Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Ludzie mają dość!” czyli o "błękitnym marszu" PO    -   05/10/2006
W sobotę na ulice Warszawy wyruszy, jak się szacuje 15-20 tysięcy uczestników organizowanego przez Platformę Obywatelską „Błękitnego marszu”, będącego w założeniu marszem protestu wobec stylu uprawiania polityki przez PiS, ale też i „manifestacją nadziei”. W marszu mogą wziąć udział również tarnowianie, na których czekają autokary. –Mamy nadzieję, że jeszcze może być normalnie; chcemy też zapobiec temu, co wydarzyło się w Budapeszcie – mówi poseł PO Urszula Augustyn. –Możliwość skutecznego rządzenia przez Prawo i Sprawiedliwość wyczerpała się. Oczekujemy samorozwiązania Sejmu – stwierdza poseł Aleksander Grad.

Ogloszenie
>

-Chcemy upomnieć się o Polskę obywatelską, o Polskę samorządową. Chcemy zapytać się, gdzie jest ta zapowiadana przez PiS odnowa moralna? – dodaje poseł PO. -To, czego byliśmy świadkami, „taśmy prawdy”, korupcja polityczna, zapowiedzi rozmijające się z czynami, język debaty publicznej – wszystko to pokazuje, że ta odnowa ma się dokonać w społeczeństwie, a nie wśród polityków. Będziemy pytali co się stało, w którą stronę Jarosław Kaczyński chce poprowadzić Polskę, jaki ma plan na zmiany, na rządzenie krajem. Bo możliwość skutecznego rządzenia przez PiS już się wyczerpała. (...) Czas pokazał, że ugrupowanie to nie nadaje się do rządzenia. Nie ma najmniejszych możliwości na zbudowanie większości parlamentarnej. (...) Prawo i Sprawiedliwość nie chce pracować dla Polski, nie chce szukać porozumienia, nie potrafi współpracować w sposób partnerski z innymi ugrupowaniami; próbuje je tylko rozbijać – mieliśmy tego przykłady w przypadku PSL Piast, mieliśmy przykłady skutecznego rozbicia LPR, Samooobrony, były próby odebrania posłów Platformie Obywatelskiej. Dalsze czekanie w takim maraźmie szkodzi Polsce. Domagamy się, by parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wypływali na swoich liderów, apelowali o zdrowy rozsądek i wpłynęli na najbliższym posiedzeniu Sejmu, 10 października, na decyzję o jego samorozwiązaniu. Tego chcą Polacy, którzy pragną spokoju, odejścia od języka przemocy, wulgaryzmów; obywatele, którzy pragną, by w naszej Ojczyźnie zapanowała normalność i klimat spokojnej pracy i rozwiązywania konkretnych spraw zwykłych Polaków. Apelujemy, aby każdy z posłów PiS, w tym także posłowie z naszego regionu, przeprosili swoich wyborców za to, co stało się w Sejmie. Posłuchaj wypowiedzi Aleksandra Grada (((mp3)))

-Im więcej pojawia się żądań ze strony społeczeństwa o rozpisanie ponownych wyborów, tym bardziej PiS od tego pomysłu odchodzi – dodaje poseł Urszula Augustyn. –(...) Nasz marsz jest manifestacją planowaną już od dwóch miesięcy, obecne wydarzenia przydają mu tylko mocniejszej wymowy. Chcemy pokazać osoby niezadowolone, ale aktywne, ludzi, którzy tworzą „społeczeństwo obywatelskie”, którzy nie zgadzają się na takie standardy życia publicznego, jakie w tej chwili proponuje PiS. Proszę zobaczyć, co się wydarzyło niedawno w stoczni, jakie obraźliwe słowa tam padły. Potem próbowano to tłumaczyć, że pana Kaczyńskiego poniosło. Czy mówimy tu o głowie państwa?! Jaki dziś jest autorytet władzy? Nie o takie państwo walczyli ci, którzy brali udział w zrywach solidarnościowych. My mamy nadzieję, że jeszcze może być normalnie. (...) Proszę zobaczyć, jak koalicja rządząca histerycznie boi się naszego marszu, próbuje organizować jakieś kontrmanifestacje – to są obawy ludzi nie mających silnego kręgosłupa moralnego. Najwyższa pora powiedzieć, że na taką Polskę się nie zgadzamy! (...) Organizujemy pokojowy, „Błękitny marsz”, który jest zarazem próbą zapobieżenia temu, co stało się w Budapeszcie. Chcemy energię tych ludzi ukierunkować na wzięciu udziału w wyborach samorządowych, bardzo ważnych wyborach, bo właśnie w samorządach podejmuje się konkretne decyzje. Tym, którzy poprzez swój udział w proteście wyrażać będą swoją dezaprobatę, chcemy przypomnieć o tym bardzo ważnym obowiązku, powiedzieć im: weźcie odpowiedzialność we własne ręce, zadbajcie o to, jak będzie się wam żyło w waszych miastach, miasteczkach, gminach i powiatach. Niech marsz będzie oznaczał nie tylko tyle, ż ludzie mają dość, ale niech stanie się manifestacją nadziei – nadziei na normalną Polskę. Posłuchaj wypowiedzi poseł Urszuli Augustyn (((mp3)))

Komentarz redacyjny:
Przedwyborcze wyrazy zatroskania i inicjatywa PO musi budzić zdziwienie. Albowiem jak to już ktoś kiedyś trafnie zauważył, prawdziwi liberałowie dobrze wiedzą, że najlepiej rozwija się tylko ta gospodarka, w którą rząd jak najmniej się wtrąca. A rząd, który ponoć zajęty jest bojem o własne stołki, na rządzenie nie ma czasu. Zatem w interesie obywatela leży, by rząd stał nierządem, możliwie jak najdłużej, na straży czego stać mogą dziennikarze. Ponieważ w świecie medialnych faktów, bez mediów – nie ma konfliktów, niechby i na najwyższych szczeblach władzy.
Polityczna logika samego marszu jest oczywiście logiką partyjną - PO dostrzega w nim jakieś potencjalne korzyści dla siebie i ma do tego prawo. Politycy Platformy dobrze wiedzą przecież, że "marsz" nie może uświadomić Jarosławowi Kaczyńskiemu, że "jego czas minął" i rozmyje się w sobotnich przekazach medialnych z trzech podobnych manifestacji, z których dwie (PiSu i LPR) na hasłach wykrzykiwanych podczas marszu PO nie zostawią suchej nitki.
Są też niepisane prawa demokracji - wyprowadzenie na ulice swoich sympatyków, choćby najbardziej pokojowe, mieści się już w tych prawach z dużym trudem i tylko w najbardziej dramatycznych okolicznościach. Niektórym obecny zamiar PO nie mieści się w głowach, tym bardziej, że - w gruncie rzeczy - głównym powodem "błękitnego marszu" jest sprzeciw wobec naturalnej w polityce chęci sprawowania władzy przez konkurencyjne ugrupowanie. To chyba trochę za mało jak na wyjście z takim sprzeciwem poza parlament - miejsce stworzone i suto opłacane przez nas wszystkich właśnie po to, aby artykułować tam wszelkie zastrzeżenia, niezgody, protesty, apele i żeby tam szukać politycznych rozwiązań największych nawet konfliktów. Innymi słowy mówiąc, to Sejm jest po to, aby szukać politycznych kompromisów. Pojęcie i znaczenie kompromisu, nieco zapomniane w ciągu ostatniego roku, chcielibyśmy na koniec przypomnieć wszystkim politykom. To nie "brak stylu" i nawet nie brak kompetencji rządzących najbardziej irytują Polaków, którzy przecież wybrali jak wybrali. To co się nam najbardziej nie podoba w polskiej polityce ostatnich miesięcy to nieumiejętność rozmawiania "jak ludzie" i nieumiejętność zawierania przez polityków kompromisu. Zgadzamy się z diagnozą PO, że największą część odpowiedzialności za tę sytuację ponosi PiS i osobiste cechy charakteru Jarosława Kaczyńskiego, ale to nie wyczerpuje listy wszystkich winnych.

M. Poświatowski, P.Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 34)Dodaj komentarz
(05-10-2006) keris :
Niech sobie jadą...szerokiej drogi :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) maksio :
rewalacja - jak sie szacuje wyjdzie..., proponuje oszacować jak już wyjdą, bo wątpie osobiście i szacuje że na marsz platformy wyjdzie 15 - 20 osób (słownie piętnaście) nie dlatego że po nie ma racji (chociaż nie ma), ale dlatego że ludzie mają w d... takie akcje, w których chodzi tylko o zmiane warty przy korycie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) do maksia :
wyjątkowo zgadzam się z Tobą. Następuje apatia i znużenie, może przesadziłeś trochę z ilością ludzi ale sądzę że fajerwerków nie będzie. Co zmiany przy korycie , ja jednak wolałbym zmianę, ponieważ czuję się oszukany. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) franek :
chciałby pan poseł być ministrem,ale niestety panie grad nie dla ..... kiełbasa.do autobusów weżmiecie po drodze łebków coby chcięli do stolicy i koszty wynajmu autobusun się zwrócą. szerokiej drogi już czas

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Magda :
maksio raczej płytko spuentował całą rzecz, mnie sie podoba komentarz intarnetu i tez sie pod nim podpisuję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) z ostatniej chwili :
nie to jakas paranoja Pan Prezydent witał szefa rosyjskiego MSZ czeską flagą . Toz to nawet nie czeski film ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Pomiętliwy :
A może by tak Platforma zorganizowała marsz w Brukseli, czyli tam, gdzie są ich prawdziwi mocodawcy. Zaczęła się zadyma z WSI, więc TUSK znów chce obalić taki rząd, ale nie zauważył, że prezydentem już nie jest Bolek Wąsaty. Trzeba wyjśc na ulice, jak salonów brakło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) ludzie :
LUDZIE PO MAJĄ DOŚĆ! Miały być posady rządowe i parlamentarne. Miały być posady w województwach. Teraz mają być posady w samorządach. Ale na razie nie ma nic! A kampanię za coś trzeba robić! I jak dalej góra nie załatwi w końcu posad obalając ten rząd to góra zostanie sama i Tusk poślubi Rokitę i adoptują Grada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) agentura :
Zbadać związki PO z WSI. Andrzej Olechowski, założyciel PO był agentem o pseudonimie MUST, jak sam napisał. Pytanie czy służby specjalne w świetle widocznej klęski AWS-UW utworzyły PO? Czy czują się zagrożone (PO do AWS + KL-D, czyli ci co zyskali na okrągłym stole) i chcą zamurować rząd?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) AW :
jasne agenturo dołożyłbym jeszcze do tego Porozumienie Centrum - karty na stół :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) kaczką po oczach :
Sznowni Państwo, drodzy redaktorzy. Zsatanawiam sie jak to jest , że jednym wolno protestować, innym nie. Jak ktoś chce prtestować robić wiece to niech robi. Zasadniczo zgadzam z treścią komentarza, tylko , może właśnie dlatego ludzie chcą pokazać, że mają dość.Bo ja już mam dość! Pomyślcie jak bardzo ciężko rozmawiać z tymi, którzy uważają ludzi myślących choć trochę inaczej za zomowców. Do polskiej polityki wkroczył język wojny. Zupełnie niepotrzebnie.Ci ludzie chcą poprostu poikazać, że mają dość. Dość bycia wyzywanym od zomowców, ubeków, agentów, dość nieutannej wojny na górze. I mają do tego prawo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) do kaczki po oczach :
Przede wszystkim gratulacje dla Nicka :-) a teraz do rzeczy - ponieważ brakuje pomysłu na rządzenie to się urządza igrzyska. Mnie równiez bulwersuje fakt wyzywania osób NIE ZGADZAJĄCYCH SIĘ Z POLITYKĄ PIS-u /od komuchów, ubeków,sbeków, etc./ ale taka jest jakość uprawiania polityki przez rząd wybrany w demokratycznych wyborach - tak wybrali Polacy więc tak mają. Przypomina mi się stary żydowski kawał, gdy mosiek nasłuchał się o pięknie życia w ZSRR. Gdy wyjechał i przejrzał na oczy chciał swoim bliskim odradzić kopiowanie swojego pomysłu a że szalała cenzura to napisał " Kochani jest mi tak dobrze tu, jest mi tak bardzo dobrze tu , że dobrze mi tak".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) maksio :
prostuję - będzie więcej niż 15 osób na marszu, bo każdemu kto pojedzie, wynajetym z budżetowych pieniędzy autokarem wypłacona zostanie dieta (info z biura poselskiego na wałowej)... może to lepszy pomysł wywieźć bezrobotnych do warszawy niż na slowację:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) kierowca :
Autobusy opłacone. Rozkazy do każdego powiatu wydane. Manifa musi się udać tym bardziej, że z niej ma się wykluć "spontaniczny masowy protest obywateli" przeciwko naruszaniu umów z Magdalenki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) pilot kierowcy :
a ci dalej swoje. Magdalenka pewnie tez stoi za zamianą flag przy powitaniu szefa dyplomacji Rosji i za poprzednie skuchy też ... "już pożegnania nadszedł czas" . Pis alle muerte Prawie jak zawołanie Fidela

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) Sympatyk EnDecji :
A ja sie wybieram na marsz.... Białej Rózy oczywiście !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) money :
Zwolennicy PO nawet zachmurzenie w dniu wizyty MSZ Rosji przypisują nieudolności PiS. PiS nie jest moim ulubieńcem ale to co robi PO to żenada wynikająca z braku dostępu do koryta. Kasa podatników leci do PiS i to PO boli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) mamona :
hej money przywaliło ci do końca , czy udajesz przygłupa. Żenadą jest ten cały cyrk za który będziemy się wstydzić jeszcze conajmniej kilka lat. Pa Pa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) cd :
nieudolności PIS-u nie trzeba przypisywać , fakty mówią za siebie a jak się doda do tego reprezentację bracholi :-) jak brak znajomości hymnu państwowego, to brak rozróżniania barw narodowych , jak nie tandetna reklamówka rodem ze stadionu X - lecia /na okęciu/ to zamiana flagi z ruskiej na pepikową, jak nie całowanie po rękach Radka :-) hi hi hi hi i to co najbardziej chyba kuriozalne acz jednocześnie tragiczne - fotka z Buschmenem za 1000 polskich zołnierzy /ciekawe jak zabrzmi słowo przepraszam - bo zabrzmieć będzie musiało - NIE mam wątpliwości/ to spadówa z konferencji do uczesania :-) szczena opada choć silna, a jaki obciach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2006) flaga :
Wytłumaczenie jest banalne. Na półce leżą poskładane, wyprasowane flagi. Po złożeniu rosyjska i czeska mają widoczne 3 kolory. Te same kolory. Ktoś z najniższego szczebla urzędu ( dozorca?) złapał. nadział na kije. Wetknął i poszedł. A media i PO na to: MSZ jest niekompetentne. Czy ci nieudzacznicy z PO nie potrafią już wymyślić zarzutu na poziomie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) kaczką po oczach :
Zgadza się nikt nie wmawia fotydze, że to ona wdrapywała się na maszt i wieszała flagi. Wytłumaczenie rzeczywiście jest banalne. To niejest wina Prezydenta!!1 i Premiera. Oni tez nie wieszali tej flagi . Wiemy. Tylko, że dbanie o wizerunek to dbanie o każdy szczegół . Kiedy Ministerstwa są dobrze zarządzane, kiedy jest porządek i rzetelna robota to nie ma gaf. Bo wcześniej aż takich gaf nie było...Ale w trakcie nieustannej wojny politycznej, wojny na górze, bałaganu. Ministrowie są tak zaangażowani w doraźne pojedyni polityczne, medialne wojny na słowa, że w departamentach jest burdel i bezhołowie totalne....zawsze jest taka , że szef odpowiada za każdego pracownika , bo odpowiada za całość firmy i kropka. Minister odpowiada za Ministerstwo aPrezydent za Państwo, Premier za rząd. Takie błędy mogą również wiele kosztować bo to dyplomacja . Pomysłmy np. , że ktoś myli flagi krajów koreańskich...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) Becik :
A z ostatnich informacji :Pan Prezydent (oczywiście Kaczyński )ma niepełną wiedzę geograficzną.Sasiadów myli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) tuskiem po źrenicach :
Rosjanie przywieźli tłumaczke, która nie umiała tłumaczyć buhahaha... Cieszę się, że nasza, rządowa tłumaczka stanęła na wysokości zadania i jej pomogła. Jak słusznie mówi kaczką po oczach "Kiedy Ministerstwa są dobrze zarządzane, kiedy jest porządek i rzetelna robota to nie ma gaf." Jak dodaje kaczką po oczach "takie błędy mogą również wiele kosztować bo to dyplomacja". Oby nasz rząd okazał zrozumienie dla błędu Rosjan i nie rozpoczęła się z tego powodu 9 wojna światowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) LPR :
Dziękuje kaczką po oczach za poparcie naszego marszu! Oto właśnie nam chodzi. Mamy już dosyć! Zapraszamy Was wszystkich na sobote na Nasz Marsz do Warszawy :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2006) Tomasz :
Drogie dzieci! Nie podoba sie Wam obecny Prezydent i jego "gafy" ? A gdzie byliście z Waszymi komentarzami jak Kwaśniewski w świętym dla Polaka miejscu tj. na cmentarzu w Charkowie gdzie spoczywają właśnie Polskie Elity, których potomków tak bardzo nam teraz brakuje - pijany jak świnia "składał" Im hołd? Albo jak podczas wizyty na Białorusi wchjodził do swojej limuzyny przez bagażnik ? A gdzie byliście jak Guru polskich elit, moralizator wytyczający właściwe ścieżki każdemu i wszystkim, który po dziś dzień naucza w swojej gazetce (oczywiście Wyborczej) co dobre a co złe, który twierdzi że jeżeli masz inne niż obowiązujące poglądy to jesteś oszołomem mocherowym - jak reagowaliście na jego stwierdzenie iż gen. Kiszczak to człowiek honoru, a wreszcie szanowni dziennikarze jak reagowaliście wówczas jak guru zwracał się do Waszych kolegów "odpiepszcie się od Pana Generała"??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Adela :
Tomasz, jak mieli protestować jak wtedy media nie były wolne i telewizja nic nie pokazała? Dopiero teraz, za rządów PiS mamy w pełni wolne media i możemy się o wszystkim dowiadywać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Brawo !!! :
GŁOSUJE NA PO bo NIE LUBIĄ GEJÓW! Stefan Niesiołowski: "Nie wyobrażam sobie, żeby przyszła pani Senyszyn albo pan Biedroń. Na pewno nie życzymy sobie też lesbijek ani pań z biczem. Jeżeli przyjdzie jakiś homoseksualista, to na pewno nie będzie szedł w pierwszym szeregu, ani w jakimś widocznym miejscu, koło Tuska. Nie możemy takiego kogoś wyrzucić, ale jeżeli zacznie wznosić swoje homoseksualne postulaty, zostanie wyprowadzony."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Kazimiera Szczuka :
Kazimiery Szczuki: Uważam te słowa za bardzo zabawne, bo ani przez myśl mi nie przeszło, aby gdziekolwiek maszerować z panem Niesiołowskim i jego partią. Te słowa zdradzają największy kłopot PO, a mianowicie to, że niczym nie różni się od PiS. Te słowa - obraźliwe dla feministek i mniejszości seksualnych, świadczące o patriarchalizmie i homofobii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Adam :
Bandy nierobów polityczno - urzędniczych. Może zatrudnicie się chociaż na miesiąc w firmie prywatnej? Zweryfikujecie się: 1. Czy potraficie pracować. 2. Czy w ogóle coś potraficie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2006) Nasze bagno :
Około trzydzieści osób z Młodych Socjalistów i Pracowniczej Demokracji stanęło na drodze marszowi PO. Jakże miłym dla oka widokiem był Rokita, który słysząc okrzyki "PiS-PO to samo zło." miał minę, jak gdyby przed chwilą dostał jajkiem. Coś cudownego. Ciekawym pomysłem Młodych Socjalistów były czerwone kartki. Najpierw krzyczeli imię i nazwisko polityka(Tusk, Rokita, Kaczyński, Olejniczak, Giertych itd.) a potem wyciągali z okrzykiem czerwone kartki. Uczestnicy marszu PO dowiedzieli się od Młodych Socjalistów, że w Błękitnym Marszu idzie z nimi postkomuna (czyli SLD, któremu liderzy Platformy kazali zdjąć flagi), oraz: "PiS, PO- nic was nie różni!". Młodzi Socjaliści krzyczeli także: "prawa człowieka albo prawa rynku" oraz "liberalizm-kanibalizm". Wk urzyliśmy liderów PO tak bardzo, że kazali nas usunąć plolicji- to jest ich wolność słowa. Jednak policjanci zlekceważyli te "rozkazy", jakiś wysoko postawiony członek PO groził nawet dymisjami w policji... A ponoć PiS są zakłamani i nie szanują wolności słowa. :D Pomimo zaledwie dwóch wzmianek o naszym demo w mediach uważam, że zakończone ono zostało calkowitym sukcesem. To nie lada wyczyn w trzydzieści osób skupić na sobie uwagę kilku tysięcy platformersów, którzy nie słuchali swego "wodza", tylko denerwowali się słysząc kolejne hasła prawdy, jak choćby "precz z homofobią Niesiołowskiego." Na twarzach niektórych można było wyczytać pytanie: "co ja tu do cholery robię?", bo jak zauważyliśmy, ok. 80% poszło na ten marsz, bo "wszyscy idą", bo "było o tym w TV". Totalnie bezideowy ruch. POrażka moim zdaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2006) hmm :
już wasi ojcowie i dziadkowie ujmowali się za "prawami człowieka". Dziękuję, wolę prawa rynku, bo one oznaczają prawo człowieka - do godnego życia i samostanowienia. Żadnych regulacji. No i te "czerwone kartki" - pogratulować pomysłu rodem z PRL. Młodzi Socjaliści wyzywający PO od "postkomuny", tego jeszcze w żadnym kabarecie nie było

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2006) sympatyk po :
byłem na marszu i jestem dumny z naszych liderow PO to było coś pięknego i niezapomniane wrażenia.zadnej agresji nie tak jak na wiecu PISu bo wg nich jestem zomowcem,Tak jak oni podzielili polske to nikt tego tak nie zrobił nawet komuna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2006) do Adama :
spieprzaj w PGR-y

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) Adam :
A że dziadek miał Tuska w Wermachcie, to już zapomnieli?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947