To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rozstanie z siecią w obronie mszy ?   -   30/1/2004
Tarnowskie Radio Plus od niedzieli najprawdopodobniej nie będzie już Plusem. Poszło o rozbieżności programowe między ogólnopolską siecią radiową Plusa a tarnowską rozgłośnią. Tarnowski Plus nie chce być rozgłośnią lekką, łatwą i przyjemną, a tego od tarnowian domagają się przedstawiciele warszawskiej centrali sieci radiowej. - Zostaliśmy postawieni przed alternatywą: albo przyjmujemy linię programową Plusa, albo musimy zrezygnować ze znaku firmowego radiowej sieci - powiedział nam ksiądz Bogusław Wójcik, dyrektor tarnowskiego radia diecezjalnego.

Ogloszenie
>

Podkreśla, że całkowite podporządkowanie się linii Plusa wymagałoby redukcji wielu programów religijnych i oznaczałoby rezygnację z wyraźnej linii radia katolickiego. - Ponieważ nasze stanowisko oraz stanowisko przedstawicieli Plusa zostało dość mocno wyartykułowane, więc zachodzi obawa, że będziemy musieli rozpocząć realizację programu radiowego samodzielnie - dodaje ksiądz Wójcik.
Termin dla ewentualnego porozumienia stron mija w najbliższą niedzielę, 1 lutego. - Jeśli do piątku nie uda się nam porozumieć z warszawską centralą Plusa, sprawa praktycznie będzie definitywnie przesądzona - powiedział nam wczoraj ksiądz dyrektor Wójcik.
Dodaje też, że tarnowskie radio diecezjalne chce pozostać wierne swoim słuchaczom. - Dlatego nie zrezygnujemy z mszy świętej transmitowanej o godzinie 18.30 dla naszych słuchaczy ani z różańca o 15 - podkreśla ksiądz dyrektor. - Plus ma inną koncepcję ułożenia tych programów. Nie wszystkie rozgłośnie tej sieci nadają mszę świętą, a tam gdzie jest nadawana, transmituje się ją o godzinie 6 rano. Nie ma między nami sporu, ale różnica programowa wynikła na tym tle.

Tarnowskie radio diecezjalne znajduje się w ogólnopolskiej sieci rozgłośni Plusa od listopada 1998 r. Wcześniej funkcjonowało w Tarnowie samodzielnie, jako Radio Dobra Nowina. W 1998r. szefowie tarnowskiego radia doszli jednak do wniosku, że o wiele bardziej korzystny dla rozwoju rozgłośni będzie mariaż z Plusem. Ksiądz Bogusław Wójcik nie neguje zresztą korzyści dla tarnowskiego radia, które wynikły z tego powodu.
- Jesteśmy wdzięczni Plusowi chociażby za wkład w podniesienie profesjonalizmu naszego radia czy koncepcje ramówki, co poprawiło nasze notowania - mówi ksiądz dyrektor. - Ale nie zgadzamy się z linią Plusa, która teraz jest preferowana i zakłada minimalny format radia katolickiego, ewangelizacyjnego.
Właścicielem koncesji na nadawanie z Tarnowa jest tarnowska kuria diecezjalna, wszystko więc wskazywało jeszcze wczoraj, że w najbliższą niedzielę ksiądz biskup Wiktor Skworc poinformuje diecezjan o zmianach. Radio od najbliższego poniedziałku nazywałoby się już RDN-Małopolska, w nawiązaniu do nazwy sprzed pięciu lat. Ksiądz Bogusław Wójcik tłumaczy, że nadawałoby nadal całodobowy program radiowy. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(30-01-2004) Popieram :
Decyzje Ojca Dyrektora

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) Darek :
Radio Dobra Niedobra

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) dert :
Zaczęli by się najpier czarni zachowywać jak ludzie. W plusie płacą jakby nie mogli a na urlop, zeby iśc to trzeb czasami się nieźle nagłowić. Trzeba wypełniac mijsję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) Marcin :makukin@poczta.onet.pl 
....Chetnie zaangazuje sie do pracy w Radiu..praca w rozglosni to piekna sprawa...i nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia...czy radio bedzie sie nazywalo...""Plus""czy TEZ RDN...Liczy sie efekt pracy dobry glos...i doswiadczenie a JA Takowe posiadam....Jezeli Moje slowa i propozycje Czyta ktos Wplywowy kto moglbym mi w tej dziecinie pomoc.....to prosze serdecznie o kontakt..z powazaniem......MarcinT/moj e-mail:makukin@poczta.onet.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) Ktosiu (do derta) :
dert ! Czy Ty pracujesz w tym radiu, czy tylko piszesz, aby pisać i rozsiewasz ploty i nieprawdę? Znam ludzi z rozgłośni i jestem przekonany, że to co napisałeś jest kompletną bzdurą! Nie słyszałem, aby ktoś skarżył sie, że nie może iść na urlop, kiedy chce... Pominę temat płac, bo to jest prywatna sprawa pracowników, ale czy Ty zarabiasz tak dobrze "że możesz"? A co do misji to dziennikarstwo jest włąśnie misją, zresztą co Ty możesz wiedzieć o tym... A frgm z Twojego posta "Zaczęli by się..." pozostawię już całkiem bez komentarza. Szkoda klawiatury :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2004) Spiker :
Zdecydowanie radio diecezjalne powinno być ewangelizacyjne - potrzeba racjonalnej alternatywy dla Radia Maryja. Mnie ta informacja cieszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2004) chram :chram@rogers.com 
"Nie ważne czy kot jest biały czy czarny - ważne żeby myszy łapał".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2004) dżolo :
nie przesadzaj ze zle masz w rdn Wiem jak jest "gdzie indziej" Cudów chcesz? Nie na ziemi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2004) Sieciech :
Więcej dobrych nowin w Radiu Dobra Nowina. Wszystkie rozgłosnie epatują sie złem. A dobro jest, jest go dużo. Jest tylko ciche. I nie ma roz-głosni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) mario :895398 beakos@poczta.fm 
To było fajne radio ale bedzie jescze lepsze słycham Was w samochodzie codziennie na trasie od rzeszowa po Tarnobrzeg lekko zaszumione ale słychać Ciesze się że jest takie radio różne od Radia Maryja i radia Zet oraz RMF poprostu radio dla młodych :0

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2004) drobot :
- szkoda, ze nie mozna Was sluchac przez internet -

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl