To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nagrody za szopki i maski odebrane   -   25/1/2004
Laureaci dwóch grudniowych konkursów - na szopkę bożonarodzeniową oraz maskę karnawałową, zorganizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie odebrali kilka dni temu swoje nagrody. Na pierwszy , tradycyjny już konkurs na szopkę nadesłano aż 400 prac, ktore można podziwiać teraz w Kościele XX. Filipinów. W drugim konkursie o nagrody rywalizowali autorzy 127 masek.

Ogloszenie
>

XIV Małopolski Konkurs Plastyczny "Rodzinna szopka bożonarodzeniowa" ma już kilkunastoletnią tradycję. Uczestnikami są całe rodziny. Plastyczne dzieło wykonywane jest z pomocą dziadków, rodziców, kuzynek i rodzeństwa. Efekty są znakomite. Każdy może to stwierdzić naocznie, oglądając szopki wystawione w kościele Księży Filipinów przy ul. Piłsudskiego i w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10.
Na tegoroczny konkurs nadesłano ponad 400 prac, nagrodami wyróżniono 32 rodziny. Wśród nich najbardziej spodobały się szopki następujacych osób : Szymon i Przemysław Ruszel z SP w Koszycach Wlk., Natalia Jajkowska oraz Dominika i Aneta Łabuda ze Zgłobic, Robert i Albert Szwiec z Woli Radłowskiej, Mateusz Łabno z Wierzchosławic, Marta Gumulak z Czchowa. Ponieważ dzieło jest wspólne, z nagrody skorzystają dzieci i dorośli. Wśród podarunków jest m.in. Biblia ufundowana przez Wydawnictwo "Biblos", karnet upoważniający do zwiedzania wystaw w oddziałach muzealnych przez cały rok, karnet na basen kryty itd.
Organizatorów konkursu szopek wspierają w tym dziele ks. proboszcz parafii pw.Świętego Krzyża i Św. Filipa Neri przy ul. Piłsudskiego, Tadeusz Bieńkowski - użyczający miejsca na ekspozycję i fundujący nagrody oraz kierowniczka Muzeum Etnograficznego Anna Bartosz. Muzeum - mówi koordynator konkursu Stanisława Kumorek - przechowuje najlepsze prace, każdy konkurs pozostawia więc trwały ślad. Kilka eksponatów prezentowanych w muzeum jest zwiastunem wystawy, którą można oglądać do końca stycznia.

Okres bożonarodzeniowy mamy już za sobą, trwa jednak wciąż karnawał, który potrwa w tym roku do 24 lutego. Dodatkiem do wizytowej kreacji, nie mówiąc już o stroju przebierańców, może być maska. Rzucone przez Pałac Młodzieży hasło - wykonujemy maskę karnawałową, znalazło wielu entuzjastów. W pierwszej edycji małopolskiego konkursu wzięło udział 125 osób. Nagrodzono 22 uczestników. Komisja przyznała także 3 nagrody zbiorowe i 4 wyróżnienia. Zanim ogłoszono werdykt, przez kilka dni oglądano i przymierzano maski. Większość błyszczy od warstwy brokatu i przypomina piękne maski weneckie, ale Stanisława Kumorek zwraca też uwagę na najbardziej oryginalne - maskę wykonaną w korze i kojarzącą się z dziuplą, maskę odlaną w gipsie, maskę dwustronną z szerokim uśmiechem lub szyderczym grymasem (do kompletu dołączono rękawiczki). Autorzy popisali się fantazją, wyczuciem piękna, humoru i wielkimi zdolnościami manualnymi.
Wśród uczestników konkursu za najciekawsze uznano prace : Dawida Kędziora i Mariusza Rajskiego - dziesięciolatków z SP Łętowice, ich rówieśniczki Marzenki Bajorek z Rzepiennika Strzyżewskiego, Piotra Pecki (15 l.) z Gimnazjum nr 11 w Tarnowie, dwunastolatek - Katarzyny Sumary i Kamili Jajkowskiej ze Zgłobic oraz Natalii Figiel Z Gimnazjum nr 7 w Tarnowie.
Maski-klejnociki zamieszczone zostaną w katalogu wystawy, którą można oglądać w Galerii "Pałac" (na zdjęciu).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl