To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   9 Kompania   -   22/11/2006
Rok 1980. Młodzi żołnierze sowieckiej armii przeniesieni zostają z obozu szkoleniowego w samo centrum wojennej zawieruchy w Afganistanie. Tam otrzymują zadanie utrzymania wzgórza 3234, jednak wyniszczające ataki partyzantów afgańskich dziesiątkują oddział. Żołnierze desperacko wzywają pomocy, lecz nikt nie przychodzi im z odsieczą. Skazani są tylko na siebie.

Ogloszenie

Teraz już nie tylko Amerykanie mają swoją "Kompanię braci". Z równym zaangażowaniem i w niezwykle przejmujący sposób perypetie żołnierzy przedstawia w swoim debiucie fabularnym Rosjanin, Fiodor Bondarczuk.
Oparta na faktach "9 Kompania" prezentuje 12 miesięcy z życia garstki żołnierzy wysłanych w 1987 roku na służbę do Afganistanu, niedługo przed zakończeniem dziewięcioletniego konfliktu z ZSRR. Młodzi mężczyźni przechodzą ciężkie szkolenie, w trakcie którego nawiązują przyjaźnie, pozwalające im lepiej znieść rozłąkę z najbliższymi. Kulminacją ich walki jest zupełnie niepotrzebna z punktu widzenia konfliktu bitwa o utrzymanie Wzgórza 3234.
Mimo iż dla Fiodora Bondarczuka to pierwsza pełnometrażowa produkcja, czuć, że kino ma we krwi. 38-letni syn legendarnego rosyjskiego filmowca, Siergieja Bondarczuka, stanął na wysokości zadania i nakręcił fresk o bezsensie konfliktów zbrojnych oraz męskiej przyjaźni, który można zestawić z największymi dziełami gatunku, takimi jak "Czas Apokalipsy", "Full Metal Jacket" czy "Cienka czerwona linia". Bondarczuk nie ocenia walczących ze sobą stron, nie podaje powodu dla jakiego wojska rosyjskie trafiają do Afganistanu. Nie ocenia również młodych mężczyzn na ochotnika zgłaszających się na służbę. Bez komentarza prezentuje zakrwawione obrazy pełne przemocy oraz długie dyskusje tak bardzo różniących się od siebie bohaterów, a także przejmujące sceny nakręcone w zwolnieniu z podkładem współczesnej muzyki. Wnioski pozostawia widzowi.
Największą zaletą filmu jest jednak fakt, iż wybiega dalej niż określają to ramy gatunkowe. "9 Kompania" zachwyca bowiem świetnie sportretowanymi postaciami, przez co obraz prawdziwych żołnierzy na długo zostaje w pamięci widzów.
Recenzja Heleny Korso Megafon.pl

Premiera : 2006.10.20
Finlandia,Rosja,Ukraina, 2005
Wojenny, 130 min
Reżyseria: Fyodor Bondarchuk
Obsada: Fiodor Bondarczuk, Aleksei Chadov, Mikhail Evlanov, Ivan Kokorin,

Więcej informacji: kliknij tutaj

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie > kliknij tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:00:58
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html