To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Fotoradary już w akcji   -   29/1/2004
Tarnowscy kierowcy muszą mieć się na baczności. Od dziś policja drogowa rozpoczyna kontrole przy użyciu fotoradarów umieszczonych na pięciu słupach na terenie miasta. Policjanci dopełnili już wszystkich formalności z tym związanych. Potrzebna była jeszcze legalizacja producenta fotoradarów dla pięciu słupów oraz podłączenie ich do prądu. W związku z dopełnieniem tych warunków, w ubiegłym tygodniu w pięciu miejscach stanęły tablice informacyjne mówiące o tym, że to właśnie tu kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość będą fotografowani przez urządzenie.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, że fotoradary na słupach ustawiono przy ulicach Krakowskiej, Słonecznej, Poniatowskiego, Koszyckiej i Jana Pawła II.
- Dodatkowo w tych miejscach może być prowadzona kontrola przy użyciu fotoradarów na statywie - informuje zastępca naczelnika tarnowskiej policji drogowej, Paweł Twardy. - A fotoradary umieszczone na słupach mogą przy tym pracować dwustronnie, czyli fotografować kierowców jadących także przeciwnym pasem jezdni.

Jak powiedział nam Paweł Twardy, to właśnie w dniu dzisiejszym ruszy rejestracja wykroczeń drogowych z użyciem fotoradarów umieszczonych na słupach.
Policjanci tłumaczą przy tym, że zgodnie z wymogami prawa drogowego, nie ma wcale obowiązku stawiania takich tablic w miejscach, gdzie kierowcy są kontrolowani przez fotoradary. Ich ustawienie ma natomiast także działanie prewencyjne. Chodzi o to, aby kierowcy w najbardziej niebezpiecznych miejscach opamiętali się i ściągnęli nogę z gazu.

- Pierwsze mandaty za przekroczenie prędkości dla sfotografowanych przez fotoradary na słupach posypią się na kierowców być może jeszcze dziś - dodaje naczelnik Paweł Twardy. - Jest to jedynie kwestia ustalenia przez nas właściciela auta, któremu fotoradar zrobił zdjęcie oraz wykonania telefonu do tej osoby. Jeśli ten ktoś nie ma na przykład telefonu, to wyślemy mu wezwanie drogą pocztową.

W Tarnowie fotoradary na przenośnych statywach rejestrowały naruszenia prędkości już od sierpnia ub. roku. Od tamtego czasu sekcja ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji wszczęła około 1,2 tysiąca postępowań zakończonych mandatami lub wnioskami do Sądu Grodzkiego, dla których podstawę stanowiły zdjęcia wykonane przez przenośne fotoradary. - W tych przypadkach nie stosujemy pouczeń - tłumaczy naczelnik Twardy. - Gdy wykroczenie zostanie zarejestrowane, to pozostaje już tylko mandat lub skierowanie wniosku do sądu.
Kierowcy sfotografowani przez fotoradary muszą liczyć się z tym, że zapłacą mandat nie tylko za przekroczenie prędkości, ale także za inne wykroczenia, które zostaną utrwalone przy okazji na zdjęciu, na przykład za brak świateł czy niezapięte pasy bezpieczeństwa. - Jakość fotografii wykonywanych przez fotoradary jest bardzo dobra i pozwala uzyskać duże zbliżenia - poinformował nas starszy sierżant Dariusz Kuchciński z sekcji ruchu drogowego KMP w Tarnowie.
Na tablicach ustawionych w pięciu miejscach Tarnowa pojawiła się także informacja o fotoradarach w języku angielskim. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:21:00
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html