To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Listopad w Bombay Music   -   02/11/2006
W listopadzie w znanej miłośnikom jazzu tradycyjnego restauracji zaplanowano pięć koncertów. Pierwszy z nich to zaduszkowy program kilkunastu członków tarnowskiego chóru Gos.Pl. Przed nami jeszcze, z cyklu „jazzowych czwartków” m.in. wieczór z polsko – ukraińskim składem, jazzowe standardy i kompozycje własne „Collective Trio” oraz spotkanie z naszą Leliwą Jazz Band i jej gościem.

Ogloszenie

Pierwsza propozycja (2 listopada, g. 20:00) to zaduszkowy program części składu grupy Gos.Pl. Aktualnie w skład zespołu wchodzi około 60 chórzystów w wieku od kilkunastu do ponad 40 lat. Dzięki gościnności Kościoła Księży Filipinów, próby odbywają się w sali klasztoru filipińskiego dwa razy w tygodniu. Chór dużo koncertuje w Tarnowie, ale również znany jest poza jego granicami (koncerty w Krakowie, Oświęcimiu, Starym Sączu).
W repertuarze GOS.PL znajdą się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i utwory z najnowszej historii gospel.
Gospel, wywodzi się z pieśni religijnych czarnoskórych niewolników; jest to muzyka pełna treści i ducha, zawierająca zarówno dynamiczne jak i bardzo spokojne utwory o charakterze hymnów czy psalmów. Słowo „Gospel” znaczy Dobra Nowina i ta muzyka jest właśnie głoszeniem Ewangelii. Taki też jest cel chóru – śpiew staje się dzieleniem się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonanego wyboru drogi wiary w życiu.

Kolejny czwartek, 9 listopada upłynie pod znakiem polsko – ukraińskich wędrówek po jazzie i jego okolicach. Tradycyjnie, o godzinie 20:00 wystąpi „Kijov – Krakov Band” w składzie: Vitalij Ivanov – saksofon, Aleksandra Rzernovaja – piano, Paweł Kluba - gitara basowa, Michał Peiker – perkusja. Z kolei 16 listopada w „Bombayu” pojawi się Leliwa Jazz Band i jej gość specjalny – tym razem będzie to Marek Michalak (traka) z Jazz Band Ball Orchestra. W chwili redagowania niniejszego tekstu nie wiedzieliśmy jeszcze, kto będzie gospodarzem następnego jazzowego czwartku, przypadającego 23 listopada. Na pewno za to, 30 listopada wystąpi „Collective Trio” (foto). Młodzi muzycy ze Śląska zagrają standardy jazzowe i utwory własne. Skład zespołu: Tomasz Mucha – skrzypce, Ronald Tuczykont – kontrabas, Przemek Pacan – bębny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:53:06
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html