To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Karocą po hrabstwie tarnowskim (film)   -   05/12/2006
Najpierw rozległ się spływający znikąd, narastający stukot końskich kopyt. Potem z mlecznej, gęstej mgły spowijającej tarnowski rynek wyłoniła się para białych koni i karoca. Przez chwilę wydawało się, że zegar czasu na mgnienie oka cofnął swe wskazówki o sto lat i za moment strzępy bieli ukryją powóz na zawsze... Ujrzane przeze mnie w pewien ubiegłotygodniowy poranek „zjawisko” okazało się być nagraniem kolejnej części najnowszego programu Małopolskiej Telewizji Kablowej – „Karocą po hrabstwie tarnowskim.” Pierwszy odcinek wyemitowany ma zostać w święta Bożego Narodzenia.

Ogloszenie

Prowadzony przez Marię Zawadę – Bilik i Andrzeja Niedojadło program zapowiada się ciekawie, albowiem jego ideą jest próba pokazania śladów kultury materialnej regionu, przede wszystkim kultury wiejskiej, wytropienia pozostałości „życia zwyczajnego” które odeszło już w niepamięć, po którym jedynymi pozostałościami pozostaje niekiedy nawet nie architektura, ale dokumenty, pamiątki, ludzkie opowieści. –Chcemy trochę pobuszować po historii, która jest obok nas, za płotem – mówi Maria Zawada – Biblik. Jak dotąd zrealizowano pięć odcinków. Pierwszy będziemy mogli zobaczyć w święta Bożego Narodzenia.
Zobacz „zapowiedź” – czyli to, co udało się uchwycić przypadkiem : (film)
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:54:39
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html