To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   Statyści   -   22/11/2006
Do Konina przyjeżdża chińska ekipa zdjęciowa, by zrealizować film pt. "Smutny wiatr w trzcinach". Do produkcji zostają zaangażowani w charakterze statystów mieszkańcy miasta. Praca na planie, konfrontacja z obcokrajowcami i konieczność podporządkowania się rygorom pracy w filmie prowokuje wiele zabawnych sytuacji.

Ogloszenie

W "Statystach" pewien Chińczyk twierdzi, iż Polacy to najsmutniejszy naród na świecie. Oglądając debiut kinowy Michała Kwiecińskiego można odnieść jednak inne wrażenie.
Bohaterami opowieści są aktorzy trzeciego planu, mieszkańcy Konina, zatrudnieni przy realizacji chińskiego melodramatu "Smutny wiatr w trzcinach". W trakcie zdjęć nawiązują się między nimi trwałe przyjaźnie, a nawet romanse. Nie brakuje również kłótni.
Mimo iż film jest pierwszym kinowym dziełem producenta i scenarzysty Michała Kwiecińskiego, w ogóle nie czuć ręki debiutanta. I nic dziwnego. Twórca spędził bowiem wiele czasu przy realizacji m.in. takich seriali, jak "Magda M.", "Oficer", czy "Rodzina zastępcza". Doświadczenie zdobyte na planie wspomnianych programów pozwoliło Kwiecińskiemu na sportretowanie głównych bohaterów w sposób niezwykle wiarygodny, a jednocześnie przystępny i bliski przeciętnemu widzowi. Dzięki temu losy uprzedzonego taksówkarza, zgorzkniałej matki gwiazdora telewizyjnego, czy porzuconej tłumaczki wzruszają. Jednocześnie perypetie tytułowych bohaterów nie trącą ani przez moment tanim sentymentalizmem. Kwiecińskim z dystansem podchodzi do bolączek głównych postaci, nadając im niekiedy rozbrajająco śmieszny wydźwięk. Bohaterowie ci nie mają wiele powodów do radości, ale wiedzą, że nie mogą być statystami we własnym życiu i niejednokrotnie decydują się na ryzykowne posunięcia.
Obraz zdobył na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni kilka regulaminowych nagród, w tym za najlepszy scenariusz i drugoplanowe kreacje aktorskie Krzysztofa Kiersznowskiego i Anny Romanowskiej. Jednak najważniejszy laur przyznała produkcji publiczność, oklaskując "Statystów" przez trzy minuty, co przyniosło wymierną nagrodę w postaci Złotego Klakiera. Lepszej rekomendacji ta komedia obyczajowa nie może otrzymać.
Recenzja Heleny Korso Megafon.pl

Premiera : 2006.10.27
Polska,Chiny, 2005
Komedia, 118 min.
Reżyseria: Michał Kwieciński
Obsada: Bartosz Opania, Kinga Preis, Anna Romantowska, Krzysztof Kiersznowski Krzysztof Stelmaszyk

Więcej informacji: kliknij tutaj

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie > kliknij tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:01:34
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html