Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Happening historyczny na Rynku   -   27/10/2006
Podobnie jak przed rokiem, na tarnowskim Rynku przypomniane zostaną wydarzenia z 1918 roku, kiedy to Tarnów pierwszy odzyskał w Polsce niepodległość ! Stało się to po odebraniu Austriakom władzy i rozbrojeniu stacjonującego w naszym mieście garnizonu, już 31 października 1918 r. 29 X br. na historyczny happening na tarnowskim Rynku zaprasza Referat Promocji Miasta Urzędu Miasta Tarnowa.

Ogloszenie

- Na Starówce pojawi się ówczesny burmistrz Tadeusz Tertil, zaś austriaccy żołnierze poddadzą się. Tarnowianom będzię rozdawana okolicznościowa gazeta "Wiadomości Tarnowskie - 1918-2006" stylizowana na czasopismo wydawane na początku XX-wieku. Tak jak podczas poprzednich happeningów historycznych będzię można zrobić sobie zdjęcia z osobami przebranymi w dawne stroje. Początek o 13:00 - informuje Cezary Przęczek, kierownik Referatu Promocji Miasta.

Tarnowskiemu magistratowi w przygotowaniu imprezy pomagają: Tarnowski Teatr, harcerze, 3 Galicyjski Pułk Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky'ego - grupa rekonstrucji historycznej z Przemyśla, Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Galeria Miejska.
- Zapraszamy całe rodziny do przyjścia na Rynek i wspólnego poznania ciekawej historii naszego miasta - dodaje Cezary Przęczek.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(27-10-2006) Led :Led 
Tadeusz Tertli- najwybitniejszy Burmistrz Tarnowa, który uchronił miasto przed klęską głodu w czasie I wojny światowej nakazujac, wbre wielu przeciwnikom, siłą otwiorzyć spichlerze należące do kupców. Mam nadzieję, że Bienia nie będzie, bo to byłoby skalane imiena Burmistrza Tertila.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) M.Wietrzyk :
Ciekawe czy im później zwrócili pieniądze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2006) Jan :
Skalaniem imienia Wielkiego Tarnowianina jest stan Pasażu jego imienia, brud, smród i syf...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2006) Marc :
Tyle kasy w błoto, widziałem tę żenadę, niestety, a i ludzi było jak na lekarstwo, ciekawe ile to wszystko kosztowało, może ktoś wie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl