To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
  "Papieski" Tydzień Kultury Chrześcijańskiej   -   15/10/2003
Tegoroczna, osiemnasta edycja Tygodnia Kultury Chrzescijańskiej nakłada się w tym roku na obchody Dni Papieskich. Z tej okazji sto zdjęć z papieskich pielgrzymek w diecezji tarnowskiej można oglądać w tarnowskim Klubie Inteligencji Katolickiej. Autorem jest tarnowski fotograf Jan Więcek.

Ogloszenie

Z aparatem towarzyszy uroczystościom religijnym od blisko 40 lat. Zdjęcia robił podczas wizyty papieża w Tarnowie.
Wystawę można oglądać w Tarnowie przy Rynku 24 do czwartku.
Wczoraj na temat "Jak kontemplować oblicze Chrystusa ?" mówił też w tarnowskim Klubie Inteligencji Katolickiej teolog ks. Janusz Królikowski. Wykładowca zwrócił uwagę, iż obecnie zbyt wiele obrazów nas atakuje. Odciskają się one w naszej pamięci, świadomości, dlatego tak ważna jest umiejętność właściwych oczyszczających wyborów.
Wieczorem Teatr Hagiograf zaprezentował widowisko sceniczne "Nie lękajcie się", na które złożyły się teksty homilli papieskich wygłoszonych podczas pielgrzymek do kraju.
W środę w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie ks. Tadeusz Bańkowski wygłosi wykład zatytułowany: „Wzory naśladowania Chrystusa w literaturze polskiej” Początek spotkania o 17.30.
W czwartek o godz. 17.00 zaplanowano odczyt ks. dr W. Szczebaka na temat "Muzeum Diecezjalne w Tarnowie na tle dziejów muzealnictwa kościelnego w Polsce", a potem prezentację Wydawnictwa "Biblos".

Szczegóły imprez między innymi na stronach internetowych tarnowskiego KIK
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 20:06:29
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html