Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przedwyborczy przekładaniec (1)    -   17/10/2006
Start kampanii wyborczej do samorządu został nieco przygaszony ostatnimi wydarzeniami na ogólnopolskiej scenie politycznej. Gdy to piszę, właśnie oddala się, spędzająca sen z powiek wielu politykom, perspektywa podwójnych wyborów, ale wciąż bardzo prawdopodobne jest, że kampania samorządowa okaże się jedynie preludium do kolejnej, tym razem parlamentarnej. Nic więc dziwnego, że na gruncie lokalnym kampania nie jest jeszcze krzykliwa a wiele z ugrupowań i kandydatów przyjęło postawę wyczekiwania, praktycznie nic jeszcze dla swej wyborczej promocji nie czyniąc. Nie można jednak powiedzieć, że oznak politycznej batalii o władzę nie widać w Tarnowie i okolicach w ogóle.

Ogloszenie
>

Awangardziści kampanii 2006

Najwcześniej, bo jeszcze przed wakacjami, ze swoją kampanią informacyjną ruszył doktor i radny Zbigniew Martyka jako kandydat na urząd Prezydenta Tarnowa oraz popierające go ugrupowanie „Solidarny i Nowoczesny Tarnów”, zrzeszające różnorodne środowisko - od związkowców „S” po narodowców i członków oraz sympatyków Unii Polityki Realnej.

Martyka i SINT sięgnęli po dość nowatorskie - jak na tarnowskie warunki - metody komunikacji z potencjalnymi wyborcami, proponując im napisanie (prawie dosłownie) swojego programu wyborczego. Konkurenci Martyki uznali wtedy, że to bezprecedensowy przykład faktycznej niekompetencji, nieznajomości problemów miasta a także przykład populizmu wyborczego tworu pod nazwą „SiNT”. Efektem wiosennej, zakrojonej na szeroką skalę akcji ankietowo-konsultacyjnej było jednak kilka tysięcy odpowiedzi od Tarnowian, z których wyłowiono te najczęściej się powtarzające. Posegregowane w działy tematyczne, złożyły się one na kolportowany właśnie do każdego tarnowskiego domostwa program wyborczy SiNT. Również kampania plakatowa ugrupowania jest obecnie najbardziej widoczna w mieście. Ilość plakatów do rozwieszenia sprawia, że kampania ta nie zawsze przebiega z szacunkiem dla estetyki miasta a nawet prawa w ogóle. Nie ukrywają tego nawet politycy SINT, twierdząc, że mają mnóstwo wolontariuszy, których czasami ... trudno upilnować.

Posłuchaj wypowiedzi przedstawicieli SiNT na ten temat : (((mp3)))

SiNT był też jednym z pierwszych ugrupowań, które zarejestrowało swoje listy a na tych pojawiły się m.in. takie nazwiska jak: przedsiębiorców Ryszarda Knapika, Jana Merchuta i Michała Łabno, lekarek Renaty Lechowicz oraz Grażyny Janiszewskiej - Boryczko, rzeczniczki ugrupowania - Małgorzaty Podlasiewicz, szefowej Samorządowego Centrum Edukacji Barbary Niziołek, filmoznawcy Jerzego Świtka, obecnego dyrektora Mościckiego Centrum Kultury (do niedawna MFK) - Macieja Dudy, nauczycielki I LO Urszuli Hajek, trenera judo Dawida Kowala, dziennikarki i pisarki Elżbiety Oćwieji, Renaty Żaby-Golesz (kilka lat temu startującej do Sejmu z listy PSL) a także obecnego prezesa UPR w Tarnowie - Macieja Wietrzyka.

Posłuchaj z rozmowy z przedstawicielami SINT : Zbigniewem Martyką, Maciejem Wietrzykiem i Małgorzatą Podlasiewicz oraz Marianem Pikulem z sojuszniczej (przynajmniej jeszcze kilka dni temu) LPR: (((mp3)))

Z kim LPR, z kim „Tarnowianie” ?

6 października na konferencji prasowej odbywającej się w biurze poselskim Bogusława Sobczaka przedstawiciele SINT wraz ze Zbigniewem Martyką i radnym LPR Marianem Pikulem poinformowali dziennikarzy o zamiarze zblokowania obu list (zdjęcie z tego wydarzenia w załączeniu). O trwających wciąż rozmowach na temat ewentualnego zblokowania list z LPR informują też lokalni politycy PiS. Jeśli rzeczywiście członkowie i sympatycy partii Romana Giertycha mają jeszcze jakieś dylematy w tej kwestii, to muszą je rozstrzygnąć najpóźniej do czwartku, bo wówczas mija przewidziany ordynacją termin zgłaszania bloków ugrupowań. Niezależnie od tego z kim ostatecznie pójdą do miejskich wyborów lokalni politycy LPR, na listach tej partii w Tarnowie pojawili się m.in. dotychczasowi radni klubu LPR - Zdzisław Martyka i Marian Pikul, jest także Daniel Tymoszuk (uważany za „szarą eminencję” środowiska popierającego kandydaturę Zbigniewa Martyki), Antoni Wilczyński, Mieczysław Stańczyk, Rafał Pluciński, Zdzisław Jasiewicz, Marek Wróbel, Lidia Bajorek czy też młoda radna sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Padło.

Nieoficjalnie mówi się, że w przypadku gdyby politycy LPR wybrali jednak alians wyborczy z Prawem i Sprawiedliwością, SiNT gotów sprzymierzyć się w wyborach do Rady Miasta z … „Tarnowianami” - czyli ugrupowaniem stojącym za kandydaturą dr Ryszarda Ścigały na stanowisko Prezydenta Tarnowa. „Tarnowianie”, na którego listach znaleźli się, poza byłym prezesem „Azotów”, m.in. prezesina Towarzystwa Przyjaciół Mościc - Barbara Brożek-Czekańska, znany piekarz Jan Błaszkiewicz, długoletni dyrektor artystyczny „Świerczkowiaków” - Andrzej Radzik, przedsiębiorcy Wiesław Kuldanek i Jerzy Hebda, lekarka Barbara Hycnar, dziennikarz Wiesław Szczupak, członek zarządu oddziału Stow. Elektryków Polskich Zbigniew Papuga a także Katarzyna Duraj ze Stowarzyszenia „Kropla” oraz Stanisław Madeja i Tadeusz Mazur - to ugrupowanie na lokalnej tarnowskiej scenie politycznej świeżutkie i niejako z konieczności „obrotowe”, szukające bliskich partnerów do powyborczej współpracy już teraz. Nic dziwnego, że ugrupowanie rozważa także możliwość zblokowania list z Platformą Obywatelską (nie wiadomo co na to PO) a być może – choć z taktycznych powodów mniej chętnie - również z centrolewicową „Wspólną Polską”. „Tarnowianie”, jak na ugrupowanie niezależne (czytaj: nie zasilane funduszami stojącej za nim partii) prowadzi dość widoczną i słyszalną kampanię w mieście, jest to jednak przede wszystkim kampania prezydencka Ryszarda Ścigały, a to – nawet w przypadku sukcesu tego kandydata – nie gwarantuje obecności zbyt wielu jego sympatyków w nowej Radzie.

Faktyczny POdział czy POzorny ?

Wiele zatem zależy od decyzji PO, z której częścią środowisko skupione wokół Ryszarda Ścigały i on sam nieco się rozeszło (żeby nie powiedzieć skonfliktowało) w lecie, podczas batalii o poparcie Platformy dla rozważanych długo przez tę partię kandydatur byłego prezesa ZAT i Andrzeja Sasaka – obecnego zastępcy prezydenta Tarnowa. Ścigała i jego sympatycy nie mogą liczyć na jawnie wypowiadane teraz wyrazy sympatii, ale tajemnicą poliszynela jest ciche i nieformalne wsparcie udzielane wciąż Ścigale przez wielu członków PO , w tym oboje tarnowskich posłów tej najpopularniejszej teraz (przynajmniej według sondaży) partii. Aleksander Grad „gardłował” za kandydaturą niedawnego szefa ZAT na zjeździe regionu PO do samego końca…A nawet dzień dłużej – jak zauważali z przekąsem adwersarze, nieco zniesmaczeni postawą parlamentarzysty. Ostatecznie jednak na zjeździe zwyciężyli wewnętrzni partyjni oponenci posła z Ryszardem Żądło i Krzysztofem Nowakiem na czele, którzy sprzeciwiając się kandydaturze forsowanej przez A.Grada i U.Augustyn, podkreślali SLD-owski rodowód jeśli nie samego Ścigały, który członkiem żadnej partii nie jest, to na pewno polityczny kontekst jego wyboru na fotel prezesa ZAT przez ekipę Leszka Millera i Krzysztofa Janika.
Kandydatem PO został ostatecznie Andrzej Sasak, co doprowadziło do wycofania się z prezydenckiego wyścigu przez dotychczasowego włodarza miasta- Mieczysław Bienia, który wsparł kandydaturę obecnego swojego zastępcy. Bień, w tej chwili oczywisty potencjalny kandydat na zastępcę Sasaka – prezydenta, o Ścigale wypowiada się obecnie w tonie „szorstkiej przyjaźni”, wciąż nie rozumiejąc decyzji tego ostatniego o samodzielnym starcie w wyborach. Mniej „pamiętliwy” zdaje się być sam Andrzej Sasak, który już po otrzymaniu poparcia wyborczego przez partię deklarował współpracę ze swoim konkurentem a także widział Ścigałę wśród swoich potencjalnych zastępców. Do kampanii samorządowej w mieście PO i Nasz Dom Tarnów przystąpiły zatem nieco poobijane bratobójczymi konfliktami wewnętrznymi, dość niemrawo, głównie wykorzystując przychylne partii sondaże. Poza Andrzejem Sasakiem, który „zna Tarnów najlepiej” (i rzeczywiście świadczyć może o tym jego kilkunastoletnie, nieprzerwane od roku 1990 doświadczenie samorządowe) jedynymi obecnie dostrzeganymi na afiszach kandydatami PO-NDT jest rodzeństwo Babuśków - oprócz znanego radnego Bartłomieja (na tegorocznym plakacie znacznie „od-anielonego” w porównaniu z podobizną kolportowaną rok temu w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy), polityczną „wolę bożą” poczuła też jego tyleż ładna, co młodziutka siostra- Agnieszka. Sądząc po gigantycznej podobiźnie na placu Sobieskiego, z chybionego rok temu pomysłu sfotografowania się na wyborczym plakacie … z psem zrezygnował też Krzysztof Nowak. Więcej kandydatów PO na razie na tarnowskich ulicach nie widać...
Co też trochę zastanawia, bo od czasu przedstawienia list kandydatów PO minęło już sporo czasu. Czytaj tutaj.

Koń nie zostanie prezydentem

To, co jest teraz potencjalnie największą siłą PO, to znaczy sondaże, jest równocześnie zmartwieniem Prawa i Sprawiedliwości. Lokalni politycy rządzącej krajem partii będą się musieli oczywiście podczas kampanii tłumaczyć wyborcom z przedziwnych wolt politycznych, kontrowersyjnych wypowiedzi i najłagodniej rzecz ujmując - niekonsekwentnych decyzji „centrali”. Nic więc dziwnego, że poza formalnościami wynikającymi z przepisów ordynacji (a więc oficjalne zgłoszenia i rejestracje) początek tej trudnej kampanii tarnowski PIS odsuwał jak długo mógł. Co prawda już podczas czerwcowej wizyty w Tarnowie na kandydata PIS w wyborach prezydenckich oficjalnie „namaścił” posła Rojka (prezydenta Tarnowa już w latach 1998-2002 i jeszcze przed rokiem radnego RMT) sam Jarosław Kaczyński, ale dotychczas swej kampanii poseł nie zainaugurował, co więcej – sądząc po aktywności mierzonej częstotliwością wystąpień w lokalnych mediach - praktycznie w ogóle „zniknął z eteru”. Nie on jeden zresztą. Próżno było szukać w ostatnich miesiącach śladów jakiejkolwiek, nawet tej czysto przedwyborczej aktywności innych tarnowskich posłów PiS oraz pozostałych, starszych lokalnych polityków tej partii, nawiedzających „centrum poselskie” przy ulicy Wałowej 1. Nieśmiałe próby „zaistnienia” wychodziły z drugiego, „młodszego”, tarnowskiego ośrodka PiS – tj. biura eurodeputowanego Bielana i senatora Wiatra, z którymi związani są działacze Tarnowskiego Klubu Młodych PIS FM . Do tej swoistej medialnej ciszy ostatnich miesięcy, w ostatnich tygodniach przyczyniła się zapewne sytuacja, powstała po rozpadzie i teraz powrocie do „starej” koalicji PIS-LPR-Samoobrona oraz słynna już telewizyjna emisja „taśm posłanki Beger”, które doprowadziły do radykalnego obniżenia wcześniejszych dobrych notowań PIS-u. Na pewno zmusiło to lokalnych polityków tej partii do zrewidowania wcześniejszych zamierzeń dotyczących kampanii wyborczej. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się w Tarnowie, że jeśli PIS poprze w wyborach konia to ten koń zostanie prezydentem miasta. Obecnie PiS nie ma powodów do entuzjazmu a ewentualny, wcześniej postrzegany być może jako dość łatwy, sukces nie przyjdzie tu sympatykom partii braci Kaczyńskich bez trudu. PiS startuje zatem późno i nie wiadomo, czy ma w ogóle jakiś pomysł na kampanię w tych zmienionych nagle dla siebie warunkach. Dopiero podczas poniedziałkowej konferencji zaprezentowano nam kandydatów PIS na miejskich radnych. Podobnie jak PO z NDT, PIS współpracuje z klubem radnych „Prawy Tarnów”. Członkowie tego stowarzyszenia stanowią trzon kandydatów na radnych PIS przyszłej kadencji tarnowskiego samorządu. Wśród nazwisk kandydatów znajdujemy zatem radnych Jacka Łabno, Stanisława Klimka, Barbarę Koprowską, ale też dyrektorkę Szpitala św. Łukasza Annę Czech, która klub „PT” podczas kończącej się kadencji opuściła. Na listach PiS znajdują się też m.in: związany z tarnowską oświatą Zbigniew Koprowski, prezes tarnowskiego KIK-u Antoni Zięba, byli członkowie zarządu miasta za rządów AWS – Stanisław Podkościelny i Józef Gancarz, były dyrektor gabinetu prezydenta Rojka – Zbigniew Guzy, Józef Ogorzelec ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, wykładowca PWSZ Tadeusz Łętka, znany lekarz Roman Korczak, a także dobrze znany wszystkim inTARnautom Piotr „Weredyk” Sak. Są też młodzi, ambitni działacze młodzieżówki pisowskiej – Grzegorz Kądzielawski (lider listy PIS w okręgu nr 4), Łukasz Opaliński i Łukasz Babicz.
Posłuchaj fragmentów wczorajszej wypowiedzi Józefa Rojka na konferencji prezentującej kandydatów PIS na radnych Miasta Tarnowa : (((mp3)))

Wyborczy tygodnik

Oryginalny pomysł na kampanię ma Marek Ciesielczyk, który jednak jak mu zarzucają oponenci prowadzi swoją kampanię permanentnie i – co trzeba radnemu oddać - o swoich wyborczych kampaniach myśli nieustająco, z dużym wyprzedzeniem planując kroki. Dotychczas arsenał środków marketingowych dr Ciesielczyka nie był zbyt wyrachowany. Gdyby wraz z politycznymi ambicjami taty, nie rośli też jego uroczy synowie - bliźniacy i gdyby nie trzeba było im wykonywać nowych fotografii do kolejnych plakatów i ulotek – Marek Ciesielczyk w zasadzie nie musiałby na swoich afiszach niczego, poza datą, zmieniać. Jako że mieszkańcy tarnowskich osiedli reagują już alergią na jeżdżącą „szczekaczkę”, obsługiwaną przez radnego osobiście, w tym roku trzeba było wymyślić coś nowego. Pomysłem na kolejną kampanię okazała się … własna gazeta. Skonfliktowany lub przynajmniej skłócony z prawie wszystkimi redakcjami w nadwątockim grodzie, radny Ciesielczyk postanowił wydawać tygodnik „Bez Cenzury”. Mimo że pismo, którego pierwszy numer ukazał się 10 października wykorzystuje faktyczną niszę na rynku prasowym w Tarnowie i regionie, wydaje się projektem niezmiernie ambitnym. I to bynajmniej nie ze względu na tabloidalną zawartość gazety i nieco brukową póki co formułę nie tylko politycznego ale też przecież komercyjnego przedsięwzięcia. Proceder „kupowania” sobie jakiegoś medium na czas wyborów, ma niestety , również w Tarnowie, długą tradycję. Radny uczynił to jednak nie „pod stołem” i za pośrednictwem jakiegoś biznesmena „przy kasie” lub co gorsze za pomocą budżetu jakieś publicznej spółki, ale wchodząc na rynek jawnie, oficjalnie obwieszczając swoje zamiary i ponosząc pełne ryzyko (również finansowe) swojego projektu. To musi budzić szacunek. Nie zmienia to oczywiście faktu, że czyni to człowiek, który politycznego cynizmu i sztuki dobierania faktów pod z góry założoną tezę, mógłby uczyć w szkołach dla adeptów polityki, której „polski” sposób uprawiania skądinąd nieustannie piętnuje. Biorąc pod uwagę destrukcyjną osobowość szefa „Uczciwości” niekoniecznie jedynie względy czysto biznesowe mogą przeszkodzić w dłuższym (niż czas kampanii wyborczej i czas tuż po wyborach) zafunkcjonowaniu nowego tygodnika na rynku prasowym Tarnowa i regionu.
Zajęty działalnością wydawcy Marek Ciesielczyk nieco zaniedbał starania o ewentualne przedwyborcze alianse. Zdążył się już poróżnić z wydawałoby się najbliższą mu ideowo – Ligą Polskich Rodzin, SiNT-em i osobiście z popieranym przez nich na stanowisko prezydenta Zbigniewem Martyką . O rozmowach na temat blokowania list np. z PiS, czego „Uczciwość” nie wykluczała, nic nie wie pełnomocnik PiS w Tarnowie - Marian Iwaniec, ale też politycy rządzącej partii nie są chyba zainteresowani współpracą z tak nieprzewidywalnym politykiem, jak Ciesielczyk. Niedwuznacznie wypowiada się na ten temat poseł Rojek, który zaprzecza, aby rozważał i mógł zaproponować Ciesielczykowi stanowisko swojego zastępcy w przyszłym zarządzie miasta.

Jeden Kwaśny wiosny nie czyni

Bardzo enigmatycznie zachowuje się tarnowska „centrolewica”, czyli lokalna odmiana zawartego na szczeblu centralnym aliansu Wspólna Polska – zawartego przez SLD, Unię Pracy, SDPL i demokratów.pl . Póki co jedyną oznaką ich działalności jest wysunięcie i poparcie przez te ugrupowania kandydatury Krzysztofa Bazuły na urząd Prezydenta Tarnowa. Jako że wyborczej determinacji w głosach i kampanijnej aktywności polityków Lewicy ciągle nie widać, zasadnym pozostaje pytanie czy oby kandydatura Bazuły nie jest czysto „taktyczna”. W konserwatywnym Tarnowie wyborcy mogliby bowiem ciężko znieść już na tym etapie kampanii udzielone przez SLD poparcie dla kandydatury Ryszarda Ścigały. Wszak ten ostatni bardzo zabiega o wizerunek niezależnego pretendenta. Sam Bazuła już dziś deklaruje, że naturalnym kandydatem do poparcia przez siebie w drugiej turze wyborów - gdyby to nie on się w niej znalazł - jest niedawny jeszcze prezes „Azotów”. O ile nie dziwią takie zachowania i kalkulacje w przypadku prezydentury, to dziwi dotychczasowy brak przejawów praktycznie jakiejkolwiek kampanii wyborczej kandydatów centrolewicy do Rady Miasta.
Przez całe wakacje z tablic ogłoszeniowych w Tarnowie uśmiechała się do nas uśmiechnięta twarz podobno przystojnego (nie mi to oceniać) młodego polityka SLD Kuby Kwaśnego, znanego m.in. ze swojej inTARnetowej działalności komentatorskiej. Po bodajże sierpniowym, trochę zresztą niepotrzebnie wyolbrzymianym przez zainteresowanego, epizodzie z zamalowaniem jego plakatów i ulotek na siedzibie SLD w Tarnowie oraz podszyciu się pod jego imię i nazwisko przez jednego z internetowych „dowcipnisiów”, również aktywność kampanijna Kwaśnego, przygasła. Powieszone dawno plakaty zaklejone zostały już kilkoma warstwami podobizn jego konkurentów politycznych.

Większość ugrupowań startujących do tarnowskiej Rady Miasta wyraźnie wciąż jeszcze na coś czeka. Na co i czy lub jakie ewentualnie mają w zapasie atuty – zapewne dowiemy się w najbliższych dniach i tygodniach. Czy ewentualne „asy z rękawa” pozwolą jednak w dość krótkim już czasie zniwelować dystans do konkurentów dysponujących albo solidnym zapleczem partyjnym albo tych, którzy prowadzą swą kampanię konsekwentnie już od miesięcy ?
Najdziwniejszym jest to, że mimo iż kampanie wyborcze rozpoczynają się w Polsce coraz później to paradoksalnie wszystkim nam towarzyszy wrażenie, że przecież kampania wyborcza w ogóle nigdy się nie kończy i nie zostaje nawet na jeden dzień w roku przerwana. Na ile poczucie to wpłynąć może choćby na frekwencję w nadchodzących listopadowych wyborach - m.in. nad tym problemem spróbuję się zastanowić w kolejnym odcinku „Przedwyborczego przekładańca”. Do którego lektury już teraz zapraszam

Piotr Dziża
dziza@intarnet.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 233)Dodaj komentarz
(17-10-2006) Jakub Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Małe sprostowanie Panie Piotrze ... ponieważ kampanie wyborczą można prowadzić w dwojaki sposób ... pośredni - "uśmiechając się z plakatu wyborczego" lub bezpośredni - rozmawiając z wyborcami. Chyba teraz nastał czas na kampanie bezpośrednią. Ale wybaczam :) nie mieszka Pan wszak w moim okręgu wyborczym :) żebym i Pana odwiedził :) Pozdrawiam i życzę udanej kampanii wyborczej wszystkim komitetom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Izabela Konieczna :
Panie Kwaśny, czy zapłacił Pan podatek od dochodów osiągniętych za granicą? Na forum miasta Tarnowa nic Pan o tym nie wspomniał. Czyżby oszukał Pan Urząd Skarbowy? A może tylko czytelników Oficjalnego Forum naszego miasta?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) radio :
nie mogliście znaleść nic o pisie bo żona Martyki pracuje w radio więc nie będzie zachwalała konkurencji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Marcin :
Panie Kwaśny ostatnio widziałem pana jako barmana! niech tak pozostanie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) co jeszcze :
emerytura wojskowa , pensja ordynatora szpitala zwłaszcza po podwyżce którą mu zafundował PIS a on na nich narzeka, dieta radnego , policzcie ile jeden facet ma kasy więc jaki będzie jego stosunek do biednych, jeszcze mu się zachciało być księdzem w krzyżu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) co jeszcze :
przepraszam chodzi mi o Pana Martykę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) mam ochotę :
dlaczego nie startuje jakiś przystojniak tylko ci sami oni nic nie zmienią chyba że własny stołek , a gdyby był jakiś taki przystojny , elegancki i................ cukiereczek ............... nic by tez nie zmienił ale mmm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) terefere :
co ma jakies radio i pani martykowa do portalu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Bzet :
do "co jeszcze": masz racje, powinien startowac jakis drobny pijaczek zamiast porzadnych ludzi, moze wtedy zmienilby prawo tak, ze mialbys swoje tanie winko za darmo i to jeszcze z dostawa do domu :)))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Bzet :
zabawne sa wyniki referendum przedwyborczego na stronach rdn malopolska, nie dosc ze w szkolach glosowali niepelnoletni (sam wiem o kilku, ktorzy sie chwalili), to jeszcze wynik byl do przewidzenia - bogus wojcik niezaleznie od wynikow i tak scigale umieszcza na pierwszym miejscu - kasa kasa kasa, to sie dzisiaj liczy, pewnie dlatego jeszcze razem ze swoja madzia sa tolerowani przez biskupa, mamy hierarchie "katolicka" w tarnowie, nie ma co...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) do Bzeta :
nie jestem drobnym pijaczkiem ale nie lubię facetów którzy nie wiedzą czego chcą a on do takich należy i sprzedadzą się za każdą kasę . liczą się dla niego tylko pieniądze - nawet głosował za opłatami wody deszczowej na którą ludzie nie mają wpływu - sprawdz z kim głosował i czy kiedykolwiek miał swoje zdanie w minionej radzie jak mu kazali tak głosował. żawsze był przeciwko prostym ludziom a emerytura wojskowa o czymś świadczy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) maksio :
ten artykuł to chyba zostal napisany nie jako komentarz do obecnej sytuacji, tylko zaczątek kroniki historycznej wybory w tarnowie XXI - XXV stulecie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) heniu :
wszystko pięknie ladnie :) tylko dlaczego nikt w tym mieście nie odważysię powiedzieć mieszkańcom że teren po OWINTARZE jak straszył do tej pory tak straszył będzie dalej bo pan wojewoda przychylił się do protestu pana kupca i decyzje o pozwoleniu na budowe uchylił tak więc można zacząc myśleć o ściągnięciu jakiegoś poważnego reżysera i zaproponować mu nakrecenie gwiezdnych wojen albo cos w tym stylu plenery znakomite no i statyści za dwa wina marki wino gwarantowani

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Weredyk :
Martyka chce rzadzic miastem, a nawet nad kilkoma wolontariuszami nie potrafi zapanowac. Moze z nimi porozmawia, to ich przekona do swej "czystej kampanii" PS Centrum poselskie jest przy Wałowej 2:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) wow :
radio, nie wiesz nic i konfabulujesz:( Twoja wiedza jest wyjątkowo wybiórcza,albo życzeniowa. Idź spać, i niech Ci się przyśni żona. Własna, a nie dra Martyki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) wow :
co jeszcze: wolałbyś mieć za prezydenta biednego idiotę???? Ja nie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Bzet :
z tym głosowaniem za wodami opadowymi to już jest śmieszne, bo możesz sobie drobny pijaczku sprawdzić, że zmartyka na sesji totalnie skrytykował pomysł takich opłat i nawet porównał głupotę tego pomysłu do propozycji zwiększenia opłat za wywóz śmieci, gdy wiatr postrąca liście z drzew. jak nie wiesz i nie znasz człowieka, to nie błaznuj, bo jesteś żałosny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) wow :
Weredyku, pomyliłeś nadawców komunikatu pt. "czysta kampania", a na dodatek jesteś niekulturalny. To brzydko tak " z nawzwiska" strzelać. Młody jesteś, więc szanuj starszych od siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Weredyk :
Czyli Bzet reasumujac chcesz powiedziec, ze Martyka nie wie za czym glosuje? Nie wierze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) wow :
i słusznie. Zastanów się też, czy wierzysz w to, co piszesz?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) Weredyk :
Wiec Z. Martyka jest przeciwny podatkowi, a nastepnie glosuje za zlozeniem skargi na decyzje wojewody, ktory ten podatek uchylił. Taki kompetentny radny, kandydat na prezydenta i ma problemy z zdefiniowaniem swojego stanowiska. Moze z kims porozmawia, ktory mu to wyjasni, jest skory do rozmow, na pewno pojmie swoj blad.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2006) wow :
Weredyku, czyżby Ci coś obiecano? Czy Ty tak, sam z siebie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Bzet :
Eh weredyk, tak sie zastanawiam, kiedy ci sie znudzi powtarzanie tej wymyslonej przez ciebie bajki, ze martyka byl za podatkiem od wody. ale widac w dziecinstwie ci mama za malo bajek opowiadala, ze z taka luboscia teraz sam je opowiadasz :))) dorosnij w koncu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Weredyk :
Wiec jak racjonalnie wytlumaczyc glosowanie Z. Martyki w tym zakresie? Coz mozna mowic jedno, a robic drugie. I Z. Martyka jest tego przykladem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) wow :
Weredyku, nie obraź się, ale jesteś przykładem obstrukcji dyskusyjnej:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) dr martyk :
pewne środowiska na mieście mówią że jak dajesz łapówkę, kopertę, lub też inny podarek panu Dr Martyk to daje się słyszeć głos "BÓg zapłać" - to boli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) GS :GS 
Nie jestem wyborcą Martyki- ale właśnie słyszałem co innego- że on nie bierze łapówek. A jak już mówisz "o pewnych środowiskach"- to powiedz jakich- nieładnie tak oskarżać. Chciaż w Tarnwoie skończmy z obrażaniem wszytskiego i wszytskich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) dr martyk :
nie zmyślam - kolega mojej cioci od strony wujka miał sprawę rodzinną w szpitalu - czyli walka o zdrowie i życie bliskiego. Zaniepokoiło go wyrażenie jakie usłyszał: "Bóg zapłać" nie wymyśliłem tej historii ale ją usłyszałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Dr Martyczka :
A ja słyszałem od koleżanki mojego wujka od strony cioci, że daje się słyszeć głos "Hare Kriszna"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) dr martyk :
nie ładnie powoływac się na BOga w takich przypadkach - zapewniam Cie GS

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) każdy :
niech pierwszy któy bez grzechu rzuci kamieniem - rzekłby jakiś piewca tudzież

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) LPR i SINT :
jak to się dzieje ze mimo tak slabych zarobków (1400 zł) lekarze dobrze stołują, wczasują i mieszkają, kandydują i kolportują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) pacjent :
bo kradną, łapówki biorą, judymów doktorów juz nie ma...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) clio18 :
Pan dr Martyka praktycznie jako jedyny przedstawił konkretny, kompleksywy program wyborczy. Co prawda jest on dyskusyjny i momentami śmieszny (m.in. kwestje psich fekaliów) i populistyczny (np. hasła dotyczące zniesienia opłat parkingowych), ale w ten sposób okazał przyajmniej minimum szacunku wyborcom. Inni kanydaci w zasadzie nie mają programów (to co prezentują trudno nimi nazwać, gdyż są to zbiory haseł i poboznych życzeń). Myślę, iż pod tym wzgledem kandydaci winni pójść za jego przykładem. Potrzebna jest wreszcie rzeczowa debata nad tym jak dobrze wykorzystać dla Tarnowa i jego mieszkańców następne 4 lata kadencji RM i prezydenta. Nasi lokalni politycy powinni skończyć z myśleniem tylko w kategoriach propagandy wyborczej, ale zacząć myśleć nad tym jaką złożyć mieszkańcom ofertęi jak ich do niej przekonać. Chcemy wreszcie merytorycznej kampanii z szacunkiem do wyborcy. Bo kandydaci bardzo często używają słowa: "merytoryczna" i odmieniają je przez wszystkie przypadki, ale nic za tym nie idzie. A prezydent miasta powinien też dysponować jakąś osobowością i dorobkiem. Większość naszych kandydatów jest naprawdę żałosna. Dość już usmiechów z plakatów. Czas na ważne słowa. Skoro wyborcy mają podjąć poważny wybór to niech kandydaci umożliwią nam dokonanie poważnego wyboru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) M.Wietrzyk :
Przepraszam bardzo ale co jest populistycznego w zniesieniu opłat parkingowych? To jest ulżenie kierowcom, którzy i tak już wielokrotniew płacili za drogi, parkingi i autostrady. Jeżeli już mówić/pisać o populizmie to populistyczne jest np. przejęcie stadionu żużlowego. Z populizmem mamy do czynienia kiedy odbiera się jednemu by dać drugiemu i przy tym (przepraszam za zwrot) rżnie się dobrodzieja ludu. W przypadku parkingów nikomu się nie zabiera.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Komentator :
Gorąco tu od prowokacji i manipulacji. Lepiej porozmawialibyście o przyszłości miasta, a nie toczyli walki między partyjnnej?! Mój głos ma oczywiście pan Martyka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) GS :GS 
Zgadzam sie z clio18- piszesz logicznie z chłodnym pragmatyzmem. A o tych opłatach parkingowych to nie chce słyszeć. Pan Martyka niech powie w takim razie z jakich wydatków zrezygnuje, pokrywając ten, bądź co bądź, znaczny ubytek. Natomiast M. Wietrzyk ma stuprocentową rację jeżeli chodzi o przejęcie stadionu. W Tarnowie jest dużo mądrych ludzi - myślę, że wybierzemy dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) ziutek :
hahaha "mam dosyć uśmiechniętych twarzy na plakatach" a ja mam dosyć tantowania paliwa na stacji benzynowej. śmieszni działacze jesteście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) judym :
a ja mam dosyć śmiesznych plakató martyki i wieszania ich na drzewach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) M.Wietrzyk :
Proszę być cierpliwym program Solidarnego i Nowoczesnego Tarnowa dotrze do każdego domu. Tam z łatwościa będzie można prześledzić propozycje programowe i założenia budżetowe. Nie wymyślamy sobie rzeczy bez pokrycia w budżecie. Opłaty parkingowe to wbrew powszechnej opinii nie jest znaczący ubytek w skali budżetu, co więcej gmina jest bogata nie wielkością budżetu a w pierwszej kolejności bogactwem jej mieszkańców. Budżet i tak będzie pęczniał wraz ze wzrostem zamożności ludzi nigdy na odwrót.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) M.Wietrzyk :
Zresztą po co mam zachwalać swój program. Zrobiła to już pani prof. Jadwiga Staniszkis. Transformacja ustrojowa w Polsce przyjmowała różne oblicza. W kontekście społecznym przemiany te nie zostały doprowadzone do końca. Skutkiem jest brak nowej i aktywnej społecznie warstwy obywatelskiej, która byłaby zdolna do generowania konstruktywnej oferty pomysłów i programów dla swych samorządów i państwa. Wbrew tej diagnozie należy stwierdzić, że lektura programowa "Pomysł na Tarnów 2006 - 2012" autorstwa ponadpartyjnej inicjatywy SiNT, trafnie ujmuje problemy gospodarcze i społeczne, jak również implikuje słuszne rozwiązania sztandarowych dolegliwości mieszkańców. Życzę sukcesów i pomyślności, Transformacja ustrojowa w Polsce przyjmowała różne oblicza. W kontekście społecznym przemiany te nie zostały doprowadzone do końca. Skutkiem jest brak nowej i aktywnej społecznie warstwy obywatelskiej, która byłaby zdolna do generowania konstruktywnej oferty pomysłów i programów dla swych samorządów i państwa. Wbrew tej diagnozie należy stwierdzić, że lektura programowa "Pomysł na Tarnów 2006 - 2012" autorstwa ponadpartyjnej inicjatywy SiNT, trafnie ujmuje problemy gospodarcze i społeczne, jak również implikuje słuszne rozwiązania sztandarowych dolegliwości mieszkańców. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Życzę sukcesów i pomyślności, . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Prof. Jadwiga Staniszkis

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) M.Wietrzyk :
Przepraszam dwa razy mi się wkleiło :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) tatu :
czytałem ,kazdy może napisac to są hasła bez pokrycia to jest danie lizaka do polizania w celofaniei tylko można potem zaśpiewać "znowu w życiu mi nie wyszło"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Weredyk :
Ale jak tu wierzyc Martyce. Co innego mowi, co innego robi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) terefere :
zobaczymy jak sie zachowa twój pupil rojek weredyku bo teraz MÓWI, ze z ciesielczykiem nie bedzie współpracował a jak ZROBI juz niedlugo sie przekonamy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) wow :
moje ty słońce- doktor martyk - gdybyś dzieciuchu nie klikał z kawiarenki lub komputerka kumpla, albo szefa, to mógłbyś mieć duuuży kłopot. Karny!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) wow :
judymku- spójrz w górę. I co widzisz? kandydata PO na słupie elektrycznym . No, zaszedł wysoko, bo wspiął się o jakieś ca 3,5 m. Rozumię, że te plakaty nie ranią twej estetycznej duszy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Adrian Podsiadło :
M.Wietrzyk, gdzie można znaleźć spis i opis kandydatów UPR do Rady Miasta?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) co jeszcze :
myślę BZET że Weredyk ci już wytłumaczył na czym polegają głosowania Martyki i jego bardzo ostra krytyka więc jeszcze raz ci mówię pofatyguj się do rady miasta i poproś o sprawozdania z sesji a zobaczysz kto jest żałosny .................... i czym kończy się krytyka Martyki .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Bzet :
weredyk do znudzenia powtarza swoja bajeczke o tym, ze martyka glosowal za podwyzka cen wody, biedak sie dzieci nie moze doczekac, zeby im bajki opowiadac i karmi takimi historyjkami ludzi na forum. niektore dzieciaki w to wierza, prawda "co jeszcze"? :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) M.Wietrzyk :
Spis kandydatów SiNT-u a w tym rekomendowanych przez UPR można znaleźć na stronie www.sint.org.pl Opisu jeszcze nie ma bo nie działaja indywidualne strony kandydatow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Komentator :
Tu piszą tylko stronnicy różnych konkurentów dra. Martyka PANY!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) hsdaugsauhsdgajkdsagjd56sauyidsabvsdjb dksjads :
do ćwoków z pisu: SPIEPRZAĆ DZIADY!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) wow :
szkoda, że SiNT i Martyka nie mają przełożenia na media:( Mieliby o wiele łatwiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2006) Buhahahahaha :
A jednak... znowu Jarosław Kaczyński miał rację. Jak on to robi? Kandydat PO na prezydenta służył w ZOMO: http://miasta.gazeta.pl/warsza wa/1,34862,3689817.html .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
ciekawe!!! IJego kampania medialna zainteresowała też jak widać innych startujących:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) do palantów :
palanty jesteście. tylko nie piszcie kto ja jestem bo "wow" napisał że jakiś kłopot karny się szykuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) dr martyk :
wiesz "wow" cI którzy "biorą" też powinni się bać i zdawać sprawę że moga miec "kłopot karny". korzystam z komputera mojej Pani od języka polskeigo. Bóg zapłać za wszystkie cenne .......... uwagi również się przydają;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) czytelnik :
a ja widzę ze kandydatami Sintu do Rady są nawet ciekawe osoby.Mam nadzieję ze uda im się wejsc do Rady.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) uczeń :
O pani prof Urszula Hajek-trzyma łapska bo fajna z pani kobieta i nauczycielka. No i ta Tarnowska Akademia Antyczna.To prawdziwy społecznik z tego co obiło mi się o uszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) a ja :
a ja mam wrażenie że wypoweidzi na tym forum udzielają takie oszołomy jak ja, udając i robiąć sztuczny tłok wypoweidzi, permanentnych podpoweidzi. pozdrawiam wszystkich czubków na forum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Zep :Zep 
do czytelnik: A wiesz o tym, że SiNT wszedł w alians wyborczy z LPR i Samoobroną. Faktycznie- ciekawe osoby. Zapomnij o nich, tak jak ja to zrobiłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Do Zep :
Bzdury gadasz! Głosy ligi i s przejdą na SiNT. To dobre pragmatyczne zagranie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Ojek :
Ej!!! WY przyznajcie że ciekawe te wybory w tym roku?! No nie?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) ciekawe :
ciekawe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) do Zep :
i co z tego?Stawiam na osoby znając je osobiscie i patrząc na to kim są i co sobą reprezentują.A pominąles ludzi z UPR-to są konkretne osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Zep-ie, a dlaczego ty nie lubisz SiNT-u??? Nie pozwolą Ci?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Zep :Zep 
dowow: Ja ich może nawet i lubię, ale co z tego? Nie znam tego ugrupowania na tyle aby mu dać krdyt zaufania w sytuacji gdy intelektualnie jest mu po drodze z Samoobroną i LPR. Tak więc, to kwestia smaku...A po drugie osoby z tych partii gwarantują radykalny wzrost wydatków,a to oznacza większe obciążania daninami miejskimi- przekonaj mnie, że tak nie będzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
No coś Ty?! a UPR??? (dla nich rozbuchany socjal to abstrakcja) a logicznie i zgodnie z zasadami ekonomii myślący kandydaci z SiNT-u? Spójrz na listy (www.sint.org.pl), są na nich nazwiska, które dają gwarancję logiki myślenia i przewidywnia skutków swoich decyzji i działań. Fakt, że żadna gruba ryba (partia, ani tutejszy biznes) za nim nie stoją, daje gwarancję swobody działania, bez obawy o "cichego" sternika. Pozdrawiam:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) M.Wietrzyk :
Gwarancja jest program pod którym się podpisali przystępując do blokowania list. W programie tym wyraźnie zaznaczone jest obniżenie lokalnych podatków i opłat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Zep-ie, ja sądzę, że SiNT będzie realizował program dla Tarnowa, a nie program partii. Chyba rozumiesz, o czym myślę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Zep-ie, a jeśli chodzi o intelekt, to przyznaj, że ów blok z Samoobroną, jest dobrym posunięciem taktycznym. Taką mamy ordynację. Możesz wybrać z kilku list, więc nie musisz się "schylać" do S, możesz postawić na UPR i SiNT lub LPR. Tylko nie mów, że nikogo "godnego" tam nie ma, bo uznam, że się ze mną drażnisz:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Jerzy Hebda :jerzyhebda@is.net.pl 
Do Autora tekstu: przedstawił mnie Pan jako przedsiębiorcę, co jest nieco mylne. Może jest Pan zbyt młody i , ale od kilkunastu już lat prowadzę jako radca prawny własną Kancelarię Prawną na ul.Wałowej 33/3 oraz Biuro Nieruchomości "KONTAKT". W pierwszej kadencji samorządu byłem pełnomocnikiem Zarządu miasta d/s przekształceń własnościowych, ponieważ -nie wiem czy ktoś na tym forum pamięta, że "komunalka" miała głównie kształt przedsiębiorstwa o modelu socjalistycznym, co należało zmienić. Jestem autorem tych zmian, niestety nie kontynuowanych przez kolejne ekipy, a szkoda. Byłem też radnym II kadencji Rady Miasta. Współzakładałem pierwsze szkoły społeczne w Tarnowie. Byłem też w Zarządzie znaczącego kiedyś w Tarnowie Stowarzyszenia Obywatelskiego "POGOŃ", które wydawało własną, poczytną wtedy gazetę. Przedsiębiorcą jestem więc - Panie Piotrze- w bardzo ogólnym tego słowa znaczeniu. Obecnie faktycznie kandyduję do Rady Miasta z Komitetu najlepszego z możliwych do zaakceptowania kandydatów czyli Pana dr RYSZARDA ŚCIGAŁY. Prosimy o poparcie. Pozdrawiam Autora i Komentatorów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Szanowny panie radco, wypraszam sobie wykorzystywanie net-u do bezpłatnej i nachalnej reklamy własnej osoby i swojej działaności zarobkowej! Stać pana na wykupienie wszelkiej możliwej na tarnowskim rynku opcji reklamowej. Proszę więc o uczciwość wobec konkurencji i wyborców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Weredyk :
Nie przesadzajmy wow. To tak jakby kandydatowm zabraniac wypowiadania sie na internecie, gdyz moga poprzez ten fakt prowadzic kampanie. To chyba oczywiste, i nie ma sensu kogos z tego powodu pietnowac. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) co jeszcze :
Bzet Ty jesteś świrem czy udajesz świra bo ja sprawdzam tylko fakty nie interesuje mnie żaden kandydat ale już Martyka to dla mnie nikt kto zasługuje na więcej niż zeszłoroczny śnieg zwłaszcza jak skumał się dzisiaj z samoobroną A Weredyk, no cóż, chce się przebić tylko w przeciwieństwie do ciebie przynajmniej czasem ma rację broni swego Rojka tylko przynajmniej nie atakuje bezpodstawnie .- zacznij troszkę czytać nie tylko brukowce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) co jeszcze :
a sprawozdania z sesji Rady Miasta są naprawdę ciekawe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Buhahahahaha :
PO ZOMOwcu z Siedlec teraz przyszedł czas w PO na gwałciciela. Nigdy nie należy rozmawiać z PO, bo to ludzie o marnej reputacji (ZOMO, gwałt) !!! http://wiadomosci.onet.pl/1420 816,11,item.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) ks :
Witam wszystkich serdecznie. Pomimo tego,ze nie znam sie na polityce i nie bede ingerowac w jej wewnetrzny swiatek, chcialabym wtracic kilka slow odnosnie Pana Kuby Kwaśny. Znam tego Pana od lat kilku i moge zapewnic,ze jest to czlowiek prawy, bardzo inteligentny, pracowity i ambitny. Zastanawiam sie czy osoby wypowiadajace sie na jego temat znaja go osobiscie, bo jesli nie to zachecam. To osoba posiadajaca kulture osobista i potrafiaca nawiazac kontakt z kazda osoba bez wzgledu na poziom intelektualny rozmowcy. Jak zauwazyl Pan Marcin, Kuba pracowal jako barman- Panie Marcinie, czy widzi Pan cos zlego w tej pracy?, bo ja uwazam ze zadna praca nie hanbi, a w Pana wypowiedzi odczulam nutke ironi. Co do plakatow Kuby - wspaniale,ze Pan Piotr zauwazyl usmiechnieta twarz Kuby,ciesze sie ze sa jeszcze tacy ludzie jak Kuba, ktorzy nadal potrafia sie usmiechac, majac nadzieje i wiare w to ze Polska bedzie rownorzednym partnerem w UE. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) Jerzy Hebda :jerzyhebda@is.net.pl 
Niemniej Szanowny Panie WOW, moje li tylko skromne przypomnienie nieodległej przecież historii, które się Panu tak nie podoba jest tylko zwykłą reakcją na treść tekstu, który jest powyżej. Bez niego nie byłoby mojego sprostowania-wyjaśnień. Więc po co ten atak? Najpierw przyczyna, a potem skutek. Pozdrawiam mimo to. Weredyka także.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) plastyk :
Tymczasem kampania w pelni. Kandydata Sasaka powiesili nawet na tabliczce z klepsydrami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Panie radco, fakt sprostowania (wykonywany zawód) jest ok, ale już podawanie adresów:( Przesadził Pan:( Pozdrawiam również, i mimo to.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
Plastyku, czyżby..."trup polityczny" A feee

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) wyborca :
Nie rozumie dlaczego ludzie myla blokowanie list z koalicja. To jest zupelnie co innego. Pomijam kwestie, ze sama idea blokowania jest jak dla mnie bez sensu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) Bzet :
"co jeszcze", postaraj sie napisac cos zanim wypijesz swoje tanie winko, moze bedzie to cos bardziej logicznego :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) Bzet :
Wtedy nawet gdybys przeczytal choc fragment sprawozdania z sesji rady miejskiej (w co watpie, ze robiles, bo nie pisal bys takich bzdur), to moze bys cokolwiek zrozumial (w co rowniez watpie, bo do tego trzeba odrobine wiecej niz do zrozumienia ksiazeczek z serii "poczytaj mi mamo")

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) kandyduje do rady w tym roku ale nie podam swojego :
dobrze jest posłuchać jak ktoś jakis zmrodek cos brudnego wyciągnie na tym forum. no ja kandyduje, chce się sprawdzić. ile zbiorę głosów. ile sąsiadek mnie poważa a ile ma do mnie awersje. no jest andrenalinka jest, jest.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) do Jerzy Hebda :
no nie dziwi fakt że będąc w "POgoni" teraz pan z ryszardem Ś. wposłpracuje na listach samorzadowych. Temu z kolei blisko do ALeksandra Grada. Jedna pajęczyna jesteście tylko udajecie żęście społęczniki i cudowne męże opatrzności tego miasta. a tylko Tarnow chcecie podzielic jak tort do konsumpcji. skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) Jerzy Hebda :jerzyhebda 
Do pajeczyny: Niewiele rozumiem z tego co Pan tu napisał. Ani po polsku, ani fakty, ani nazwiska. Jedynie "pajęczyna" i "tort". Każdy sądzi po sobie. Współczuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) co jeszcze :
widzę Bzet że nie masz nic do powiedzenia kazali Ci bronić jednego a ty w kazdym artykule nerwowo nie wytrzymujesz i każdego obrażasz, tak naprawdę to tylko psujesz swojemu kandydatowi kampanię - winko , pijaki bzdury , błazenady dzieciaki itp.tylko to jest a narazie żadnego konkretu nie podałeś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) pewnie głupi :
Napiszę Wam tak. Zaczyna przywalać mnie ta cała wasza histeria ubecko - styropianowa. Wali mnie to. Przestańcie drzeć mordy i dajcie ludziom pracę, godziwe zarobki i szacunek . Leję na to czy to będzie Rojek, Ścigała, Sasak , Martyka czy jeszcze inny facet bądź kobieta. Chcę autentycznych zmian, rozwoju Tarnowa, weźcie sobie przykład choćby z Wojnicza tak , tak Pany Kandydaci z Wojnicza. W porównaniu z Tarnowem to Eldorado - procentowo Tarnów to wiocha jeśli chodzi o napływ kapitału i miejsc pracy na jednego mieszkańca . Mam głęboko w d....e te wszystkie p........e hasła chcę efektów i myslę że wkrótce większość ludzi zacznie tak mysleć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) wow :
efekt, czy tego chcesz czy nie, zależy wyłącznie od Twojego rozważnego wyboru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) pewnie głupi :
wow pamiętasz "złote jajo" RR ? wskaż ten złoty środek , bo ja juz jestem zmęczony tym syfem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) Buhahahahaha :
Życie Warszawy znalazło dowody, że Milan Subotic był agentem. Co na to Wsi24? Buhahahahahhaa http://www.zw.com.pl/zw2/i ndex.jsp?place=Lead04&&news_ca t_id=16&news_id=108786&layout=1&forum_id=9694&page=text

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) pewnie głupi :
nie drzyj mordy tylko przeczytaj co wyprawiał p. BJ koleś PIS-u ze Szczecina. Mam to gdzieś czy Subotic wg. ŻW czy innego paskudztwa , czy BJ obmacywał czy nie ... Durniu jeden - rozmawiamy o Tarnowie a nie o Stolicy !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) PD :
To, co jest teraz potencjalnie największą siłą PO, to znaczy sondaże, jest równocześnie zmartwieniem Prawa i Sprawiedliwości. Lokalni politycy rządzącej krajem partii będą się musieli oczywiście podczas kampanii tłumaczyć wyborcom z przedziwnych wolt politycznych, kontrowersyjnych wypowiedzi i najłagodniej rzecz ujmując - niekonsekwentnych decyzji „centrali”. Nic więc dziwnego, że poza formalnościami wynikającymi z przepisów ordynacji (a więc oficjalne zgłoszenia i rejestracje) początek tej trudnej kampanii tarnowski PIS odsuwał jak długo mógł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) ??? :
nie o Stolicy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) ... :
A.M.: Ja mam nadzieję, że oni skręcą kark. A jeżeli nie skręcą, to przecież... A.G.: Nie skręcą, bo lud jest za nimi. A.M.: Jak długo jeszcze? A.G.: Lud? Bardzo długo. A.M.: No jak długo? A.G.: No jak się lud dostanie igrzyska, no to... A.M.: ... ale jak długo?... A.G.: No dziesięć lat, dwadzieścia. A.M.: Dwadzieścia lat? A.G.: No dwadzieścia może nie. Dziesięć. A.M.: Śmieszne. A.G.: Pan jest śmieszny, bo pan ma dziewczęce marzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) wow :
to rozmowa dwóch, którzy...Lepiej nie wiedzieć!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2006) kto to ???? :
kto to ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) DO Jerzy Hebda :
ze smutkiem ale nasuwa się myśl o braku inteligencji elementarnej. Czasem warto udać głupka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) Jerzy Hebda :
niektórzy są tak inteligentni, że nie muszą udawać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) Jerzy Hebda :
A w ogóle to odwagą Pan nie grzeszy. Przedstaw sie obywatelu, jeśli chcesz kogos obrażać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) do Jerzego Hebdy :
Obywatelu towarzyszu brzmiało by bardziej adekwatnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) obywatel towarzysz :
a cóż tu ma odwaga do prawdy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) do Pana Hebdy :
Łączenie Pana znajomości z RYszardem Ścigałą i Gradem Aleksandrem Pana obraża?? próbuje Pan być apolityczny. prawie w to uwierzyłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) Tarnowianin :
A ja proponuję aby zdecydowanie zmienić w tych wyborach skład RM i nie wybierać tych dlugoletnich radnych, którym nasze Miasto nic konkretnego nie zawdzięcza. Czas przy tym patrzeć na ludzi a nie na delegujące ich komitety. Nie każda etykieta odpowiada zawartości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2006) Czas na Młodych :
Tarnowianinie ... czas na MŁODYCH

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) MŁoda Platforma :
na nową Platformęi lepszą jakość Platformy zagłosujmy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) PAMPERSIK :
z młodą platformą jest jak z pampersami, co w pampersach, wiemy! tAK JAKOŚĆ Z DALEKA ŚMIERDZI BRAKIEM KOMPETENCJI I KARIEROWICZOSTWEM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) PAMPERSIK :
z młodą platformą jest jak z pampersami, co w pampersach, wiemy! tAK JAKOŚĆ Z DALEKA ŚMIERDZI BRAKIEM KOMPETENCJI I KARIEROWICZOSTWEM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) pampers ty buraku :
młoda nie należy kojarzyć z noworodkową jaka ty stanowisz. widac ze masz doświadczenie w polityce jak noworodek w raczkowaniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) mietek :
młodzi kojarza sie pampersowi z karierowiczostwem i brakiem kompetencji a starzy z brakiem kompetencji i spoczęciem na laurach. bo po co jak juz jestem u koryta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) Doda :
Krzysztof Janik czyli człowiek-kompromitacja: http://rmf.fm/fakty/?temat=75

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) Doda elektroda :
hahahaha nasz poczciwy reprezentant zupełnie nie rozumiem dlaczego mieszkając w Krakowie socjotechnicznie Krzysztof Janik próbuje wszystkim mieszkańcom uzmysłowić że mieszka w Tarnowie, że to swój chłop, a on spadochroniarz!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2006) wow :
no, z elektoratem nie jest tak źle. Przecież J.K> dostał już kosza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) mietek :
swoje głosy zdobył. tylko cud ordynacji sprawił że się nie dostał. hahahaahhah

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) Maciej Stańczyk :
do "PAMPRSA" trochę Panie przesadziłeś. Co Rozumie Pan przez brak kompetencji i karierowiczostwo wśród młodych z Platformy Obywatelskiej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) do Macieja :
Co prawda to nie ode mnie był ten komentarz- ale jeżeli chodzi o karierowiczowstwo wśród młodych z PO to prawda w 110%- przykład szedł i idzie nadal od byłego niby-twórcy MŁODYCH niejakiego Krzysia Nowaka. Drogi panie Maćku - chyba nikomu Pan nie wmówi, że nie chodzi mu o karierę - przecież to do niedawna były pana słowa- czyżby się zmieniło miejsce siedzenia i nastąpiła zmiana punktu widzenia Czyżby przyjęcie Pana w poczet tarnowskiej PO spowodowało eskalację Pana przyjaźni do Krzysia N.? A Pan też do tej Rady Miasta z poczucia społecznikowstwa? Rozwalacie wszystko- Wasz priorytet to- po trupach do koryta. Pan chyba wie dlaczego listy PO są takie jakie są! Wstyd porządnym ludziom kandydować z takimi osobami na listach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) buahahahahah :
"do macieja" ja tez nie jestem adresatem tych słów ale jak słysze takich gości jak TY to się scyzoryk otwiera w kieszeni. MIałeś panie etos w radzie przez ostatnie 16 lat i niby co sie dobrego tam wydarzyło?? przestań pan opowiadać o tych uchwyconych koryta od zawsze jakoby znakomitościach. zacofani intelektualnie politycy boją sie nowej jakosci w polityce, boją sie dużej skutecznosci i duzego sukcesu wyborczego Platformy jaką mamy w tedj chwili. Tak przylgneliscie do osoby Nowaka a ktory jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. odrobine obiektywizmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) do "buahahahah" :
A co nowi nie pchają się do koryta? To po co ten wyscig? Bycie w radzie to niezła fucha dla niektórych z licznych plakatów. Tym bardziej, że część z nich nie ma pracy albo nie spełnia ona ich marzeń. Nie okłamujmy się, że przyświeca im chęć służby mieszkańcom naszego miasta. Jeżeli tak to powinni obiecać, że zrzekną się swoich diet.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) nie do koryta :
no jesli dla CIebie kwota 2000 złotych to wszystko dlaczego warto być w radzie to ja nie będę z TOba dykutować. liczy sie to że mozna miec wplyw na to co sie dzieje w miescie. gdzie buduja , co , dlaczego i dlaczego tak mało. Wejście kilku bardzo dobrze przygotowanych ludzi z Platformy pokaże TObie i innym ile można zrobić w tym mieście i jak dobrze może być.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) keris :
Styl niektórych Państwa komentarzy porówna bym do prowadzenia polityki na szczeblu ogólnokrajowym, może inaczej...do prowadzenia stylu polityki który co by tu nie powedziec sięgną bruku...wszytskie te komenatrze z waszej strony to obrzucanie się jakimiś sprawami, które zwykłych ludzi za przeproszeniem ,,gówno" obchodzi...od czasów Rzymskich tak było, że każdy kto kandydował do jakiegokolwiek uważanany był za osobą pchającą się do koryta...i co by ktoś nie zrobił tak było i tak będzie nadal, bo niestety władza jest nie dla ludzi, lecz dla elit, choc czasami mam niepoparte wrażenie, że te elity z braku predyspozycji, wykształcenia, patrzenia na świat tylko przez pryzmat tego to by tu komuś ukraśc i zabrac dla siebie...tak to już niestety jest z przykrością to muszę przyznac...i jeszcze jedno, jak ktoś potrafi obmawiac kogoś to niech ma odwagę startowac i zmierzyc się z tym kimś, a nie tylko pisac brednie, bzdury, obelgi bo w ten sposób Naszej małej ojczyzny jaką jest Tarnów niestety nie naprawimy...lecz przeciwnie pogorszymy...;/ Nie zaprzecze, że niektórzy kandydaci do rady Miasta z PO są jacy są...ale cóż - jak masz koleś jedną czy drugą odwagę krytykowac jednego czy drugiego kandydata,. to czemu nie ruszysz tyłka sprzed Radioodbiornika czy fotela telewizyjnego i działaj społeczne, kulturalnie, politycznie, a nie przesiaduj przed kompem non stop i pisz jakieś mało istotne sprawy...z obelg to nic nie zwojujemy...Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2006) Przemek :
"nie do koryta": wejście kilku ludzi z Platformy pokaże nam, że na gruncie lokalnym też się da torpedować wszystkie plany rządzących i krytykować dla samego krytykowania - od powietrza, ognia, głodu i Platformy zachowaj nas Panie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Rzyczliwy :
Pan Hebda był przez dlugie lata futrowany przez Ścigałe (intratne zlecenia na koszt Azotów). A generalnie to "pieniądze nie śmierdzą" jak mawiali starzy Moskale. Jeszcze więcej pieniedzy - tym razem z kasy miasta - mu życzę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Słuchajcie Słuchajcie !!! :
Wredyk odgrażał się że Rojek pisze program! HEHE, no nie, nie mogę hehe, na debacie prezydenckiej poinformował, że jego program to 4 hasła! O Matko Bosko! Co to za dno?! Wredyku, gdzie jesteś! Wróć do nas!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) głosuje na Platformę :
Platforma Obywatelska - to jedyna szansa dla Tarnowa. Zaściankowość rządzących sprawia że nie korzystamy z możliwości jakie daje nam Unia Europejska w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) do "Rzyczliwego" :
Nie dość, że błędy ortograficzne gramatyczne to na dodatek kłamstwa. Przez 3 miesiące ( a nie wiele lat) wykonywałem obsługę prawną Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy ZAT. Obecnie wykonują to prawnicy z Krakowa, którym nowy Zarząd zlecił tę usługę. Tak ci prawnicy jak i inne osoby n.p. ze starego Zarządu ZAT którzy wrócili do Azotów zapewne pracują charytatywnie. Pana myślenie jest następujące. Kiedy zarabiają inni - to źle, bo są "futrowani" , kiedy zarabiamy my lub nasi poplecznicy - to bardzo dobrze, i pieniądze wtedy "nie śmierdzą" . To się nazywa obłuda lub hipokryzja. Gratuluję zdrowego myślenia i pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Led :Led 
Już Szekspir mówił, że jeżeli chcemy zmieniać świat do najpierw pozbądźmy sie wszytskich prawników. Ja nie jestem tak radykalny, ale chciałbym zapytać Pana Jerzego Hebdę- czy to On był radcą prawnym Miejskiego Zarządu Budownictwa Mieszkaniowego i czy reprezentował kiedykolwiek interesy zwykłych ludzi, a nie instytucji, które ze swojej istoty są w konflikcie z obywatelami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) popieram Led-a :
świetne pytanie!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Przemek :
Jaką to Platforma jest wielką szansą dla Tarnowa, to widać choćby po jej przedstawicielach z naszego regionu: pani Augustyn, która nie zrobiła NIC, poza rozbiciem Platformy w mieście (vide Sasak i Ścigała) oraz panu Gradzie, którego tak ślepo słucha. Każdy, tylko nie Platforma!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Zenona z Platformy :
no ale Platforma nie ma na swych listach ani Pani Augustyn ani Pana Grada. pomyliły CI się wybory, Przemek. Ale wierze że przeanalizujesz dokładniej listy Platformy do Rady Miasta i pojmiesz swój błąd rozumowania. pozdrawiam CIe serdecznie i wierzę że jesteś mądrym chłopcem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Do Leda :
Odpowiadam na pytanie: od kilkunastu lat wykonuję zawód radcy prawnego. W tym czasie reprezentowałem dziesiątki różnych firm i setki bodaj zwykłych ludzi. Proporcje są zdecydowanie na korzyść osób fizycznych w stosunku do firm. Dodam też nieskromnie, że zdecydowaną ilość spraw zwykłych ludzi wygrywałem na ich korzyść, często-gęsto w konfliktach z instytucjami. Natomiast problemy lokatorów z MZB mogły mieć przyczynę jedynie w niepłaceniu czynszu, dewastowaniu lokali lub zakłócaniu sąsiadom spokoju, bo generalnie takie sprawy trafiały do sądu. Jeśli ktoś to odbiera jako szykanowanie -a tak czytam w Pana myślach-to się nie rozumiemy. Mimo to pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Led :Led 
Nie twierdzę, że Pan kogokolwiek szykanował, wręcz przeciwnie- jako radca prawny z pewnością działał Pan zgodnie z literą prawa. Z tymi setkami ludzi to chyba Pan jednak przesadził. Chciałbym jednak zapytać, jak Pan jako Radca Prawny mógł reprezentować osoby fizyczne (i nie mówię to o przedsiębiorcach) i być jednoczesnie zatrudniony w instytucjach państwowych. Czy prawo dopuszczało taką możliwość ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) czytam Leda i do leda :
widze żelazną konsekwencje i jakze dużą kulture komunikacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Do Leda :
Odpowiadam: Ostatni raz w instytucji państwowej byłem zatrudniony kilkanaście lat temu. Od wielu lat wykonuję wolny zawód we własnej kancelarii. A jeśli chodzi o ilość moich klientów tzw. zwykłych ludzi to nie przesadziłem, lecz chyba nawet ich liczbę niedoszacowałem. A jako radca prawny nie zajmuję sie obroną przestępców, co redukuje znacznie liczbę klientów. Zresztą skąd ta nieufność drogi Ledzie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Led :Led 
Moja nieufność wynika z tego, że chcę by było dobrze, a w dodatku ten Szekspir... Ponadto słyszałem (powtarzam słyszałem) o Panu jako prawniku, działającym w mieście i przy MZBM, niepochlebne opinie. Dlatego "wywiaduje się", skoro Pan kandyduje na radnego tego czcigodnego miasta, które zasługuje, po latach poniewierki na coś więcej niż do tej pory było. Ponadto fakt, iż radca prawny broni tylu zwykłych ludzi (co idzie w setkach) przed mackami instytucji i urzędów jest dla mnie czymś intrygującym ( z czego Pan w takim razie żyje?). Wiadomo przecież, że zawód radcy prawnego to wymysł socjalizmu dla obrony wielkich molochów przed notabene klasą robotniczą. Ale osobiście niczego Panu nie zarzucam, ponieważ Pana nie znam. Stąd moja nieufność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Do Leda :
Odpowiadam: Każdy -czym bardziej publiczny zawód wykonuje- ma przyjaciół i nieprzyjaciół. Wydaje mi się ciągle, że tych pierwszych mam zdecydowanie więcej. Pytanie z czego żyję, skoro udzielam pomocy prawnej setkom zwykłych ludzi, zakłada że zwykli ludzie w Polsce nie mają pieniędzy. Jest to teza nieuprawniona i dla mnie zaskakująca. Może spotykamy innych "zwykłych ludzi". Odpowiadam, że żyję ze swojej pracy, co nie wiem dlaczego miałoby być dziwne. Nawoływanie do eksterminacji prawników z powoływaniem się na Szekspira i wiara że bez prawników świat byłby lepszy, budzi jedynie mój uśmiech. Natomiast oczywiście może Pan wyznawać taką wiarę. Czyż trzeba mieć jakiegoś wroga, żeby czuć się lepiej ? Co do "wymysłów socjalizmu" to tylko powiem, że na dziś wątek "obrony wielkich molochów przed klasą robotniczą" jest chyba mocno nieaktualny. Bałbym się bardziej innych, NOWYCH "molochów" w różnych dziedzinach naszego życia. Jeśli ma Pan jakieś problemy natury prawnej z "molochami", zapraszam. Może coś zaradzimy. Poza tym najlepiej poznać kogoś osobiście. A w ogóle, to miło sie z Panem gawędzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Do Leda :
Nie wiem natomiast czy nie nadużywamy cierpliwości naszych braci w Internecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Śliczne :
śliczne opowiastki musze przyznac czy aby jednak nie za bardzo przymglone gra idaca na zdobycie naiwnych ludzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) Przemek :
Skoro Platforma na najwyższym szczeblu ma ludzi, którzy nic sobą nie reprezentują, jak Grad czy Augustyn, to co dopiero jest niżej? Troszkę pomyśl, Zenono, ruszenie główką nie boli, a może Ci wyjść najwyżej na dobre :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2006) antygalicjanin :
A ja stwierdzam, ze chyba racje ma Ciesielczyk...Jest pare osób na listach, które są mi znane i być może zagłosowałbym na nie.. ale przy takiej ilości osób, które już mi się opatrzyły oraz którym po prostu nie wierzę " bo co nieco wiem o nich" - że najlepszym wyjściem bęzie nei głosować lub pójść i oddać głos na "NIE" dla wszystkich!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Zenona z Platformy :
Przemuś a ty idź na spacer bo Twój mózg pracuje chyba na zwolnionych obrotach. nie wiesz jak przebiegają wybory??? nigdy nie byłęś oddać głos??? może masz 13 lat i dla Ciebie ta dyskusja to zabawa w głupie argumentacje. To ludzie wybrali A. Grada i U. Augustyn i to CI ludzie powinni mieć wyrzuty sumienia. ja nigdy nie oddałam głosu ani na jedna ani jednego. BOli mnie poziom znajomości życia publicznego przez Polaków. Oni juz nie pamiętają że jeden Pan potrafił klęcząc całować Pana tylko po to żeby ten pomógł mu zostać wojewodą w rządzie BUzka. Starsi pracownicy fabryki w Mościcach to pamiętają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Led :Led 
Do Weredyka: Właśnie przed chwilą dowiedziałem się, że Nowy Sącz chce wziać do siebie z Tarnowa PZU. Tak więc po stłuczce samochodem będziemy tam jeździć załatwiać sprawę. W zwiazku z tym, że z reguły wiesz co w trawie piszczy- chciałem zapytać czy to prawda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Weredyk :
Pojawily sie takie pogloski. Zostaly zazegnane w samym zarodku. PS Przypomina mi sie sytuacja z KSG i siedziba w Rzeszowie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Led :Led 
Dzięki za odpowiedź. Trzymajcie ręke na pulsie, bo te nizinne górale nam wszytsko gotowi zabrać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Genowefa z Platformy :
Zenona jakbyś takich pierdoł nie opoiwiadała to by było sympatycznie. O wszem masz racje poziom znajomości życia publicznego w społeczeństwie jest delikatnie mówiąc niewielki. Dokładnie taki jak twój. Ja tam się nie wstydzę , że głosowałam na Grada. Jedynu skuteczny polityk z bandy opwidaczy, gadaczy i obiecywaczy przeróżnej maści.Powiem więcej jestem z tego DUMNA. Przynajmniej nie zmarnowałam głosu. I nawet nie wiesz jak wiele osób jest z tego bardzo DUMNYCH, chociaż oczywiście są przeciwnicy nawet w samej PO. Tylko oni mają z reguły różowe włosy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) tt :tt 
DO Genowefy: Bardzo skuteczny polityk- w szczególnosci w likwidacji województwa- kiedy jako pierwszy wojewoda w POlsce przystąpił do likwidacji i na kolanach poszedł do Warszawy składajac na tacy byłe województwo. Faktycznie skuteczny polityk, za kadencji którego urzędy uciekają nie do Krakowa (co od biedy można by było zrozumieć) ale do 60- tysicznej pipidówki takiej jak Nowy Sącz. Już myślałem że to tylko PIS mówi o skutecznosci w przypadku jej braku, a tu Genowefa wyrwała sie z komentarzem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) UZYWAJ pierwej głowy, potem klawiatury :
no właśnie to cecha ludzi takich jak ty. Półprawdy. Po pierwsze Sącz ma ok 80 tys mieszkańców. Po drugie co to znaczy pierwszy pobiegł na kolamnach. Na kolanach nie da się biegać. Po drugie i WBIJ se to do łba albo idź do szkoły.Województwo zlikwidowała reforma administracyjne z 1999 r. i zwiazane z nia ustawy kompetencyjne. Była to jedyna prawdziwa reforma decentralizujaca Państwo. Uchwalił ja Sejm RP głosami posłów. Wojewoda jest urzędnikiem Państwym , który jak każdy urzędnik ma swojego szefa czyli premiera, który między innymi mooże wydawać polecenia służbowe. łączy ich stosunek nadrzędności. Które urzędy i za jakiej kadencji. To pytanie bo jak sie nie sprecyzuje to czysty komunał. ZUS owszem tylko tutaj to jest raczej wina SLD TP SA też o ile sobie przypominam za SLD. Co może opozycyjny polityk? Oj bardzi niewiele w tych tematach. Dlatego wiń za to Janika. Ja rozumiem , że na spotkaniu partyjnym zaczynacie się już z nienwiści do Olka Grada posługiwać komunałami, którymi atakowało go właśnie SLD. Ale na litość boską bez konfabulacji. Nie statać Was na rozsądek, trochę wiedzy.Prezentujecie poziom fachowości bliski kandydatom Samoobrony. Nie obrażając tych ostanich. Jeżeli Genowefo kandydujesz do rady miasta to się wstydź, i idź do szkoły. Bo cię na pierwszej sesji wyśmieją. Takie braki wiedzowe. Co będzie jak wejdą kwestie Planów Zagospodarowania, gruntówki i inne poważne problemy. Dalej będziesz walić komunały? czy przez cztery lata nie zabierzesz głosu? Wracając do likwidacji . owszem jako pierwszy to przygotował tzw Program Osłonowy z obecną Panią min. Rozwoju Regionalnego, niestety rządy SLD nie przyznały na ten program ani grosza. Lepiej było patrząc z pespekktywy czasu zająć się programem osłonowym niż walczyć o utrzymanie województwa bo to z racji geograficznych było nierealne. I dalej jest nierealne. Zauważ, że żaden kandydat nie obiecuje tego, choć obiecują gruszki na wierzbie. Ale województwo to taka GRUCHA WIELKA , że już na tej wierzbie nie urośnie, wiedzą to dzoiś wszyscy. Ale wtedy wiedział to tylko GRAD. Dlatego zaangażował się w osłnówkę . Oraz pouierał każdy przepis , który miał decentralizować Państwo. Przekazywać kompetencje w dół , wzmacniać kompetencyjnie i finansowo miasta na prawach powiatu. Ale cztery lata rządów SLD-owskich to postępująca Centralizacja kraju, wyciąganoie z samoprządu coraz to nowych kompetencji, a teraz to już w ogóle pełny etatyzm. POMYSL ZANIM NAPISZESZ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) UŻTWAJ pierwej głowy potem klawiatury :
Jak się nie zdecentralizuje Państwa to zawsze Nam coś zabiorą. Bo Pani w Centrali ZUS jak będzie miała przyciąć koszty to co obetnie etatuy swoich kolegów z Warszawy? Nie, walnie w Tarnów. ZAPAMIĘtaj na ZAWSZE tylko DECENTRALIZACJA. Pamiętaj to do końca życia i jeszcze dłużej. A poza tym z ty ZUS-em to dalej jest niejasne, bo tam na mój mały móżdżek to coś z tą opłacalnością Oddziału w N.S jest nie tak, mnie się nie kalkuluje ale może się nie znam i mam za mało danych. Jak to już zapamiętasz to może coś z Ciebie będzie.:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Zenona z Platfromy :
BYć moze Pani Górecka Lucyna głosowała na Grada Aleksandra ale to nie znaczy ze ona ma wszystko w głowie poukładane. Pewne źródła na mieście mówią że nie jest z nią do końca najlepiej. pozdrawiam mimo a może przede wszystkim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) tt :tt 
Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? PRogramy osłonowe, no ciekawa teoria- skutecznosć liczy sie od realizacji, a nie planów. Programyy oslonowe- dobre sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Zenona z Platformy :
DO tego co sie podpisuje "uzywaj głowy..." wiem że korzystasz z misy OLka i go tak bronisz. Przynajmniej jesteś lojalny. Jak bedzie marszałkiem wojewóztwa małopolskiego to CI jakies ochłapy spadną ze stołu przy którym on zasiądzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) głowa, klawiatura itp. :
Jsne miał się walnąć jak Rejtan na Schodach na Solidarności i czekać aż go zabiorą goście z dłuższymi rękawkami. Daj spokój tt. Wiesz, że użyłeś komunałów w sposób totalnie nieuprawniony i niesprawiedliwy ale jak Ci to pasuje, to twoja sprawa.Tylko proszę nie kompromituj się już wiedzowo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Zenona Platformy :
ja tez moge iść do wyborow i obiecac że spełnie życzenie każdego obywatela a potem zrzuce odpowiedzialność za niekonsekwencje na Prezydenta , jego zastępcę, albo na kogokolwiek kto znajdzie się wygodnym alibi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Zenona z Platformy :
ale oczywiście jestem twardo stąpającym człowiekiem i wiem na co nas dzisaij w mieście stać, a ile musimy płącić za błędy Aleksandra Grada - wojewody.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do głowy i klawiatury :
przykazania Aleksandra Grada: 1. Zadbaj o koryto swoje, a by było duże obszerne i by sytym CIe uczyniło 2. POlityka to gra, warto znać zasady którymi się kieruje 3. Eliminuj politycznie ludzi któzy maja ambicje i podobne mozliwosci albo sa lepsi od Ciebie a nic nie stanie CI na przeszkodzie by byc "liderem" 4. Jesli w sejmie nic nie zarobisz oprocz wyplaty bo PIS węszy i szuka kwitów idz na marszałka wojewóżtwa małopolskiego. 5. by urzeczywistnić swoje plany polityczne bądz gotow dogadac sie z Samoobrona (pan AUgustyn, LPR, i wszelakimi odszczepieńcami partyjnymi) 6. cel uświęca środki 7. CIemny lud kupi wszystko dlatego warto grać mimika twarzy i nienagannie uczesanymi włosami ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) głowa klawiatura itp :
Bredzisz, bredzisz, i jeszcze raz bredzisz..PO pierwsze nie wiadomo czy? Po drugie nie widomo jak..? Dziś nie ma miejsca w polityce dla ludzi którzy się układają, planują i itd, robią skoki na stanowiska, obiecują sobie kosmiczne rzeczy. To moja filozofia. Coiebie też chce do niej przekonać. y. To już naprawdę. Niesprawiedliwe. Zapewniam cię, że na każdą złotówkę w swoim życiu ciężko pracuję. Bardzo ciężko. Nigdy GRAD mi nie płacił za nic.Bo niby z jakiej okazji? Taki zarzut jest na tyle absurdalny, że nawet nie wiem co dalej napisać...To jakiś kosmos.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) głowa ,klawiatura itp :
Wewnętrznie sprzeczne jak by ktoś chciał się ukryć przed wydumanymi kwitami to nie idzie na Marszałka. Bo ten nie ma immunitetu. Pozostała część wypowiedzi.na podobnym pozimie. Sama nienawiść nie wystarcza. Trzeba jeszcze coś sobą reprezentować. Przepraszam ale końc zę tą dyskusję dlatego, że jest w niej z twoje strony mnóstwo półprawd , oszczerstw i niesprawiedliwych opini. Kiedyś to zrozumies , aby nie było za późno.Bez urazy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) tt :tt 
Nie, no powiedz mi coś o tych programach osłonowych. Powiedz mi- nieukowi , jak człowiej z zamojskiego, a mieszkajacy w Pleśnej działa na rzecz Tarnowa. Zaprezentuj się, bo na razie oprócz bezczelności na nic cię nie stać. Ty jesteś jak znany teoretyk futbolu W. Łazarek, który po przegranym meczu 1:4 powiedział, że przynajmniej jedną połowę wygraliśmy 1:0.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do do głowy i klawiatury :
Czyżby to twoje własne przykazania? Ja mam inne. Sory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) tt :tt 
Dziękuję za odpowiedź, wiem już wszytsko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do głowy i klawiatury :
znam ALeksandrabyc może Ciebie takze a raczej napewno. Musisz byc dla niego naprawde nie groźny skoro CIe trzyma i ma odwagę. musiales sie wyzbyc ambicji politycznych, niejako przyrzec "olku zapewniam CIe, ja chce tylko sprzątać jak w brudnych butach nabrudzisz"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) polecam lekturę, proszę :
w ramach podsumowań. Aleksander jest skutecznym politykiem który niestety dba o włąsne gacie czyli posade. Nic nie zrobił dla Tarnowa, a jeśli coś w przyszłości zrobi to niebezinteresownie tylko z uwzględnieniem włąsnych niebagatelnych korzyści.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) klawiatura :
nie można wyzbyć się ambicji politycznych jeżeli się ich nie ma. Nikomu niczego nigdy nie przyżekałem, bo po co? Podejmuje własne autonomiczne decyzje. Oczywiście, że nie każda decyzja polityczna Grada mi się podobała. Ale czy to powód do używania inwektyw i półprawd. W moim świecie istnieje wiedza, która jest podstawą prawdy. Nie lubie komunałow i zebrań partyjnych. Sprzątam tylko po sobie uwierz w to. A jak nie to trudno na siłę cię nie przekonam.Nawet jeżeli ktoś się z kimś spiera to niech to robi na odpowiednim poziomie. Nie wierzę w taką tezę, że obecny spór w PO usprawiedliwia obrzucanie się błotem. To polityczna głupota która skończy się bardzo źle. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do tego co o kosmosie rzecze :
skoro uważasz ze zarzuty sa absurdalne to lepiej nie wypowiadaj sie na temat znienawidzonego posła Grada. on nienawidzi mnie albo przynajmniej brdzo nie lubi, wręcz nie trawi i wice wersa. Dlatego nie oczekuj ode mnie jakieś sentymentalnej polemiki "o biednym wojewodzie tarnowskim"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) klawiatura :
dowody przykłady nie komunały.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) to nie jest spór :
to jest wojna. Grad dogaduje sie z komuchami wbrew demokratycznej większości. oni obiecali mu poparcie w staraniach na marszałka a on zobowiązał się poprzeć ich kandydata na Prezydenta r. Ścigałę. to tylko fragemnt wiedzy ktora posaidam ale wiesz mi ze to nie polprawda. jesli tak uwazasz tzn. ze sam jestes polprawda. albo uwierz w reguly gry jakie obowiazuja w polityce. tutaj nie ma czasu na sentymenty. sentymenty zostaw na program "kropka nad i"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) klawiatura :
no wiedziałem, tam gdzie jest nienawiść nie ma miejsca na logikę to nie moj świat wię spadam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) komunał :
uzywasz słowa komunały i zdradzasz sie tym samym. Bronisz zaciekle jakiegos obcego CI faceta?? ty jakis wariat jestes czy co?? wytlumacz tutaj obecnym forumowiczom skad Twoj upor w obronie "nieskazitelnosci" tego człowieka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) bo dobrze płaci :
a ja mam dom rodzine, zone i dziecko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) spadaj :
do 7 ligi okregowej. tam takich bolkow przyjmuja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) klawiatura :
No i gówno z tego będzie jak wygra koalicja PIS bo PO będzie w stanie wojny. Sasak w stanie wojny też nie zostanie prezydentem. Wojna ma tylko ofiary.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) głowa :
do to nie jest spór. Ja myślę, że to nie jest tak, że Grad cię nienawidzi On cię niezauważa. A to różnica. Ja też czasami nie zauważam, że wdepnąłem...Zółśliwe ale, dobra już nie będe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do głowy ktora sie pierwsza psuć zaczyna :
kłamiesz jak Twój idol - piszesz że juz "spadasz" po czym pojawiasz sie i wydaje CI sie ze mnie obrazasz. natomiast tak naprawde nie jestem nastawiony na specjalne komplementy ludzi tego pokroju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) i cos o Gradzie i jego przydupasach :
to ja jestem z Tarnowa a Aleksander z Zamojszczyzny. a Teraz gdzies tam w Pleśnej dziki choduje. BYłbym szczęśliwy jakbym nie musiał na niego patrzęc na te jego sztuczki, mimikę a potem po powrocie do domu wlaczajac telewizor znow ujrzec te marne wystąpienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Platforma :
jesli myslisz ze ja jestem tak zadufany iz oczekuje akompaniamentu wzroku tego sfałszowanego patrioty lokalnego to jestes w duzym bledzie hehehehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) geografia :
Jednym z najczęściej dyskredytujących posła Grada /zupełnie mi obojętny/ jest rozpacz z powodu zaniku woj. tarnowskiego. Prosze spojrzeć na mapę i zastanowić się jak "wcisnąć" takie województwo pomiędzy Rzeszów, Kraków i Kielce ? Nawet na wzór kujawsko - pomorskiego czy lubuskiego , które mają dwie stolice województwa /vide Tarnów i Nowy Sącz./. Po prostu się nie da. Na resztę tematów nie mam zdania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) TT :TT 
I całe szczęście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) geografia :
ale sobie wyrabiam dzięki również TT :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) matematyka :
dobrze czasem geografie przeczytac. Warto jednak przenalalizowac atmosfere w jakiej sie odbywała ta sprzedarz wojewodztwa. ludzie ktorzy mieli stycznosc z ostatnim wojewoda maja o nim czarne wspomnienia widząc jak sie płaszcz Rzeczpospolitej w Tarnowie rozdziera na drobne i pytanie tylko: ile uda dygnitarzowi zabrać sobie. Wiecie że Polak potrafi. nie mamy jeszcze kultury politycznej i jesteśmy chlonni na wszelkie dobra.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) tak czytam i :
mozna rozpisac przetarg ale byc obiektywnym sędzia dzialajac w imieniu publicznego dobra. ale wiecie ze takie sie organizuje specyfikacje do zamowien publicznych, ktore wylaniaja tych ludzi ktorych wylonic "trzeba". wiara w idealny system owszem potrzebna ale daleka od rzeczywistosci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Hmmm :
Zsatanawia argumentacja , a właściwie sposób prowadzenie tej dyskusji, przez osobę o wielu nickach. Ona wygląda trochę tak absurdalnie. Np: ktoś-nie ma Pan racji twierdząć i zarzucając mi , że ta linia jest krzywa bo jest prosta. Odpowiedź - I co z tego ?jak i tak Pan jest czarny. Przyjkład : Ktoś Grad nie zlikwidował województwa nie ma Pan racji bo...(i tu następuje argumentacja) Odp - I co z tego jak choduje dziki w Pleśnej. Gratuluje. To jest tak samo jak dyskusja z Premierem proszę Pana nie ma Pan racji. I co z tego jak ty jesteś z uikładu. i podziękował, To my se pogadali

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) klawiatura :
miales juz spadac?? sam napisales

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) kalwiatura :
a co ty WYsoki Sąd jestes?? dobrze wiesz o czym mowie. dlugo myslales zeby tego posta wypisac??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) socjolog :
Tak czytając z boku, to mi wygląda na normalny spór pokoleniowy. Starzy - kontra młodzi. To w zasadzie normalne. Ale poziom dyskusji prezentowany przez młodych bardzo niedojrzały. Chyba młodzi muszą jednak trochę "okrzepnąć".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) młodzi :
jak starych wykopac się uda na emeryturę hahahahahahahaha;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) minister :
nie możemy ludziom mającym 20 lat lub cos koło tego nakazac dojrzałości bliskiej jesieni zycia Pana Tumiłowicza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) do socjologa :
udziel swych celnych rad POlsce. Całą Polska czeka na takich jak TY "socjologów" tyle że nie siedzących z boku tylko za kierownicą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) pracownicy ZNP :
szanowny Panie ministrze nikt nie wymaga aby osbniki pochodzące od małpy w wieku lat 16 osiągału dojrzałośść Pana Tumiłowicza. Tylko aby osiągnęły dojrzałość powidzmy chociaz pierwotniaków, okrzemek. Niech chociaż reagują na światło. Niech żyje Pantofeleki euglena zielona

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) fizyk :
mam pytanie do matematyka co to znaqczy, że płaszcz rzeczypospolitej rozdziera się w tarnowie? Nie matacz tylko powiedz. Papiery na stół dość insynuacji.Informuję cię również matematyku, iż województwa nie można sprzedać, zgodnie z obowiązującym prawe. Jeżeli twierdzisz, że ktoś coś sprzedał do musisz powiedzuieć ktobył stroną tego stosunku prawnego . Kto kupującym, kto sprzedającym. Ale obawiam się , że jedyne co sprzedano to ytwój zdrowy rozsądek. To teoretycznie można sprzedać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) MAK :
Reasumując powyższe każdy z tych kandydatów nic nie zrobi dobrego dla miasta i mieszkańców tylko sobie zapewni kasę i swoim kolesiom Nic do dać nic ując Jak zawsze do d.... a Tarnów i jego problemy nikogo nie obchodzą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2006) do TT :
geografia Cie pozdrawia aTy kulisz to co najlepsze u faceta :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2006) do fizyka :
ale TY jestes GUPI!!!!:) hahahhahahahaha. nie obrażaj fizyków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) matematyk :
niedoroslismy jeszcze jako Polacy do tego czym jest dobro Rzeczpospolitej. Kazdy chce tylko najpierw zarobic poprzez zajmowane stanowisko. o to chodzi fizyku. poki nie znajdzie sie kilku patriotów gotowych poswiecic sie dla dobra Kraju i Narodu to tacy kolesie jak Grad beda przy korycie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) Dramat :
ZNP = ZSRR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) KArol :
Do ks parenaście postów wyżej: nikt chyba nie miał za złe Kubie Kwaśnemu, że pracuje jako barman, przeczytałem tylko żeczenie, żeby nadal pozostał na tym stanowisku. Widocznei ktoś lubi być obsługiwanych przez tak uśmiechniętego barmana z odpowiednią zdolnościa nawiązywania kontaktów i dbałością i potrzeby blixniego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) pederastopodobny :
no lubie byc dobrze mocno prawdziwie obsłuzony przez milych chlopców. KUba ma fantastyczny uśmiech. ah gdzie te chłopy............... słowa piosenki sie same na usta nasuwają:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) kwity :
http://www.youtube.com/watch?v =0FHSKBwvrhc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) Adrian :5695246 
Witam. Piszę z niedległego Brzeska, obserwując sytuację polityczną w Tarnowie. Chciałbym tą drogą życzyć sukcesu wyborczego Panu Jakubowi Kwaśnemu i całemu komitetowi Lewicy i Demokratów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) Przemek :
W Tarnowie na szczęście dobrze znają Pana Kwaśniego, więc sukcesu nie będzie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-10-2006) po tym co tutaj widze wiem na kogo zaglosuje :
http://www.youtube.com/watch?v =0FHSKBwvrhc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-10-2006) wow :
pewna pani z PO (zresztą, nie tylko ona) wisi sobie na drzewach w swoim okręgu wyborczym (1). To nic, że sobie wisi, ale straszy ptaki i dzieci:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) cos o WOW :
no przynajmniej nie beda tak srać po przechodniach, jak Ty po ludziach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) wow :
do coś...- wylej beton z gardła, to Ci przejdzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) cos do wow :
puszcze kreta na Twe czoło poczujesz słodki smak....buahahahah

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) zbulwersowany :
Mam pytanie do " znanego lekarza" Romana Korczaka, który startuje do wyborów z listy PIS. Drogi panie, JAK SIĘ MA HASŁO "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" Z PANA PLAKATU, DO CAŁKOWICIE BEZPRAWNEGO KLEJENIA WŁASNYCH REKLAM NA SŁUPACH I TABLICACH TCK? Niezorientowanym przypominam, że plakatowanie w tym mieście odbywa się tak - plakaty zanosi się do TCK i płaci się za naklejenie ich na tablicach, a wyklejaniem już oni się zajmują. Każdy plakat przyklejony legalnie ma przybitą pieczątkę. Klejenie na własną rękę i w dodatku w ten sposób, że zakleja się inne afisze, jak to ma pan w zwyczaju czynić, jest po prostu bezprawne i dowodzi jakim pan jest człowiekiem. Nie chcemy takich radnych, którzy uważają, że wolno im, w przeciwieństwie do nas, szarych ludzi, łamać prawo!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) zbulwersowany :
W ten sam sposób postępuje LPR. Warto wyciągnąć wnioski...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2006) to złe prawo :
no niestety tak się dzieje ale jest to przyczyną tego że TCk jest monopolistą, nie ma wolnych tablic do wojny plakatowej. Jesli ktos ma limit finansowy na kampanie na przyklad kilkaset złotych może nie miec pieniedzy na oplacenie TCK-u. no sami pomyslcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2006) bańka-wstańka :
a niektórzy mają limity i maja pieniadze a mimo to nie płacą tck-owi tylko dziko na nich kleją zaklejając kandydatów którzy zapłacili tck-owi !!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2006) to złe prawo :
no sa tez tacy którzy wolą błondynki a inni wolą chłopców. no takie życie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-11-2006) parafianin :
jak sie ma koncert u o.o. Misjonarzy 11 listopada do ciszy wyborczej, skoro Posel rojek jako kandydat na prezydenta Tarnowa, zafundowal go sobie jako reklame przedwyborcza, wystepujac jako jeden ze sponsorow?czy to zgodne z prawem, bo z sumieniem polityka chyba nie bardzo? Nie chce takiego prezydenta , ktory wysluguje sie Kosciołem w kampanii wyborczej, to dla mnie obrzydliwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-11-2006) Zbulwersowany :
Do : to złe prawo "Jesli ktos ma limit finansowy na kampanie na przyklad kilkaset złotych może nie miec pieniedzy na oplacenie TCK-u. no sami pomyslcie." -czy to ma znaczyć, że jeśli ktoś nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, to może postępować bezprawnie??? Czyli jak nie mam pracy, to mogę np. kraść??? To chyba nie tak. Rozumiem, że ktoś nie ma kasy na opłacenie TCK, ale niech wtedy kombinuje inaczej - odwiedza wyborców, wiesza plakaty w sklepach itp. Przynajmniej daje wtedy dowód na to, że jest osobą na poziomie. Radny musi być wzorem uczciwości. Przecież on ma dbać o NASZE interesy!!! A jeżeli już podczes kampani postępuje nieuczciwie, to wiadomo o czym to świadczy. Do : Parafianin - całkowicie się z Tobą zgadzam. Może zaczniemy tworzyć "czarną listę" kandydatów na prezydenta i radnych, którzy w swoich kampaniach stosują nieuczciwe i bezprawne chwyty?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2006) ziutek :
dlaczego tylko w kampanii?? i kto ma prawo mowic ze wywieszenie dwoch plakatow w oknie zabytkowej kamienicy jest bezprawne????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2006) do parafianina :
a ścigała posiłkuje sie biskupem "dąbrowskim" w spocie reklamowym. mysle ze to jest sytuacja adekwatna do przykladu parafianina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2006) henio :
sram na te wybory

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2006) zdzis :
co mi z tych wyborow Złodzieje zasiada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) niunia :
zdzis - za duzo sie filmów naogladales. Złodzieje to za kratkami siedzą a nie w radzie miasta:) ale tys jest gupi:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) złodzieje?? :
hmm zlodzieje to moze zle ujecie ale w tymczasowej kadencji naprawde nieduzo zrobili wiec teraz pytanie czy ludzie tam ida dla pieniedzy czy cos zrobic dla miasta?? po tym co widac to chyba dla tego pierwszego! dajmy szanse mlodym zobaczmy czym sie wykazą !! czegos trzeba sprubowac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) pawel :
o i to mi sie podoba ja stawiam na Kube Kwaśnego jako na przyszlego radnego on nieliczy tylko na poparcie z plakatow lecz stara sie odwiedzic mieszkancow swojego okregu i porozmawiac z ludzmi zapoznac sie z terazniejszymi problemami.To jeden z mlodych kandydatow po kturym widac ze naprawde chce cos zrobiec zachecam okreg 2,l ista nr 6 ,miejsce 2 naprawde warto!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) UPR :
no ale on jest z lewicy a lewica to jest "dobra" ale od zabierania a nie dawania. Lewica lubi roztaczać "opieką" społęczną. żeby taką "opiekę" sprawować musza duże podatki dać. nie lubie duzych podatków. To tak w skrócie dlaczego oprocz Katynia, Stalina, Marksa nie lubie lewicy SLd i takich śmiesznych socjalistycznych bzdur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) nie nie to nie tak..!! :
ja sie z tym nie zgadzam jak wiekszosc mieszkancow !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2006) do pana z UPR :
nieodwoluj sie do takich spraw bo to bardzo niekompetentne z twojej strony piszesz jako UPR a piszesz takie bzdury ! pomysl zanim cos napiszesz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2006) do do pana z UPR :
uzywajac mazwy UPR nie mialem na myusli Uni polityki Realnej. Ta ostatnimi czasy sie ześmaciłą i zaczeła popadać w układ przed wyborczy z Ligą Polskich ROdzin. bylem na marszu LPR-u w warszawie i widzialem powiewajace flagi miedzy sympatykami LPR. no trudno ale dla mnie LPR zawsze mial blizej do PO. ciesze sie ze wszyscy inni są kompetentni. pozdrawiam "kompetentnych" zwłąszcza działączy "kolibra"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2006) zreszta :
SINT to tez śmieszny twór.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2006) piotr :
heh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2006) zreszta :
nie pogada...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2006) oswiata :
ludzie Koprowski v-ce prezydentem!!!!!!!!!! jesli ktos popiera Rojka to niech sie opamieta za taka obietnice mam nadzieje oswiata podziekuje i nie zaglosuje!!!!!!!!!!11

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2006) lewek :
a co to jest w naszym miescie lewica? jedni opluwaja w mediach niby lewicowcow a od drugich dostaja sponsoring. nieladny byly prezes ZAT a kochany obecny ZM. taka to moralnosc prasowa niektorych liderow PO. glosujemy na ludzi sukcesu ktorzy cos w zyciu osiągneli. nie jest wazny kolor ale wartosc. panom "pseudo" PO dziekujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2006) mulat :
lewek - uwazasz ze kolor prezydenta na bilbordach jest obiektywnym spojrzeniem na jego rodowód? ja uwazam ze on nie jest mulatem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2006) ziutek :
do lewek - w tarnowie to nie jest lewica to jest komuna- polityczna komuna - bracia partyjni kolesie - jeden drugiemu ręke podaje za fraki ciągnie by do koryta dociągnąć. z azotow wyrzucili do miasta czas sie przyjac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2006) abc :
a jednak Nowak gorą brawo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-11-2006) def :
gorą, gorą a czasem doliną. nie spelnily sie marzenia i coz pozostalo? opozycja i to 4 letnia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947