To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Co z oddziałem ratunkowym ?    -   18/10/2006
Dyrekcja Szpitala im. św. Łukasza zapowiada, że z początkiem nowego roku może zrezygnować z prowadzenia jedynego w regionie oddziału ratownictwa w dotychczasowym zakresie. Powodem są oczywiście pieniądze. - Fundusze przekazywane przez NFZ nie wystarczają i rokrocznie, jako szpital, dopłacamy do funkcjonowania oddziału prawie półtora miliona złotych - informowała dyrektor Anna Czech, składając na ostatniej sesji Rady Miasta interpelację w tej sprawie.

Ogloszenie

Adresatem interpelacji jest magistrat, jako właściciel szpitala im. Szczeklika. Radna postuluje, aby część obowiązków związanych z pełnieniem ostrych dyżurów przejęła właśnie placówka z ul. Szpitalnej. Anna Czech apeluje też do prezydenta miasta, aby interweniował w Narodowym Funduszu Zdrowia i pomógł wywalczyć dodatkowe fundusze na tarnowskie ratownictwo medyczne.
Tymczasem Mieczysław Bień uważa, że magistrat nie może zbyt wiele zrobić w tej sprawie i przypomina, że oba szpitale współpracują już w tym zakresie ze sobą.
Dyrekcja Szpitala św. Łukasza stara się oczywiście o zwiększenie nakładów na oddział ratownictwa medycznego w NFZ. - Jeśli jednak większych pieniędzy nie otrzymamy, zostaniemy zmuszeni do ograniczenia działalności oddziału i od 1 stycznia będziemy przyjmować tylko ofiary wypadków oraz pacjentów w poważnych stanach. Zrezygnujemy m.in. z porad - oświadcza Anna Czech.

Posłuchaj jej wypowiedzi: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 18:17:23
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html