To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dotacja dla "Paderewskiego"   -   24/1/2004
Zarząd Powiatu Ziemskiego Tarnowskiego przyjął na posiedzeniu w środę plan pracy Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna na 2004r. Tarnowskie starostwo przekaże w tym roku na działalność muzycznego centrum dotację z powiatowego budżetu w wysokości 310 tys. zł. - Do wojewody wnioskujemy o dotację w wysokości 800 tysięcy zł - mówi Mirosław Banach, członek powiatu ziemskiego tarnowskiego. - Przychody własne Centrum Paderewskiego w 2004 roku szacujemy natomiast na 112 tysięcy.

Ogloszenie
>

Są to dochody z hotelu, ze sprzedaży biletów wstępu do dworku oraz na koncerty. Chcemy, aby hotel w Kąśnej Dolnej przyniósł przy tym wyższe w tym roku zyski niż w roku ubiegłym. Dlatego będziemy na przykład występować do różnego rodzaju instytucji o organizowanie konferencji w Kąśnej.
W ub. roku dofinansowanie ze strony budżetu państwa do działalności merytorycznej Centrum Paderewskiego nie było jednak aż tak duże, jak pragnęli tego wnioskodawcy. Z przedłożonej wojewodzie kwoty 800 tys. zł, ostatecznie dofinansowanie to wyniosło 344 tys. Początkowo miało nawet sięgnąć jeszcze mniejszej kwoty - 234 tys., ale po interwencjach władz powiatu tarnowskiego udało się wywalczyć dla "Paderewskiego" właśnie 344 tys. zł. Pieniądze pochodziły z puli ministra, z której dofinansowywanych jest przez wojewodę 27 instytucji kultury w Małopolsce.
Oprócz tego Centrum Paderewskiego otrzymało osobno dofinansowanie do organizowanych przez siebie trzech imprez muzycznych: Tygodnia Talentów, Mistrzowskich Wieczorów w Kąśnej oraz Muzycznych Spotkań u Paderewskiego. W sumie na te trzy imprezy udało się dodatkowo pozyskać 58 tys. zł. Tydzień Talentów, w którym biorą udział uczniowie Szkoły Muzycznej w Tarnowie, dofinansował przy tym pewną kwotą także prezydent miasta.
W tym roku najważniejszym wydarzeniem w Centrum Paderewskiego będzie organizowany co dwa lata festiwal "Bravo Maestro". Odbędzie się w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w dniach 22-28 sierpnia. Zorganizowanie unikalnego w skali kraju festiwalu będzie kosztowało 131 tys. zł. - Na "Bravo Maestro" występujemy do ministerstwa o dotację - podkreśla Mirosław Banach. - Być może sztandarową muzyczną imprezę w Kąśnej dofinansuje także marszałek województwa.
Dodajmy, że najbliższa sesja Rady Powiatu Ziemskiego Tarnowskiego odbędzie się właśnie w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Początkowo planowano ją na 3 lutego, ale ostatecznie przewodniczący Rady Powiatowej Zbigniew Karciński wyznaczył jej termin na 17 lutego. (Smol)

W sieci pojawiła się niedawno strona internetowa Centrum Paderewskiego z podstawowymi informacjami dot. działalności placówki i jej historii : zobacz tutaj.(okay)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl