To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podsumowanie kadencji Rady Miasta    -   31/10/2006
W miniony czwartek w Sali Lustrzanej odbyła się druga część LI sesji Rady Miasta Tarnowa, ostatniej sesji kończącej się kadencji samorządu. Mimo, że upływała w wyjątkowo przyjaznej, jak na obrady RMT, atmosferze przyniosła niepowodzenie magistratu, którego wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie Szpitala św. Łukasza, został "na odchodne" przez radnych odrzucony.

Ogloszenie

Prezydent Bień nie ukrywał z tego powodu rozczarowania, zarzucając niektórym radnym - mówiącym wcześniej o tym, że tak mało się w Tarnowie robi dla inwestorów - niekonsekwencję. Ostatecznie jednak posiedzenie przebiegało w dość miłej atmosferze, wszyscy wszystkim dziękowali za współpracę i nawet duch kampanii wyborczej na chwilę przynajmniej z Sali Lustrzanej zniknął. Na sesję pofatygowała się Senator Urszula Gacek, która również podziękowała radnym.
Wyjątkowe oświadczenie wygłosił Marek Ciesielczyk, który chwalił kończącą kadencję Radę, uznając ją za ... najlepszą, w jakiej dane mu było dotychczas "radzić" (M.C. jest radnym miejskim już 3 kolejnej kadencji). Największą sensację wzbudziła jednak deklaracja lidera Uczciwości, który stwierdził: "wszystkich swoich kolegów radnych kadencji 2002-2006 polubiłem, no może z wyjątkiem pani radnej Anny Mach".
Co dziwne wielu innych doświadczonych radnych - naszych rozmówców na posesyjnym "poczęstunku" twierdziło coś zgoła odmiennego, uważając, że merytoryczny poziom przygotowania radnych z kadencji na kadencję obniża się. I jest to spojrzenie bardzo bliskie temu, co odczuwali na sesjach nieliczni skądinąd jego bezpośredni obserwatorzy, w tym dziennikarze.

***

Na szczególne wyróżnienie zasłużył naszym zdaniem tylko jeden radny, którego przygotowanie do sesji, no może z małymi wyjątkami, nigdy nie wzbudziło większych zastrzeżeń. Jacek Łabno, bo o nim mowa, najbardziej się przyczynił do tego, że obrady nie były jedynie taśmą produkującą uchwały i forum dla czczego blablania, które skądinąd i tak w Sali Lustrzanej dominowało. Mimo, że czasami wystąpienia Łabno mogły sprawiać wrażenie szukania dziury w całym, ostatecznie prawie zawsze okazywało się, że mają jakąś merytoryczną podstawę. Podczas wielu sesji mieliśmy wrażenie, że Jacek Łabno jest w ogóle jedynym radnym, który przeczytał dyskutowany projekt uchwały "od deski do deski". Naszym zdaniem, choćby za to w pełni zasłużył na pobraną przez 4 lata dietę.
Gdyby zastosować to kryterium, każdy z pozostałych radnych musiałby jakąś część pobranego przez siebie wynagrodzenia za pracę radnego zwrócić. Choć w poszczególnych przypadkach byłyby to oczywiście różne kwoty. Niestety, nie mając najlepszego zdania o dystansie wielu radnych do swojego "rajcowania", nie decydujemy się na publikowanie negatywnego rankingu tarnowskich radnych. (PD,MP)

Posłuchajcie, co o minionej kadencji Rady Miasta mówi:
- Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kasznia : (((mp3)))
- Prezydent Mieczysław Bień (((mp3)))

Na zdjęciu - rzadki w tej kadencji obrazek pozbawionej złych emocji rozmowy między Markiem Ciesielczykiem a prezydentem Mieczysławem Bieniem. Zdjęcie zrobiono tuż po zakończeniu ostatniej sesji RMT.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:01:00
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html