Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miasto Mania na żywo   -   22/11/2006
24-go października do Tarnowa zawita Maria Peszek ze swoim teatralno – muzycznym widowiskiem „Miasto Mania na żywo”. Ten wieloczłonowy projekt, którego „motorem” jest nowa płyta, w warszawskiej Fabryce Trzciny funkcjonuje jako swego rodzaju „teledysk na żywo”, zdarzenie teatralno – muzyczne, łączące w sobie elementy instalacji multimedialnej, koncertu i teatralnego spektaklu.

Ogloszenie

Podczas koncertu Marii Peszek, tegorocznej laureatce prestiżowych nagród Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój towarzyszyć będzie czterech muzyków – Michał Fox Król - instrumenty klawiszowe, Wojtek Traczyk - kontrabas, Mariusz Wróblewski - gitara, Marcin Ułanowski - perkusja. Jak zapewniają organizatorzy: „nie będzie tu Marii Peszek „w roli” wokalistki, a po prostu Maria Peszek, wokalistka. Nie byłaby jednak sobą gdyby i w „miasto manii na żywo” nie znalazły się niespodzianki...” Usłyszymy zatem znane z wydanej rok temu płyty piosenki, ale w nieco innych, bardziej energetycznych, czasem żywiołowych aranżacjach.
Bohaterkę spektaklu - koncertu Marysia opisuje tymi słowami: „m jest rodzajem współczesnej Alicji w Krainie Czarów, jest „miejskim” wariantem, zdziczałą krewną. A może jest jakąś dziwna odmianą nowoczesnej księżniczki uwięzionej w wieży-owcu? Jej Krainą Czarów jest miasto.”
„W warstwie muzycznej mamy piękne piosenki, proste piosneczki, mroczne i lepkie od marzeń kołysanki, niepokojąco smutne wyliczanki, kiełkujące sny, jak pomięta makowa sukienka m, tęskne telegramy „stamtąd”… Dużo powietrza, przestrzeni, melodie, które chciałoby się mieć zawsze ze sobą i zwykłe proste słowa o rzeczach zupełnie niezwykłych (i odwrotnie). I nieprzerwany podskórny rytm miasta. Ten rytm na płycie „miasto mania” jest wyraźnie odczuwalny m.in. dzięki wspaniałym kompozycjom Wojciecha Waglewskiego (VOOVOO) i udziale jego synów Fisza i Emade (ten ostatni był także producentem muzycznym albumu). Ale puls miasta jest przede wszystkim obecny w niezwykłych tekstach Marysi Peszek i Piotra Lachmana.”

W dniu tarnowskiego koncertu ukaże się specjalna edycja albumu „miasto mania” - dwupłytowe wydawnictwo składające się z oryginalnego krążka oraz umieszczonego na oddzielnym krążku dodatku zatytułowanego „siku”, zawierającego cztery utwory w wersji live zarejestrowane w warszawskim klubie Punkt 4 października 2006, w tym dwa nowe – „piosenka dla edka” i „deszcz” oraz dwie kompozycje nagrane w domu (tzw. home recordings), tytułowe „siku” oraz „deszcz”. Oprócz muzyki, dodatek nieformalny mania „siku” zawiera także film Roya pod tytułem „cHwil” - artystyczny dokument łączący w sobie cechy kolażu i clipu, rejestrujący wypowiedzi Marii, fragmenty koncertów, chwile z życia „miasto manii” oraz dwa teledyski – „moje miasto” i „nie mam czasu na seks” – obydwa nagrodzone niedawno Yachami – nagrodami Festiwalu Polskich Videoclipów.
Więcej informacji o koncercie na stronie www.tck.pl

Bilety w cenie 25 zł. (przedsprzedaż); 30 zł. (w dniu koncertu) do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Piwnice TCK, 24 listopada Początek imprezy o godz. 20.00, otwarcie bram o 19.30.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(23-11-2006) TCK :
W związku z tragicznymi wydarzeniami w kopalni Halemba i ogłoszoną żałobą narodową informujemy, że do 25 listopada włącznie odwołane są wszystkie imprezy organizowane przez Tarnowskie Centrum Kultury oraz seanse filmowe w Kinie Marzenie. Nowe daty koncertów Kultury Be i Marii Peszek podamy niebawem. Zwrotu zakupionych biletów na koncerty można dokonać w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947