To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Święto "Azotów"    -   07/10/2006
Trwa Święto Pracowników Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A. Po wczorajszej gali z koncertem Grzegorza Turnaua na dziś zaplanowano m.in. Wielki Piknik Rodzinny na terenach przyległych do MFK. Okazja do świętowania stała się dla nas także okazją do rozmowy z nowym prezesem „Azotów” Jarosławem Żołędowskim. Pytaliśmy przede wszystkim o dalszy los prywatyzowanych zakładów.

Ogloszenie
>

Niestety, jak się okazuje w sprawie prywatyzacji ZAT wciąż nic nie jest jeszcze pewne, a „piłeczka” wciąż jest po stronie rządu, który wobec koalicyjnych zawirowań może nie mieć czasu na podjęcie jakichkolwiek wiążących decyzji. Póki co prywatyzacja jest w toku, kilka dni temu UOKiK wydał pozytywną opinię i ostatnim już ogniwem procesu pozostaje zgoda Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Rady Ministrow, które mają na to jeszcze około trzech tygodni czasu. Wówczas oficjalnym właścicielem „Azotów” zostanie firma PCC.
Wciąż jednak pojawiają się spekulacje, iż rozważane są inne warianty, jak prywatyzacja poprzez giełdę czy konsolidacja branży. W takim wypadku cały proces trzeba będzie powtórzyć od nowa, a Zakłady Azotowe przez kolejne kilkanaście miesięcy będą musiały samodzielnie walczyć o rynek, licząc na utrzymanie się koniunktury i szukać innych rozwiązań na finansowanie planowanych inwestycji. Wobec tego stanu zawieszenia zarząd (wciąż okrojony i z ogłoszonym, ale wciąż nierozstrzygniętym konkursem na szefa ZAT) największego w regionie przedsiębiorstwa nie ma łatwego zadania.

Kto zapłaci odszkodowanie firmie PCC w przypadku odstąpienia od sprzedaży ZAT? Czy pracownicy nie będą wówczas musieli oddawać swoich akcji? Jakie będą dalsze losy „Azotów”? O to wszystko pytałem prezesa zarządu ZAT SA - Jarosłwa Żołędowskiego. Szef największej firmy w regionie ma 38 lat, jest prawnikiem po UJ i ekonomistą z dyplomem MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Doradca Ministra Finansów, Ministra Zdrowia, ekspert Związku Miast Polskich, członek Komisji w Urzędzie Służby Cywilnej. Pracował na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych w jednostkach podległych Samorządowi Małopolskiemu i Krakowskiemu, w banku, spółce giełdowej, kancelarii prawnej, spółkach prywatnych, był m.in. wiceprezesem Rady Nadzorczej Zakładów "Bonarka" w Krakowie. Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji Ziemi Krakowskiej; Wiceprezes Towarzystwa Naukowego i Dyrektor Instytutu Finansów i Bankowości w Centrum im. Mirosława Dzielskiego w Krakowie, współzałożyciel i Członek Zarządu Stowarzyszenia Amnesty International w Polsce.
Posłuchaj fragmentów rozmowy z prezesem ZAT (na zdjęciu w środku, z dziećmi, które odwiedziły budynek administracji Zakładów w trakcie wczorajszego Dnia Otwartego): (((mp3)))
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:39:02
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html