To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miles Griffith w TCK   -   05/12/2006
Klub Jazzowy Tarnowskiego Centrum Kultury zaprasza na ostatni w roku 2006 koncert jazzowy, z udziałem nowojorskiego wokalisty Milesa Griffitha i jego zespołu. Koncert wyjątkowego czarnoskórego muzyka zaplanowano w piątek 8 grudnia 2006r. o godz. 19.30 w Piwnicach TCK. Na jednego z inTARnautów czeka podwójne zaproszenie na ten jazzowy wieczór.

Ogloszenie
>

Wyjątkowa atmosfera Piwnic TCK, miłe towarzystwo, a przede wszystkim wspaniały jazz gwarantuje dobrze spędzony wieczór, podczas którego wystąpi wielka postać świata jazzowego.
Miles Griffith jest wokalistą jazzowym, współpracującym między innymi z Wyntonem Marsalisem, który powiedział o nim: "...Miles Griffith to utalentowany muzyk. Ze swym głosem i kreatywnością na pewno wpisze się w brzmienie jazzu XXI wieku".
Wyjątkowy głos przysporzył mu wielu fanów. Korzeni jego muzyki doszukiwać się można zarówno w religijnym wychowaniu, jak i trynidadzkiej spuściźnie etnicznej. To właśnie dzięki temu, Griffith wykonuje tak różnorodne jazzowe partie wokalne - od repertuaru tradycyjnego, po spontaniczny scat czy bee bop.
Sam wokalista stwierdza: „Poprzez mój sposób operowania głosem próbuję stworzyć ludziom możliwość innego spojrzenia na śpiew. Głos jest to instrument, który może docierać do wszystkich, łamiąc jakiekolwiek istniejące bariery - językowe, wiekowe, klasowe czy rasowe...” Griffith używa głosu jak instrumentu perkusyjnego, połączonego z niesamowitym harmonicznym zmysłem. Jest przez to ciekawym partnerem dla wielu muzyków. Jego wszechstronny organiczny styl jest „awanturniczy, kapryśny, szczery i spontaniczny”. Jednak jazzman czuje się komfortowo także w bardziej tradycyjnym repertuarze.
Jego zawodowa kariera zaczęła się w wieku sześciu lat. Pierwszy większy występ miał miejsce w „One Trick Pony” - biograficznym filmie Paula Simona. Griffith kontynuował muzyczną edukację w Long Island University i Queens College gdzie otrzymał stopień mistrzowski w klasie Vocal Performance studiując pod kierunkiem Jimmyego Heath i Sir Rolanda Hanna.
Dotąd wokalista, kompozytor i autor tekstów występował z takimi znakomitościami jak: Wynton Marsalis, T-S. Monk, James Williams, Jack Walrath's Masters ofSuspense, Jon Hendricks, Jimmy Heath's Big Band, Toshiko Akioshi, Roy Hargrove, Stanicy Cowell Quintet, Bili Saxton, Max Roach, Reggie Workman, Cari AUen, Bili Lee, Barry Harris, Tormny Campbell, Wiiber Morris, Burhan Ocal, Jamaaladeen Tacuma, The SunRa Arkestra, Craig Harris, poet Sekou Sundiata, Michael Jefry Stevens "Songbook," Janos Nagy Trio, Miles GrifFith/Tony Pancella Quintet, Ahmed Abduilah Diaspora, Miles Griffith/Andy Lukasik Group and Pamela Basbm Watson.

Koncertowi Milesa Griffitha towarzyszyć będą: Robert Majewski – trąbka, Paweł Perliński – piano, Andrzej Łukasik – bas, Kazimierz Jonkisz – perkusja. Zapowiada się znakomity koncert...
Robert Majewski jest czołową postacią polskiej sceny jazzowej. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. W 1998 na festiwalu Jazz Jamboree wystąpił wspólnie z takimi gwiazdami światowego jazzu jak: Clark Terry, Roy Hargrove i Nicolas Payton. Koncertuje i nagrywa nieomal ze wszystkimi czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, a także nagrywa muzykę filmową, zapraszany przez takich kompozytorów jak Z. Preisner, czy K. Dębski.
Paweł Perliński - absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Po uzyskaniu dyplomu podjął pracę w macierzystej uczelni jako pianista na Wydziale Dyrygentury Symfonicznej i jednocześnie w Teatrze Wielkim. W 1975 r. Zatrudnił się w Polskim Radiu i TVP jako muzyk solista i kameralista, realizując wiele nagrań obejmujących zarówno koncerty klasyczne z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, jak i pozycje kameralne i solowe.
Andrzej Łukasik – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu. Współpracował z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej, m.in. Januszem Skowronem, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Bogdanem Hołownią. Członek wielu formacji jazzowych m. in. Zespołów Włodzimierza Nahornego, Novi Singers, Kazimierza Jonkisza, Pawła Perlińskiego, Big Bandu PRiTV Andrzeja Trzaskowskiego, Macieja Strzelczyka i in. Jest organizatorem i wykonawca cyklu prezentującego, od trzech lat, gwiazdy wokalistyki jazzowej, w którym min występowali: Miles Griffith, Sibel Kose, Lora Szafran, Iza Zając, Marek Bałata, Ewa Uryga, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom.
Kazimierz Jonkisz – jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce. W 1978 zdecydował się na założenie własnego zespołu, który po krótkich perturbacjach personalnych wystąpił jako Kwintet K. Jonkisza na Jazz Jamboree 1980 w składzie: Krzesimir Dębski - skrzypce, Andrzej Łukasik - kontrabas, Andrzej Olejniczak - saksofony, Janusz Skowron - fortepian. Jonkisz wielokrotnie tworzył nowe zespoły, zapraszał do nich młodych utalentowanych jazzmanów. Najważniejszym okazał się jednak autorski projekt Kazimierz Jonkisz Quartet nawiązujący stylistyką do jazzu coltrane'owskiego, ale bazujący na pomysłach zarówno lidera, jak i zaproszonych muzyków: Dębskiego, Olejniczaka, Skowrona.
Na koncert Milesa Griffitha z zespołem zaprasza Klub Jazzowy Tarnowskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 25 zł (15 zł młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, 10 zł członkowie Klubu Jazzowego) do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 w godzinach od 8.00 do 18.00.

Jedno bezpłatne podwójne zaproszenie na koncert otrzyma inTARnauta, którego wylosujemy w piątkowe przedpołudnie. Aby wziąć udział w konkursie-zabawie należy nadesłać nam na adres: redakcja@intarnet.pl zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, ewentualny nr tel. kontaktowego oraz hasło GRIFFITH wpisane w temacie wiadomości. Zwycięzcę poinformujemy o sposobie odebrania nagrody niezwłocznie, drogą elektroniczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:55:40
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html