To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTY ekstra FILM   -   26/11/2006
Na kolejną projekcję filmową z cyklu Czwarty ekstra film zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury i kino Marzenie. Tym razem w popularnym cyklu, podczas jednej jedynej projekcji zobaczymy niezwykle wzruszający obraz włoskiego reżysera Ganniego Amelio pt. "Klucze do domu". Tradycyjnie dla inTARnautów czekają dwa podwójne zaproszenia na ten film.

Ogloszenie

- W najbliższy czwartek zapraszam do kina wszystkich, którzy poszukują czystych wzruszeń bez wymuszonej litości - mówi Anna Grygiel.
Włoski reżyser w swych dziełach opowiada zawsze o człowieku stojącym wobec punktu krańcowego: chwili narodzin albo śmierci, kryzysu wiary lub tożsamości. Proponowany film kontynuuje ten temat: jest to historia o młodym ojcu, który po raz pierwszy w życiu spotyka swojego upośledzonego fizycznie i umysłowo 15-letniego syna Paolo. Razem udają się w podroż do Berlina, gdzie chłopiec ma zostać poddany terapii w specjalistycznym szpitalu. "Klucze do domu" są opowieścią o prawdziwych ludzkich relacjach, które nie są ani udawane, ani wyćwiczone i zagrane zgodnie z wskazówkami reżysera. Dzieje się tak głównie za sprawą odtwórcy głównej roli, niepełnosprawnego Andrei Rossi, dzięki któremu przedstawione na ekranie wydarzenia są autentyczne, szczere i zawierają silne humanitarne przesłanie. Cała wymowa filmu jest w zasadzie zdominowana przez Andreę, który jest tutaj nie wzbudzającym litość upośledzonym dzieckiem, lecz człowiekiem, osobą, pełnowartościową jednostką z własną wolą i tożsamością. To on dyktuje nastrój obrazu i inspiruje zachowania pozostałych bohaterów. "Klucze do domu" to film niezwykle szczery i autentyczny, który prowokuje widza do zadania sobie kilku ważnych pytań.
Projekcja filmu odbędzie się 30 listopada o godzinie 18.30. Bilety do nabycia w kasie Kina Marzenie, koszt 12 zł. Dla członków Akademii Filmowej cena biletów wynosi 6 zł.

KLUCZE DO DOMU

Występują: Kim Rossi Stuart, Andrea Rossi, Charlotte Rampling, Alla Faerovich, Pierfrancesco Favino
Reżyseria: Gianni Amelio
Produkcja: Włochy, Francja, Niemcy 2004

KONKURS dla inTARnautów
Na zwycięzców ogłaszanego właśnie mini-konkursu filmowego czekają dwa podwójne bezpłatne zaproszenia na w/w film. Wystarczy, że nadeślecie zgłoszenie zawierające tytuł poprzedniego filmu wyświetlanego w Marzeniu w ramach cyklu CZWARTY ekstra FILM. Zaproszenia rozlosujemy w środę po godzinie 15.00 wśród osób, które nadeślą nam do tego czasu prawidłowe odpowiedzi na adres: biuro@intarnet.pl . Listy powinny zawierać w temacie wiadomości hasło CZWARTY ekstra FILM, imię nazwisko oraz oraz ewentualny tel. kontaktowy. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej oraz sposobie jej odebrania niezwłocznie, drogą elektroniczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:27:02
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html