"Polonię mamy, na Ostrów teraz czekamy... "   -   20/10/2006
Po zwycięstwie we własnej hali z warszawską Polonię już w sobotę koszykarzy Unii czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem "Jaskółki" wyjadą do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz miejscową Stalą, która po dwóch kolejkach ma taki sam bilans zdobyczy punktowej jak Unia.

Przypomnijmy, że w środowy wieczór Unia pokonała zespół Polonii Warszawa 71:63. Po dobrym początku Unia prowadziła już 12:6 ale później inicjatywę przejęli goście i po pierwszej kwarcie tarnowienie prowadzili tylko jednym punktem 18:17. Druga odsłona środowego spotkania to już przewaga gości, którzy głównie dzięki dobrej obronie oraz skutecznej grze Sterna do przerwy prowadzili 37:31.
W trzeciej kwarcie gra tarnowian mogła się znowu podobać kibicom. Świetną partię rozgrywał Ibrahim, który nie do pokonanania był w walce pod tablicami (w całym meczu zaliczył 16 zbiórek). Dzięki skutecznej grze w obronie oraz zdecydowanie lepszej grze ofensywnej i trafieniom Barnesa oraz Majchrzaka trzecia kwarta zakończyła się 10 punktowym zwycięstwem tarnowian, a w meczu Unia prowadziła 53:49. Początek ostatniej części spotkania był wyrównany ale z każda minutą rosła przewaga Unii, która już do końca nie dała wydrzeć sobie zasłużonego zwycięstwa.

Teraz przed koszykarzami Unii wyjazdowe spotkanie ze Stalą Ostrów, która podobnie jak "Jaskółki" jedno spotkanie wygrała i jedno przegrała. W pierwszej kolejce zespół Stali pokonał w meczu wyjazdowym Polonię. Natomiast w ubiegłą środę koszykarze Stali musieli uznać wyższość Polpharmy.
Stal Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów (21.10, sobota godz. 18:00)

Date        : Sat, April 20, 2024 03:22:46
IP          : 3.133.108.241