Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Za deszcz i śnieg płacić nie trzeba    -   18/10/2006
Sławetny „podatek od śniegu i deszczu”, o którym pisaliśmy wielokrotnie, czyli nowy element w tegorocznej taryfie Tarnowskich Wodociagów, zawierającej odpłatność za odprowadzanie wód deszczowych i roztopowych, jest nielegalny. Prawomocny wyrok w tej sprawie pod koniec września wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny - informuje radny Jacek Łabno, z którego inicjatywy już przed wakacjami odpowiedni zapis w tegorocznym regulaminie - cenniku Tarnowskich Wodociągów uchylił Wojewoda.

Ogloszenie

Zdaniem radnego Łabny Tarnowskie Wodociągi bez podstawy prawnej wprowadzały naliczanie wód opadowych i przeciwko temu oponował już podczas styczniowej sesji Rady Miasta. Radni co prawda propozycje TW odrzucili, ale ... i tak weszły one w życie 1 marca, ponieważ od 3 lat głos Rady w tej sprawie jest jedynie głosem doradczym.
Radny nie dał jednak za wygraną i zwrócił się o interwencję (rozstrzygnięcie nadzorcze) do Wojewody. Jego zdaniem, Tarnów był prawdopodobnie jedynym miastem w Polsce, w którym podobne rozwiązanie obowiązywało. Wojewoda uchylił tę część taryfy TW, która dotyczyła "podatku od deszczu i śniegu". Sprawa wróciła do Rady Miasta, która tym razem zaskarżyła decyzję Wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd jednak decyzję Wojewody podtrzymał, co oznacza, że opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych Tarnowskim Wodociągom pobierać nie wolno.
Posłuchaj krótkiej rozmowy na ten temat z radnym Jackiem Łabno : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(19-10-2006) dziekujemy :
Dziekujemy Radnym " PRAWEGO TARNOWA".Będziemy Was głosować w wyborach w dniu 12.11.2006 r.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2006) wow :
to mówiłem ja, Jarząbek:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) semenko :
Zapamiętajcie nazwiska wszystkich tych radnych, którzy głosowali za wprowadzeniem podatku od deszczu. To między innymi kandydat na prezydenta Zbigniew Martyka. Za podatkiem był także kolejny kandydat Andrzej Sasak i słynny radny, który zdradził swoje ugrupowanie "prawy tarnów " i przeszedł na stronę Bienia - Jerzy Mundała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2006) dlaczego :
dlaczego tego media w Tarnowie nie mówią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2006) wow :
ekstra zdjęcie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947