Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podsumowanie kadencji Rady Miasta    -   31/10/2006
W miniony czwartek w Sali Lustrzanej odbyła się druga część LI sesji Rady Miasta Tarnowa, ostatniej sesji kończącej się kadencji samorządu. Mimo, że upływała w wyjątkowo przyjaznej, jak na obrady RMT, atmosferze przyniosła niepowodzenie magistratu, którego wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie Szpitala św. Łukasza, został "na odchodne" przez radnych odrzucony.

Ogloszenie
>

Prezydent Bień nie ukrywał z tego powodu rozczarowania, zarzucając niektórym radnym - mówiącym wcześniej o tym, że tak mało się w Tarnowie robi dla inwestorów - niekonsekwencję. Ostatecznie jednak posiedzenie przebiegało w dość miłej atmosferze, wszyscy wszystkim dziękowali za współpracę i nawet duch kampanii wyborczej na chwilę przynajmniej z Sali Lustrzanej zniknął. Na sesję pofatygowała się Senator Urszula Gacek, która również podziękowała radnym.
Wyjątkowe oświadczenie wygłosił Marek Ciesielczyk, który chwalił kończącą kadencję Radę, uznając ją za ... najlepszą, w jakiej dane mu było dotychczas "radzić" (M.C. jest radnym miejskim już 3 kolejnej kadencji). Największą sensację wzbudziła jednak deklaracja lidera Uczciwości, który stwierdził: "wszystkich swoich kolegów radnych kadencji 2002-2006 polubiłem, no może z wyjątkiem pani radnej Anny Mach".
Co dziwne wielu innych doświadczonych radnych - naszych rozmówców na posesyjnym "poczęstunku" twierdziło coś zgoła odmiennego, uważając, że merytoryczny poziom przygotowania radnych z kadencji na kadencję obniża się. I jest to spojrzenie bardzo bliskie temu, co odczuwali na sesjach nieliczni skądinąd jego bezpośredni obserwatorzy, w tym dziennikarze.

***

Na szczególne wyróżnienie zasłużył naszym zdaniem tylko jeden radny, którego przygotowanie do sesji, no może z małymi wyjątkami, nigdy nie wzbudziło większych zastrzeżeń. Jacek Łabno, bo o nim mowa, najbardziej się przyczynił do tego, że obrady nie były jedynie taśmą produkującą uchwały i forum dla czczego blablania, które skądinąd i tak w Sali Lustrzanej dominowało. Mimo, że czasami wystąpienia Łabno mogły sprawiać wrażenie szukania dziury w całym, ostatecznie prawie zawsze okazywało się, że mają jakąś merytoryczną podstawę. Podczas wielu sesji mieliśmy wrażenie, że Jacek Łabno jest w ogóle jedynym radnym, który przeczytał dyskutowany projekt uchwały "od deski do deski". Naszym zdaniem, choćby za to w pełni zasłużył na pobraną przez 4 lata dietę.
Gdyby zastosować to kryterium, każdy z pozostałych radnych musiałby jakąś część pobranego przez siebie wynagrodzenia za pracę radnego zwrócić. Choć w poszczególnych przypadkach byłyby to oczywiście różne kwoty. Niestety, nie mając najlepszego zdania o dystansie wielu radnych do swojego "rajcowania", nie decydujemy się na publikowanie negatywnego rankingu tarnowskich radnych. (PD,MP)

Posłuchajcie, co o minionej kadencji Rady Miasta mówi:
- Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kasznia : (((mp3)))
- Prezydent Mieczysław Bień (((mp3)))

Na zdjęciu - rzadki w tej kadencji obrazek pozbawionej złych emocji rozmowy między Markiem Ciesielczykiem a prezydentem Mieczysławem Bieniem. Zdjęcie zrobiono tuż po zakończeniu ostatniej sesji RMT.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(31-10-2006) Jakub Kwaśny www.fmstarnow.pl :
Niestety ale wielu radnych powinno się poważnie zastanowić po co kandydują?! Przez minione cztery lata wielu z nich NICZYM lub prawie niczym nie przysłużyło się naszemu miastu. I to od prawa do lewa można znaleźć takich hmmm BEZRADNYCH. Wystarczy przeglądnąć protokoły z sesji Rady Miejskiej... dwa/trzy wnioski przez całą kadencję to chyba nie jest imponujący wynik, kilka wypowiedzi w ciągu czterech lat to również nie jest powód do dumy. Już nie powiem o nieobecnościach, bo za to przynajmniej odlicza się z diety. Myślę, że warto sie tym zainteresować. A niektórym naszym "Rajcom" powiedzieć "dziękuje" i pożegnać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2006) Mieszek Linner :
to odpowiedź na inny temat i dotyczący innej osoby, ale możesz to przeczytać."Nie zapomniałem, lecz odpowiedź jest bardzo prosta, i każdy ją zna... Powinien, nie tak jak napisałes dawać gwiazdki z nieba, lecz być uczciwym i rzetelnym człowiekiem! A nie wykorzystywać każdą okazję do promowania siebie... Nie być obłudnym i kłamać w żywe oczy... No ale niestety człowiek się tak szybko nie zmienia, jak z lewicy wyszedł, to musiał tak się zachowywać... "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) Zbyszko Bodaniec :
Niestety, ale sądzę, że wielu kandydatów wie po co kandydują. Niektórzy - ci którzy już zasiadali w radzie miasta z innymi ugrupowaniami w latach minionych - doskonale wiedzą o profitach ( i nie myślę tu o finansach ) jakich moga sie spodziewać. A potwierdza to fakt iż do pseudo działalności na rzecz naszego miasta zaciągają innych członków swych rodzin. Ubolewać trzeba nad tym, że w niektórych przypadkach mamy do czynienia z kandytatami, którzy w "dziwny sposób" wyślizgnęli spod surowej ręki sprawiedliwości - mam na myśli sąd- a ich "facjaty" oglądamy na płotach i witrynach sklepowych rzygać się chce... coś tu nie tak z tą weryfikacją panowie z trzyliterowych ugrupowań ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2006) lolman :
bardzo dobrze, że obrady miasta sa w sali lustrzanej, przynajmniej politycy widzą w lustrach jak kłamią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2006) mieszkaniec :
jako mieszkaniec nie stwierdziłem wielu pozytywnych działań rady, poza próbami likwidowania szkół, którą oceniam negatywnie -to tak łatwo oszczędzać na cudzej kieszeni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947