Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Casalmaggiore - nowe miasto partnerskie Tarnowa   -   27/10/2006
Casalmaggiore - piękne, stare miasteczko w północnych Włoszech, miasto, w którym żył i malował pochodzący z Tarnowa Gabriel Morvay, m.in. dzięki związkom tego nieżyjącego artysty z obu miastami, od soboty będzie miastem partnerskim Tarnowa. Podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie nastąpi 28.10 o godz. 18:00 w Ratuszu i poprzedzi wernisaż oraz spektakl "morvayowski". Wszystko to z kolei jest częścią obchodzonych w trakcie weekendu Dni Włoskich w Tarnowie.

Ogloszenie

Casalmaggiore znajduje się w regionie Lombardia, w prowincji Cremona, w równinie rzeki Po. Gminę Casalmaggiore zamieszkuje ok. 14 tys. osób. Miasto posiada liczne zabytki (m.in. słynny plac i rezydencja rodu Colorno, Ratusz, Opera z 1782 r., liczne kościoły ). Jest usytuowane blisko sławnych miast, jak Cremona (znany ośrodek wyrobu instrumentów muzycznych, miejsce urodzenia Claudio Monteverdi'ego i Antonius'a Stradivarius'a ), Parma (jedna ze stolic włoskiej opery, z licznymi zabytkami). W Casalmaggiore odbywa się co roku Międzynarodowy Festiwal "Summer Music In Italy". Atrakcyjność miasta podnosi bliskość gór - włoskich Dolomitów - bardzo atrakcyjnego turystycznie terenu zarówno dla narciarzy, jak i wspinaczy skalnych oraz największego i najczystszego jeziora we Włoszech - Jeziora Garda.
Miasto przypominało Gabrielowi Morvayowi rodzinny Tarnów ...
Teraz, współpraca między Csalmaggiore a Tarnowem ma obejmować działania kulturalne, sportowo - turystyczne, gospodarcze i oświatowe.

O "morvayowskich" imprezach w Tarnowie piszemy tutaj.
Z kolei w niedzielę w Kinie Marzenie o 20:00 odbędzie się Rewia Piosenki Włoskiej z zespołem "Tercet, czyli Kwartet". Zapowiedź tego koncertu znajdziesz tutaj.
Powyższe wydarzenia złożą się na obchodzone w trakcie weekendu Dni Włoskie w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947