To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Podwyżki mimo sprzeciwu radnych   -   30/1/2004
Radni tarnowscy negatywnie zaopiniowali wczoraj pomysł podwyższenia cen za ścieki i wodę, zgłoszony przez zarzad Tarnowskich Wodociągów. Nie uchroni to nas jednak przed podwyżkami, głos Rady Miejskiej od roku nie jest bowiem już w tej kwestii głosem decydującym. Od marca zapłacimy więc o 7 % więcej za wodę i 15 % więcej za kanalizację.

Ogloszenie

W głosowaniu imiennym na Sali Lustrzanej 12 osób było przeciw (głównie z Prawego Tarnowa, Uczciwości i Ligi Polskich Rodzin), dwie wstrzymały się od głosu. Nowe stawki zaakceptowało 9 - tu radnych (głównie z Naszego Domu Tarnów). To jednak tylko akt symboliczny, bowiem podwyżki i tak wejdą w życie. Wynika to z ustawy o zaopatrzeniu ludności w wodę.
Dyskusja w sprawie podwyżek była bardzo burzliwa, wypowiadali się niemal wszyscy radni. Klub SLD zaproponował, by dofinansowanie do rachunków otrzymali najubożsi. Stanisława Czernik – Adamczyk proponowała by na ten cel w budżecie miasta zapisano milion 500 tysięcy złotych. Jacek Łabno z Prawego Tarnowa przekonywał z kolei , by dotację przyznać wszystkim. Wnioskował o milion 800 tysięcy złotych. Tymczasem prezydent Mieczysław Bień twardo negocjuje.
Jego zdaniem trzeba pomóc tylko najbiedniejszym. Obiecywał przeznaczenie 500 tysięcy złotych w ramach lokalnego programu dofinansowania. Podczas dzisiejszej sesji radni przyjęli także wieloletni plan modernizacji Tarnowskich Wodociągów. Podczas dyskusji na temat podwyżek cen wody i ścieków radni podnosili też kwestie wysokich zarobków w Tarnowskich Wodociągach. Zwracali też uwagę na duże koszty amortyzacji w przedsiębiorstwie. SLD wnioskowało, by władze miasta jako organ założycielski dla spółki, naciskały w sprawie obniżenia wydatków. Wice prezydent Andrzej Jeleń obiecywał, że będzie monitował w tej sprawie. W Tarnowskich Wodociągach zredukowano ostatnio liczbę członków rady nadzorczej o połowę. Obecnie zasiada w niej 6 osób. Przypomnijmy, wynagrodzenie prezesa wynosi około dziewięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(30-01-2004) Anty-optymista :
Nic tylko pogratulować Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Tarnowa. Jest to już drugi bardzo ciekawy pomysł Pana Przewodniczącego. Suma sumarum sprowadz się to tylko do tego, że należy zapełnić kieszenie sobie i jemu podobnym /czytaj: Panu Bieniowi/ z naszych podatków, a konkretnie : ile kosztowało nadzwyczjne posiedzenie Rady Miasta Tarnowa w dniu wczorajszym, jaki efekt końcowy z posiedzenia Rady i kto zapłaci za próżne gadanie? Jaki był sens zwoływać Nadzwyczjne posiedzenie Rady, skoro było wiadome, że Wodociągi zrobią to co chcą nie licząc się z nikim i z niczym. No cóż, żyjemy w "wolnym świecie".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) mo :
Kosztowało stratę czasu wszystkich siedzących na tej sali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2004) czytelnik :
a dlaczego podwyzki bo ludzie mniej zuzywają wody i wodociągi mają mniej pieniążków tak infantylnego i prymitywnego tłumaczenia dawno nie czytałem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2004) xx :
Przecież to bez sensu ! oszczędzamy wode, mamy wodomierze i co ?! podwyżka super !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2004) Tarnowianin :
A to jest dzięki temu, że potrzebne są pieniąde na, mam nadzieję że nie pomylę ISPA. Po drugie 4,5% za amortyzację to dużo, za dużo. Po trzecie co roku podwyżki niezależnie od tego czy firma funkcjonuje dobrze czy źle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl