Porażka w Ostrowie. Będą zmiany kadrowe   -   23/10/2006
W ramach trzeciej kolejki spotkań DBE koszykarze Stali Ostrów pewnie pokonali ekipę tarnowskiej Unii 93:68. W zespole "Jaskółek" dobrą partię rozegrał Wojciech Majchrzak, zdobywca 21 punktów. Zawiedli natomiast całkowicie Amerykanie występujący w barwach Unii. Po spotkaniu trener Ryszard Żmuda zapowiedział poważne roszady kadrowe. Już dziś na kilkudniowe testy do Tarnowa przyjeżdza amerykański obrońca Lamar Morinia natomiast wiele wskazuje na to, że z zespołem pożegna się Julius Barnes.

Stal Ostrów – Unia Tarnów 93 : 68 (22:26 ; 23:5 ; 28:23 ; 20:14)
Punkty dla Unii : Majchrzak 21, Djordjevic 11, Barnes 9, Ibrahim 9, Sarzało 8, Morris 5, Vucicević 4, Kruk 1

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania pokazała, że tarnowienie są wstanie powalczyć w Ostrowie o zwycięstwo. Dobrze w obronie radzili sobie Ibrahim i dopuszczony do występu w ostatniej chwili - Morris, a w ofensywie skutecznie punktowali Majchrzak oraz Djordiević. Dzięki temu tarnowienie po pierwszej kwarcie prowadzili 26:22. Druga kwarta to jednak już zdecydowana przewaga gospodarzy, których przewaga rosła z każdą minutą spotkania, co pokazuje wynik drugiej kwarty która zakończyła się zwycięstwem gospodarzy aż 23:5. Trzecia kwarta to w dalszym ciągu dominacja Stali, a tarnowski zespół był momentami poprosty bezradny. Czwarta kwarta była już w zasadzie dopełnieniem formalności przez zespół z Ostrowa.

Trener Unii Tarnów Ryszard Żmuda: tak mówił tuż po meczu:
Gratuluję gospodarzom dobrego występu i zwycięstwa. Myślę, że napędziliśmy im troszeczkę strachu w pierwszej kwarcie i na początku drugiej. Niestety każdy kto interesuje się koszykówką widział co może zrobić rozgrywający. Barnes od pewnego momentu rozmontował mi całkowicie zespół. Jest z dobrego uniwersytetu, ma dobre referencje, a to co zaczął grać wołało jedynie o pomstę do nieba. Następna sprawa – zawiedli wysocy. Ibrahim dostał kilka łokci od Wojtka Żurawskiego, wystraszył się i nie było gracza. Morris myślami był chyba gdzieś na campie NBA, a tutaj trzeba było biegać i walczyć, czego dzisiaj nie pokazał. W miarę dobrze zagrali za to zawodnicy drugoplanowi, no i Wojtek Majchrzak, który był dzisiaj naszym zdecydowanym liderem. Powiem tak – przegrać można, ale nie w taki sposób, w jaki my przegraliśmy dzisiaj. Trzeba walczyć, zostawiać serce na parkiecie, a tego dziś części moich zawodników zabrakło. Myślę, że w tym tygodniu dokonamy wraz z zarządem niezbędnych kadrowych roszad i zostaną ci, którzy chcą walczyć. To jest konieczne, jeśli nasza gra ma być na jakimś konkretnym, przyzwoitym poziomie, zwłaszcza, że liga jest w tym sezonie naprawdę bardzo mocna.

Date        : Fri, March 29, 2024 15:11:18
IP          : 35.175.200.199