Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Lepsze drogi dopiero po 2013 roku   -   12/10/2006
Blisko 1 mld 350 mln zł na drogi chce przeznaczyć w latach 2007-2013 województwo małopolskie – pisze dzisiejsza „Gazeta Krakowska”. Większość tych pieniędzy to nakłady inwestycyjne m.in. na budowę 10 obwodnic, likwidowanie i przeciwdziałanie osuwiskom i ciągłe remontowanie istniejących dróg. - Oceniamy, że przez te lata rocznie na drogi wojewódzkie przeznaczać będziemy średnio 200 mln zł - mówi Janusz Sepioł, marszałek Małopolski. - W globalnej kwocie 1 mld 350 mln zł - 750 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej, ok. 300 mln ze środków własnych, zaś pozostałą część wyłożą m.in. samorządy gminne i powiatowe oraz ministerstwo transportu.

Ogloszenie

Jan Bereza, członek Zarządu Województwa Małopolskiego podkreśla, że większość nakładów inwestycyjnych zostanie przeznaczonych na budowę obwodnic, m.in. północnej obwodnicy Krakowa, Szarowej (ma skrócić czas dojazdu do mostu w Koszycach), Zembrzycach, Olkuszu, Bochni, Gdowie, Podegrodziu, Proszowicach i Wojniczu.
Poza obwodnicami inwestycje na drogach wojewódzkich prowadzone będą w sześciu innych dziedzinach, m.in. realizowany będzie program inwestycyjny "Granica", na drogach prowadzących do przejść granicznych. Są też programy: "Węzły" i "Żwirowiska". Mają one pozwolić na poprawę stanu bezpieczeństwa i warunków jazdy w powiatach: brzeskim, tarnowskim, bocheńskim i wielickim.
Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "GK".

inTARnetowy komentarz redakcyjny:
Za siedem lat zamiast pchać się do centrów miast i miasteczek, a potem stać w korkach, pojedziemy obwodnicami. Nie będziemy się martwić o to, że zniszczymy samochód na dziurawych jak szwajcarski ser drogach, bo te będą równe niczym stół. Obiecuje nam to marszałek Sepioł. No cóż, wybory tuż, tuż. Kampania nabiera tempa. Na razie obietnicę złożył obecny marszałek. Co obiecają inni - nie wiemy. Wiemy za to, że obiecywać jest łatwo. Ba, nawet taka jest konieczność wyborcza. Dlatego warto pamiętać co i kto nam obiecuje. Bo gdyby zamiast dróg jak ze snu przytłoczyła nas przaśna rzeczywistość, a marszałek Sepioł nadal był marszałkiem lub był blisko, to my mu tę obietnicę przypomnimy.
inTARnet.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947