Zwycięstwo po dwóch dogrywkach   -   06/11/2006
Kibice, którzy w niedzielny wieczór wybrali się do hali „Jaskółka” nie mieli czego żałować. Po dramatycznym spotkaniu z dwoma dogrywkami koszykarze Unii pokonali Kotwicę Kołobrzeg 91:86. Jeszcze na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu goście prowadzili różnicą 7 punktów.

>

Unia - Tarnów – Kotwica Kołobrzeg 91 : 86 (17:22; 21:19; 19:20; 15:11; 19:14)
Punkty dla Unii : Morinia 23, Colić 18, Morris 18, Majchrzak 15, Hajnsz 7, Ibrahim 7, Sarzało 3.

Mecz był bardzo wyrównany, a świadczy o tym fakt, że przez wiekszą część spotkania żadnej z ekip nie udało się wywalczyć dużej przewagi punktowej. Dopiero w końcówce regulaminowego czasu gry goście prowadzili 7 punktami i bliscy byli wywalczenia kompletu punktów. Wtedy jednak celne rzuty Ibrahima i Morinii oraz „trójka” Colića spowodowały że Unia doprowadziła do wyrówniania. I niewiele brakowało aby ten mecz wygrała w podstawowym czasie gry. Rzut Morinii wykonany równo z syreną był niestety niecelny...
Dogrywkę fantastycznie zaczęła Unia, która po punktach Morissa oraz rzutowi za trzy punkty Morini prowadziła 80 :76. Wtedy jednak do głosu doszedł zespół gości szczególnie za sprawą dobrze grającego Hughesa i potrzebna była kolejna dogrywka, w której już zdecydowanie lepsze były „Jaskółki”. Punkty Majchrzaka, Morissa oraz Morinii dały Unii drugie zwycięstwo w tym sezonie. Emocjonujący mecz zakonczył jeszcze wsadem Morinia i potem kibice w hali „Jaskółka” mogli już świętować wygraną swojego zespołu.
Świetną partię rozegrał w niedzielnym spotkaniu Morinia zdobywca 23 punktów. Udany debiut zaliczył również Vladimir Colić, który zdobył 18 punktów podobnie jak Morris, który tym meczem potwierdził chyba swoją przydatność do zespołu.

Date        : Fri, April 26, 2024 22:50:13
IP          : 3.141.31.209