Kolejna wyjazdowa porażka   -   29/10/2006
Koszykarze tarnowskiej Unii doznali kolejnej wyjazdowej porażki ulegając w Stargardzie Gdańskim miejscowej Polpharmie 77 : 59. O przegranej podopiecznych trenera Ryszarda Żmudy zadecydowała pierwsza kwarta, którą „Jaskółki” przegrały 19 punktami.

Polpharma - Unia Tarnów 77 : 59 ( 30:11, 12:20, 14:14, 21:14)
Pierwsza kwarta w wykonaniu tarnowian była wręcz fatalna. Wprawdzie po rzucie Morinii Unia prowadziła ale potem na boisku dominował już zespół gospodarzy. Unia nie mogła poradzić sobie ze świetną grą defensywna Polpharmy czego efektem było wysoka przegrana pierwszej kwarty sobotniego spotkania. W drugiej odsłonie meczu „Jaskółki” zagrały już zdecydowanie lepiej, a to dzięki dobrej grze dwóch wysokich graczy Abu oraz Morrisa. Tę część spotkania Unia wygrała 8 punktami odrabiając część strat do gospodarzy. Trzecia kwarta to dobra skuteczność Bartosza Sarzało, który zdobył 10 punktów. Skutecznie grali jednak równiez gospodarze i ta kwarta zakończyła się remisowa. Do ostatniej części meczu Unia przystępowała, ze stratą 11 „oczek” i jak się później okazało tej straty nie udało się odrobić, a wprost przeciwnie to gospodarze zwiększyli ją i konsekwencji odnieśli pewne zwycięstwo.

Po meczu trener Ryszard Żmuda powiedział : Początek spotkania był w naszym wykonaniu serią błędów w obronie, a przy świetnej skuteczności rywala pierwsza kwarta zakończyła się wysoką przegraną. Potem graliśmy już zdecydowanie lepiej ale nie przyniosło to efektu. Z 19 – punktowej przewagi gospodarzy zrobiło się tylko sześć „oczek” ale niestety zabrakło konsekwencji. W grze zespołu były naprawdę dobre momenty ale to niestety za mało choć wydaje mi się że wszystko idzie w dobrym kierunku. Debiut Morinii nie był najlepszy. Zamiana za Barnesa była typową „zamienił stryjek ….”

Date        : Fri, April 19, 2024 00:36:59
IP          : 3.133.109.211