Wysoka porażka z beniaminkiem   -   20/11/2006
Wydawało się, że koszykarze tarnowskiej Unii powinni odnieść kolejne zwycięstwo przed własną publicznością w meczu z beniaminkiem DBE Zniczem Jarosław. Tak się jednak nie stała, a Unia doznała bardzo wysokiej porażki tocząc wyrównany pojedynek tylko w pierwszej kwarcie.

>

Unia Tarnów – Znicz Jarosław 49 : 77 ( 12:17 , 10:18, 14:24, 13:18)
Punkty dla Unii : Morinia 21, Ibrahim 10, Morris 9, Colic 4, Vucicević 2, Sarzało 2, Grys 1.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa gości. Z czasem jednak Unia zaczęła grać fatalnie, natomiast graczom z Jarosławia wychodziło po prostu wszystko. Goście z każdą minutą grali coraz lepiej w defensywie, skuteczne były też ich ataki. Na tle słabo grających „Jaskółek” słowa uznania należą się dla Lomara Morini, który w sobotnim spotkaniu zdobył 21 punktów. Z dobrej strony pokazał się też Ibrahim, który jako jedyny radził sobie z defensywą gości.

- Zawiodła cała moja drużyna – mówił po meczu trener Unii Ryszard Żmuda. Zespół z Jarosławia, pod każdym względem był dzisiaj lepszym zespołem. - Bardzo przepraszam naszych wspaniałych kibiców za taki mecz, w imieniu całego zespołu – dodał. Faktycznie, w sobotni wieczór tarnowianie wypadli blado, a zespół Sokołowa Znicza pokazał dojrzałą i skuteczną koszykówkę. Każdy z graczy wykorzystał swoją szanse, nawet grający do tej pory bardzo mało Maciej Miller w trzy minuty zdołał trafić dwie trójki.
Koszykarze Unii nie wyciągnęli także wniosków z meczu z Prokomem kiedy to, zdaniem trenera Żmudy, zagrali bez wiary. W spotkaniu z Zniczem Sokołów Jarosław było podobnie.

Date        : Fri, April 19, 2024 10:56:36
IP          : 18.118.31.247