To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mikołajki w Tarnowie   -   01/12/2006
Dla „milusińskich” – tych małych i tych całkiem już dorosłych w naszym mieście przygotowano w tym roku kilka mikołajkowych imprez. Obok specjalnie dobranych pod tym kątem propozycji filmowych w kinach „Marzenie” i „Millennium”, wybrać się będzie można do Mościckiego Centrum Kultury na Festiwal Folklorystyczny dla dzieci przedszkolnych „Lajkonik”, do Tarnowskiego Teatru na „Wieczór Teatralny” organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych „Tuptusie” czy bezpłatny, mikołajkowy pokaz najnowszej bajki przygotowanej przez aktorów „Solskiego” – „Marysia i Krasnoludki”. Międzypokoleniową imprezą będzie z pewnością koncert Majki Jeżowskiej, zaś starszych widzów z pewnością zadowoli „Mikołajkowy Wieczór Kabaretowy”.

Ogloszenie
>

Kino
Począwszy od 1 grudnia możemy wybrać się z najmłodszymi do kina Millennium na animowane kino familijne „Wpuszczony w kanał” . Roddy, szczur z wyższych sfer zostaje pewnego dnia wyrzucony ze swego przytulnego apartamentu w Kensington i spuszczony kanałami do podziemnego Szczuropolis. Inną propozycją – tym razem kina Marzenie jest australijski film animowany „Happy Feet – Tupot małych stóp.” W świecie Imperium Pingwinów, w którym mieszkańcy odnajdują swoje pokrewne dusze przez śpiewanie piosenek, urodził się pingwin nie potrafiący śpiewać. Pingwinek Mumble jest najgorszym wokalistą na świecie, ale potrafi doskonale stepować.

Mikołaje i Majka Jeżowska
3 grudnia o godzinie 12-tej na tarnowskim Rynku zagości Majka Jeżowska. Jedna z najpopularniejszych artystek polskich obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia pracy estradowej i twórczej dla dzieci, grając ponad 200 koncertów rocznie. Na jej żywiołowe koncerty przychodzi trzy pokolenia fanów. Potrafi porywać tłumy do tańca i wspólnego śpiewania, jej muzyka niesie uśmiech i optymizm a różnorodność stylów i rytmów porywa publiczność do zabawy. Szanuje i lubi swoich panów, po każdym koncercie rozdaje autografy, wręcza ludziom swoje nagrody. Z okazji okrągłego jubileuszu wydany został album „Marzenia się spełniają”, zawierający największe przeboje familijne.
Majka Jeżowska jest kompozytorem wszystkich swoich przebojów, pisze scenariusze i reżyseruje własne widowiska estradowe i telewizyjne. Debiutowała na KFPP w Opolu (1979) nagrodą za „Nutka w nutkę”. Studiowała na Wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod okiem prof. Krystyny Prońko, z którą potem śpiewała w duecie „On nie kochał nas”. Z pierwszej autorskiej płyty „Jadę w świat” wylansowała przeboje „Od rana mam dobry humor”, „Najpiękniejsza w klasie”, „Kolejowy flirt”, „Reggae o pierwszych wynalzcach”. Zdobyła III nagrodę KFPP Opole 1980 - i ... pojechała w świat. W latach 1982-1993 mieszkała w Chicago będąc żoną amerykańskiego gitarzysty Toma Logana, dzieląc czas na życie rodzinne w USA i karierę muzyczną w Polsce. W tym czasie zdobyła Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlshamn w Szwecji, gościła wielokrotnie na Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie, wygrywała konkurs premier w Opolu. Laureatka wielu nagród. Ciekawostką jest fakt, że na pierwszym międzynarodowym Festiwalu Videoklipów St. Tropez (Francja1984) teledysk nakręcony z jej udziałem w USA pt. „Rats on a budget” dowcipnie krytykujący „fast food”, otrzymał Grand Prix, a potem był prezentowany w wielu stacjach TV na świecie (m. in. w MTV).
Przełomem stała się piosenka Majki do słów A. Osieckiej „A ja wolę moją mamę” . Majka stworzyła swój niepowtarzalny styl; sama projektuje swoje kolorowe, oryginalne stroje estradowe. Za twórczość i działalność estradową dla dzieci otrzymała zaszczytną Nagrodę Artystyczną Młodych im St. Wyspiańskiego (1988). Dzieci przyznały jej swój cenny Order Umiechu. Jej płyta „Wszystkie dzieci nasze są” sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy, nie mówiąc o pirackich kopiach... Po powrocie do Polski (1994) i założeniu własnej firmy fonograficznej, kolejne wydawane płyty uzyskiwały tytuł platynowych, kolejne teledyski były nagradzane.
Majka Jerzowska jest także wykonawcą piosenek Krzesimira Dębskiego w filmach J. Machulskiego „King size” i „Deja vu”. Z kolei na płycie z muzyką Krzesimira Dębskiego do filmu „W pustyni i w puszczy” (złota płyta), Majka śpiewa „Świat dla odważnych” i „Mama Afryka” razem z Sojką, Szcześniakiem, Kozidrak i Gadowskim.

3 grudnia w samo południe tarnowski Rynek nabierze uroczych Mikołajkowych barw – wtedy też wystąpi Majka Jeżowska, śpiewając swoje najpiękniejsze piosenki. Artystce towarzyszyć będzie dziewczęca grupa taneczna. Na każde dziecko czekać będą niespodzianki od św. Mikołaja, który podczas koncertu również zjawi się na Rynku.
Rynek, 3 grudnia, g. 12:00

Kabareton
Przeglądając „mikołajkowe” propozycje w sposób chronologiczny natrafiamy na przeniesiony z ubiegłego weekendu a organizowany przez Agencję Artystyczną „Bajan” „Kabareton”. W pierwszej z dwóch (!) kabaretowych propozycji miesiąca grudnia – pierwsza liga, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju, Olaf Lubaszenko, Grzegorz Halama i Cezary Pazura.
KMN przedstawiać nie trzeba – choć początki kabaretu sięgają 1993 roku, tworzący go studenci polonistyki za oficjalną datę powstania uznają rok 1996. „Raz do roku z większym bądź mniejszym skutkiem staraliśmy się uatrakcyjnić organizowane przez nas Dni Polonistyki scenicznym występem. W dużej mierze to z tamtych czasów wywodzi się bardzo popularny do dziś pogląd, że przedstawienie jest tylko pretekstem do następującej po nim zabawy.” – wspominają swoje początki. Czeka nas więc kolejne spotkanie z jednym z najlepszych kabaretów, w dodatku w pełni zasłużenie noszących przydomek „literacki”. Zespół aktorski: Robert Górski (teksty), Przemek Borkowski (teksty), Mikołaj Cieślak (teksty), Katarzyna Pakosińska (wdzięk), Rafał Zbieć (głupie odzywki). Zespół muzyczny: Bartek Krauz (akordeon, śpiew), Wojtek Orszulak (gitara).
Olaf Lubaszenko , syn Edwarda Linde – Lubaszenko studiował – o dziwo – socjologię na UW a następnie na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Jest aktorem Teatru Buffo w Warszawie. Asystował Krzysztofowi Kieślowskiemu przy realizacji czterech części „Dekalogu” i Andrzejowi Wajdzie przy filmie „Pierścionek z orłem w koronie”. Niezwykłą popularność przyniosła mu kreacja w filmie „Kroll” Władysława Pasikowskiego. Odniósł sukces w głośnym, pierwszym polskim musicalu Metro A. i M. Miklaszewskich, w adaptacji i inscenizacji J. Józefowicza (prapremiera 1991). Aktor (i reżyser – „Sztos”) jest laureatem wielu prestiżowych nagród – m.in. Złotej Kaczki (1988) czy Polskiej Nagrody Filmowej za „Zabić Sekala” (1999).
Specjalnie przedstawiać nie trzeba również Cezarego Pazurę, który zanim postanowił zdawać do szkoły filmowej (dwa podejścia), najpierw ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu i fortepianu. Po kreacji w „Krollu” z dnia na dzień stał się gwiazdą, pozostając do dziś jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich. W 1997 r. wystąpił w filmie, który trafił do czołówki największych przebojów rodzimego kina: „Kiler”. 16 października 1998 r. odsłonięto gwiazdę aktora w Alei Gwiazd w Łodzi. Dla widzów jest przede wszystkim aktorem komediowym (13 Posterunek); jego głos słyszymy w „Epoce lodowcowej 2” (Sid).
Hala Sportowo-Widowiskowa, Gumniska, 3 grudnia g. 19:00

Teatr
„Solski” na pierwsze dni grudnia przygotował premierę spektaklu „Marysia i krasnoludki”. Uwaga: bezpłatny pokaz mikołajkowy (po odebraniu specjalnej wejściówki w kasie biletowej – do wyczerpania miejsc) zaplanowano na dzień 5 grudnia.
110 lat od pierwszego wydania bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” tytułowe Krasnoludki ze słynnym kronikarzem Króla Błystka Koszałkiem Opałkiem na czele, śmieszą, wzruszają i wychowują kolejne pokolenia. Pełne liryzmu sytuacje, wrażliwość na piękno i tajemnice przyrody jak u poety Teofila Lenartowicza łączy Maria Konopnicka z fantastyczną opowieścią o wspierających ludzką aktywność siedmiu krasnoludkach. Adaptatorka i reżyserka przedstawienia w jednej osobie, tarnowianka Ewa Marcinkówna wzbogaca ją teatralnie kilkunastoma piosenkami własnego autorstwa. Całość tworzy barwne familijne widowisko możliwe do oglądania bez względu na wiek, zarówno w słoneczne wiosenne popołudnia jak i niedzielne zimowe poranki.
Adaptacja, reżyseria i teksty piosenek: Ewa Marcinkówna; muzyka: Antoni Mleczko; scenografia i kostiumy: Katarzyna Gabrat-Szymańska i Tomasz Szymański; choreografia: Dorota Furman; przygotowanie muzyczne: Elżbieta Kuzemko – Rausz. Obsada: Magdalena Kriger, Marek Kępiński, Ewa Romaniak, Jerzy Ogrodnicki, Piotr Jędrzejek, Przemysław Sejmicki, Anna Nowicka, Mariusz Szaforz, Marta Marianna Gortych, Bogusława Podstolska-Kras, Jolanta Januszówna, Krystyna Fudyma.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena; 5 grudnia g. 17:00

Lajkonik 2006
Kolejna propozycja dla najmłodszych – czyli Festiwal Folklorystyczny dla dzieci przedszkolnych. Zaprasza na nią Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, 7 grudnia o godzinie 10:00

Wieczór Teatralny
Cykliczną imprezę od 8 lat dwa razy w roku organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych „Tuptusie”, zrzeszające całkiem małych, młodych ale też już całkiem dorosłych pasjonatów teatru. Wieczór Teatralny adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, poza spektaklem przewidziano więc jak zwykle liczne niespodzianki i konkursy.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, 9 grudnia, g. 16:00

Mikołajkowy Wieczór Kabaretowy
I wreszcie ostatnia „tematyczna” propozycja, tym razem adresowana do "dorosłych dzieci". Podczas Mikołajkowego Wieczoru Kabaretowego, organizowanego przez Tarnowskie Centrum Kultury, zobaczymy Ireneusza Krosnego oraz Kabaret Młodych Panów.
Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to ogromna kreatywność. W swoich etiudach opowiada zarówno o historii jak i aktualnych przejawach życia społecznego i towarzyskiego, nie stroni od abstrakcji, absurdu. Każda z etiud posiada zaskakującą puentę i niesie w sobie jakieś przesłanie. Drugim źródłem siły jest oryginalny własny styl. Ireneusz Krosny urodził się w Tychach w 1968 roku. Pracował kolejno w trzech amatorskich teatrach pantomimy, w 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą „Teatr Jednego Mima”. W sezonie 1995/96 wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach komicznych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. To otworzyło mu drogę do telewizji. W dorobku ma liczne nagrody, międzynarodowe wojaże i cztery premiery półtoragodzinnych spektakli.
Kabaret Młodych Panów powstał w Rybniku, w 2004 roku, podobno „z tęsknoty”. Pierwszy program „My naprawdę chcemy pracować” zdobył uznanie publiczności i jurorów festiwali i przeglądów kabaretowych w całej Polsce. Utrwalił się on w pamięci widzów również dzięki realizacjom telewizyjnym (TVP2, TVP3, Polsat, HBO). Do najbardziej znanych skeczy należą z pewnością „Blacharz” i „Urząd Pracy” oraz... „Striptiz”, do słynnej piosenki Joe Cockera „You can leave your hat on” z choreografią Izabeli Barskiej, który stanowił zakończenie programu. Obecnie Kabaret Młodych Panów ma w dorobku 11 nagród – jedną z ostatnich była nagroda za najlepszy skecz na Festiwalu PAKA w 2005 roku. Aktualnie w skład kabaretu wchodzą: Mateusz Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Robert Korólczyk i Piotr Sobik. W Tarnowie, Kabaret Młodych Panów zaprezentuje swój najnowszy program kabaretowy.
Organizatorem Mikołajkowego Wieczoru Kabaretowego jest Tarnowskie Centrum Kultury. Bilety: 20 zł (w przedsprzedaży) i 25 zł.
Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 10 grudnia g. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Sat, April 27, 2024 05:09:08
IP          : 18.224.38.3
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html