyba że o czymś nie wiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) o kurde :
znowu ściepa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2006) wow :
o kurde, czyżbyś tu zauważył jakąś zrzutę???? Ja widzę ciemne chmury:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) o żbiku :
śmiesza mnie wypoweidzi typu "żbik" - o ile wiem to banery robia firmy zajmujace sie drukiem takich rzeczy. a co ma plastyk miejski do zawieszek na fasadach budynkow?. jak tak wszystko powiezrymy rękom pana plasktyka to znowu jakies kamyczki zakupi w imieniu naszego miasta i kaze sie nam nimi zachwycac ( "bo on jest najlepszy plastyk" )sa wybory i gdzies trzeba cos weiszac zeby bylo widac czuc - precz z ograniczeniami konserwatora i plastyka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) smakosz :
wedlug mej opinii, powinno byc wiecej slupow gdzie moglaby byc prowadzona tzw "wojna plakatowa" mury i bramy absolutnie musialyby byc pominiete przez oprawcow plakatowych. śmiesza mnie uwagi typu "plastyk to plastyk tamto" a rzucanie petow na ulice to niby jest dozwolone i eleganckie? brak nam polakom elementarnej kultury osobistej a bierzemy sie za wyzsze etapy porzadku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) do żbika :
a skąd ty taki prawnik jestes?? jakie prawo zabrania zawieszenie sobie kawalka materialu na fasadzie budynku?? skonetuje to prosto " żbik ma bzika na punkcie nowaka"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) żbik :
uchwała rady miasta z maja 2005. Nmie nic do tego. Nawet jestem za bo ta uchwała tro gniot. Ale jest. I po vco naja być mandaty. Dlatego trzetelnie ostrzegam.Że trzeba soprawę załatwić. Powodzenia:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) żbik :
bzika to mam na punkcie jednej laski.Oj ostanio mam bzika...Matko jak mnie wzięło. A na punkciem Krzyśka Nowaka nie mam żadnego bzika...fe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) ej :
ej co chcecie od żbika mówi wam gość jak jest. To charakterystyczne dla ludzi Nowaka. Nie wiedzą a wrzeszczą. Żeby coś robić to trzeba najpierw wiedzieć. Taka jest zasada.Jak się nie wie to się najpierw trzeba dowiedzieć a potem dopiero pchać na afisze albo wrzeszczeć w niebogłosy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) anty biurokrata :
i co niby uchwala rady miata mowi ze nie wolno sobie z okna wywieszki zrobic?? bo jakis kmiot poweidzial ze to brzydkie. a jak remontują elewacje budynku to ktos pyta konserwatora czy moze reklame zaweisic i zakryc tym samym konksturkjce?? kmioty i złoby do roboty urzednicze nieroby znacie sie tylko na wyszukiwaniu jakis nowych przepisow. zeby miec temat do plotek i pisania papierkow. biurokraci pieprzeni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) no to żbik :
no to żbik fiku mik juz CIe nie ma. nowakiem sie nie zajmuj tylko wlasną dupą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) do ej :
ze żbika taki gość jak z "ej" kobieta była.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) forumowicz :
a jak flage wywiesze przez zagrode mego okna . to tez plastyka miejskiego pytac?? a jak mu sie gflaga narodowa czech nie podoba tylko ROsji to co mam zrobic?? koledzy prawnicy z miasta Tarnowa wypoweidzicie sie prosze czy moze z mojego okna na starym miescie w tarnowie poweiwac niebiesko baialo czerwony szal?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) wow :
nie martwcie się chłopaki, zawsze można wywiesić..język:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) DOBRA WIADOMOŚĆ: :
DOBRA WIADOMOŚĆ: "Rada powiatu tarnowskiego bez LPR! Nie wiadomo jeszcze kto zasiądzie w radzie powiatu tarnowskiego, wiadomo natomiast kogo na pewno w niej nie będzie. Swojej listy kandydatów nie zarejstrowała Liga Polskich Rodzin. Powód? Zabrakło podpisów. Odpowiedzialni za wybory działacze Ligi pojawili się w siedzibie Powiatowej Komisji Wyborczej w ostatniej chwili, w piątek w nocy. Mieli przy sobie listy z kandydatami, ich oświadczenia, pełnomocnictwa i listy poparcia. Okazało się jednak, że pod listą w każdym z okręgów zabrakło od kilku do kilkunastu podpisów. Starzy działacze partii winą za sytuację obarczają młodzieżówkę LPR, a zwłaszcza wywodzącego się z niej pełnomocnika partii w powiecie, Łukasza Kiełtykę. To Kiełtyka miał być odpowiedzialny za dopełnienie wszystkich formalności związanych z rejestracją list kandydatów na radnych." ------------------- I całe szczęście!!! Nawet partii do wyborów zgłosić nie potrafią, a w samorządach chcą zasiadać... Banda partaczy z LPR haha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) ciekawski :
mam pytanie czy prez Bien jest TW CZY POKRZYWDZONY bo nie wiem jak sie ta sprawa zakonczyla pozdrawiam forumowiczow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) Żbik :
ale co wy chcecie. Nie jestem żadnym miejskim prawnikiem.odbiło wam. Choć owszem prawnikiem jestem. Napisałem o tej sprawie żeby nie było kłopotów. Bo to można wszystko dograć beż problemów, a wy drzecie pyski niewidomo o co. Ciekawe czy tak będzie drzeć gęby jak przyjdzie minicypał i wystawi madacik a potem jakiś życzliwy podpierniczy Nowaka do prasy i załatwi mu art na pierwszej stronie jak to PO łamie prawo. Mam nadzieję , że w tej sprawie jest wszystko dograne. I nie ma problemu. Co do przepisów uchwały , choć jest wydana na podstawie delgacji ustawowych uważam , że jest mocno przesadzona. jeżeli chcesz wiedzieć czy można wywieszać szalik to zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj ta uchwałę to nie boli. Morde drzeć każdy potrafi, tylko jak przyjdzie co do czego to Krzyśka zostawicie i każdy powie nie wiedziałem. A co Bień i straż miejska jest taka głupia, że swoich przepisów nie zna. Jeżeli jesteście tak naiwni to życzę sukcesów w polityce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2006) zorientowany :
Dobra wiadomość, zależy dla kogo te głosy pójdą na pis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) wow :
Panie Bień, a pańskie Mościce zawalone plakatami (na drzewach) i co??? Już się pan wykrzyczał???!!! Jasne, bo kumple wiszą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) śmiechu warte :
Prezyden Bień jest poprostu beznaziejny i bardzo dobrze, że jego kadencja dobiega końca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) Obecny tylko 5 dni :
Prezydent Bien jest wedlug mnie niestety razem ze swoja swita z WSB jest najgorzszym zlem jakie moglo spotkac Tarnow...szkoda tego pieknego miasta dlatego nowy Prezydent powinien dobrze po swoim poprzedniku posprzatac! Niestety pasuje tu tylko slowo sprzatac(a czym ze jest sprzatanie?wymiatanie m.in smieci ktore sie zalegly tu i tam...)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947