Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Co z oddziałem ratunkowym ?    -   18/10/2006
Dyrekcja Szpitala im. św. Łukasza zapowiada, że z początkiem nowego roku może zrezygnować z prowadzenia jedynego w regionie oddziału ratownictwa w dotychczasowym zakresie. Powodem są oczywiście pieniądze. - Fundusze przekazywane przez NFZ nie wystarczają i rokrocznie, jako szpital, dopłacamy do funkcjonowania oddziału prawie półtora miliona złotych - informowała dyrektor Anna Czech, składając na ostatniej sesji Rady Miasta interpelację w tej sprawie.

Ogloszenie
>

Adresatem interpelacji jest magistrat, jako właściciel szpitala im. Szczeklika. Radna postuluje, aby część obowiązków związanych z pełnieniem ostrych dyżurów przejęła właśnie placówka z ul. Szpitalnej. Anna Czech apeluje też do prezydenta miasta, aby interweniował w Narodowym Funduszu Zdrowia i pomógł wywalczyć dodatkowe fundusze na tarnowskie ratownictwo medyczne.
Tymczasem Mieczysław Bień uważa, że magistrat nie może zbyt wiele zrobić w tej sprawie i przypomina, że oba szpitale współpracują już w tym zakresie ze sobą.
Dyrekcja Szpitala św. Łukasza stara się oczywiście o zwiększenie nakładów na oddział ratownictwa medycznego w NFZ. - Jeśli jednak większych pieniędzy nie otrzymamy, zostaniemy zmuszeni do ograniczenia działalności oddziału i od 1 stycznia będziemy przyjmować tylko ofiary wypadków oraz pacjentów w poważnych stanach. Zrezygnujemy m.in. z porad - oświadcza Anna Czech.

Posłuchaj jej wypowiedzi: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(23-11-2006) ewa_w :ewanosek1@poczta.onet.pl 
Oddział powinien zostać zamnięty, bo tam nie pracuja lekarze tylko sanitariusze, bez żadnego przygotowania medycznego. Lekarze nie przychodzą do pracy, bo zapominają, na ich miejcse nie ma żadnego zastępstwa, a inni lekarze nawet wzywani do nagłego wypadku nie mają w zwyczaju przyjść, wiem bo nie przyjęto mnie z umierającym dzieckiem. Po co taki oddział?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2006) sugi :
Nie zapominają!, czy nia mają zwyczaju! Tylko nie są wyznaczeni, bo problem jest z organizacją pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947